Страницы

неділя, 27 жовтня 2013 р.

Григорій Сковорода – мандрівний філософ

Засідання культурологічного клубу «Українська цивілізація»  «Григорій Сковорода»

27 жовтня в читальному залі пройшло засідання культурологічного клубу “Українська цивілізація”  «Григорій Сковорода  мандрівний філософ». Засідання клубу розпочав керівник клубу Заремба М.А., він розповів про те, що просвітитель, філософ і поет Григорій Са
вич Сковорода  один із видатних мислителів історичного минулого нашої держави. Людина універсальних знань і здібностей, палкий захисник інтересів знедоленого народу, він все своє свідоме життя присвятив пошукам істини, боротьбі проти соціальної нерівності. Бібліотекар читального залу Редька Г.О. розповіла клубівцям про власну філософську систему Григорія Сковороди, у якій, на думку окремих дослідників, відчутні матеріалістичні тенденції. Могутній загальнолюдський зміст творчості Сковороди заполонює нашу сучасність, робить її близькою і зрозумілою читачам.

четвер, 24 жовтня 2013 р.

Година пам`яті "Пам`ять про героїв невмируща"

Все это было много лет назад
Но и сейчас об этом помнить стоит.
А вам, живые, в памяти хранить
Навеки славу земляков – героев.

В вересні місяці цього року наше славне місто святкувало 70-ти річчя визволення Павлограда від німецько-фашистських загарбників. 
Бібліотекар мистецько-краєзнавчого відділу Вовк Г. М. підготувала годину пам`яті «Пам`ять про героїв невмируща», присвячену подіям, які відбувалися в нашому місті і регіоні 70 років тому. 24 жовтня в Інтернет–центр ЦМБ були запрошені учні ЗОШ №2 та ЗОШ №17, студенти Західно-Донбаського ліцею, яким було продемонстровано документальний фільм: «Серце України. Павлоградська увертюра». Цей фільм присвячено визволенню Павлоградщини в ході Донбаської операції, він є першою частиною п`ятисерійного циклу «Серце України».

середа, 23 жовтня 2013 р.

Вірші обпалені війною

Засідання літературної студії «Культурне єднання»
23 жовтня відбулося чергове засідання літературної студії «Культурне єднання».
На засіданні були присутні 14 студійців. Засідання було проведено у формі поетично-пісенного вернісажу, який мав назву «Вірші обпалені війною». Керівник студії Кучеровський О.В. розповів історію виникнення пісень «Катюша», «В землянке», «Смуглянка», а студійці під акомпонемент баяниста Давиденко Ю. Г. заспівали ці пісні.
В другій частині засідання пройшли літературні читання, присвячені 69-ій річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. В них прийняли участь – Повишев Б. М., Криворучко М., Цимбал Н. І. , Теплов М. О, Проскурін О.

понеділок, 14 жовтня 2013 р.

Історична година “Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра!”

14 жовтня у світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою відзначається національне свято – День козацтва. До цієї дати у читальному залі ЦМБ була проведена історична година “Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра!”, для учнів 7-Б класу ЗОШ №17. Бібліотекар розповіла про те, що козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг. 
На захід завітав Бакала Сергій – тренер школи бойового гопака «Хорс», який цікаво розповів про історію козаків на Україні, та чому Святу Покрову запорожці вважали своєю покровителькою, а значить, і хоронителькою всієї України. 
Бібліотекар Редька Ганна запропонувала переглянути фільм «Чайчині діти». До уваги присутніх була оформлена ілюстрована виставка “Козацькій славі жити у віках». На виставці представлені книги і журнали про життя, побут та військові походи козаків. Бібліотекар щиросердно побажала всім козацького здоров’я, невичерпної енергії і пориву, наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу, задля світової слави України.

Концерт "Пензлем і серцем намалюю світ"

День художника святкується в Україні щорічно в другу неділю жовтня.
Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких відчуттів. 
Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстрова пластика – невід`ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. 
14 жовтня у читальній залі ЦМБ пройшов святковий концерт до Дня художника "Пензлем і серцем намалюю світ".

неділя, 6 жовтня 2013 р.

«Таємниці чарівної нитки: «Історія виникнення бісеру»

Засідання клубу народних умільців «Чарівниця» «Таємниці чарівної нитки: «Історія виникнення бісеру»
6 жовтня відбулося чергове засідання клубу «Чарівниця». Бібліотекар Вовк Г. М. підготувала повідомлення про історію бісеру і стеклярусу на Русі. Гарний і міцний матеріал мав успіх при оформленні інтер`єрів, залучався для обробки палаців, прикрашав побут поміщицьких садиб, використовувався в народних костюмах і предметах культового призначення.
В другій частині засідання Вареник В. М. дала майстер-клас по вишивці бісером і продемонструвала свої останні роботи, вишиті бісером. Це чудові картини «Дівчина Зима» і «Дівчина Літо». 

субота, 5 жовтня 2013 р.

Засідання інтелект-клуба «КРИТики»

Засідання інтелект-клуба «КРИТики»

5 жовтня в читальній залі бібліотеки проходив Синхронний турнір ЛУК інтелект-клубу КРІТіКИ. В турнірі приймали участь 5 команд, 3 дитячі та 2 дорослі. Перемогу здобула команда “Джерело”.

вівторок, 1 жовтня 2013 р.

День інформації "Шануймо старість"

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку. З нагоди свята, 1 жовтня, у відділі абонементу ЦМБ був проведений день інформації "Шануймо старість". 
Організовано експрес-виставку "І лягли на коси сивиною мудрість і зачаяна любов", де представлені книги та періодичні видання, що містять інформацію на всі смаки та уподобання: "Фітотерапія" Є. Товстухи, "Людина. Сім'я. Україна" С. Геника, "Книга духовної мудрості" М. Дочинця, "Законодавство України про пенсійне забезпечення"; цікаві життєві історії, розповіді про людські долі пропонують журнали "Жінка", "Країна", "Пенсія", "Історії з життя". 
Також працівники відділу абонементу відвідують вдома читачів, які багато років були нашими користувачами, а сьогодні, на жаль, за станом здоров'я та через статечний вік уже не можуть приходити у бібліотеку. Та бажання читати залишається у них великим. Сподіваємось, що книги будуть їм в радість. 
Як говорить прислів'я: "Коли відходить старша людина – зникає ціла бібліотека". Літні люди є посередниками між минулим, сьогоденням і майбутнім. Їхні мудрість і досвід складають основу будь-якого суспільства. Отож, звернімо увагу на тих, кому зараз важко. Пригорнімо своїх стареньких дідусів і бабусь, допоможімо старшим сусідам, яким, можливо, потрібна наша підтримка. Словом – проявімо увагу і милосердя. Адже ми - люди, і маємо про це пам'ятати.