Страницы

середа, 27 листопада 2013 р.

Засідання літературної студії «Культурне єднання»

27 листопада о 13 годині в мистецько-краєзнавчій залі представники Міжнародного благодійного фонду “Лагода” презентували серію книг Анастасії Нових “Сэн Сэй. Исконный Шамбалы”. Ці книги складені за нотатками особистого щоденника колишньої десятикласниці. Вони філософського напряму, в них багато знань, які активують у людині духовне начало. Вони дають відповіді на багато запитань відносно світосприйняття себе, світу, суспільства в реальному житті.
На презентацію книг були запрошені учасники літературно-музичної студії “Культурне єднання”, жителі міста.
В презентації книг прийняли участь: адвокат – Суботіна Н. Н., приватний підприємець – Морозов А. А., шахтар – Кульчицький А. Л., методист відділу освіти – Ярошенко О. Ю.
Після презентації відбулася жвава дискусія навколо цих книг.

понеділок, 25 листопада 2013 р.

Цикл заходів "У пам’ять про скорботний тридцять третій..."

Хто знав, хто вiв смертям i стратам лiк?

Де фiльм, який нам показав би голод?

Отой проклятий 33-й рiк?
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де викарбовано слова про голод. “Немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду”. А так вмирала майже вся Україна.

Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких трагедій, як голодомор 1932-1933-го років. Він став національною катастрофою. За один рік загинула п’ята частина сільського населення України. Штучний голод, за різними оцінками, забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. Люди вимирали цілими селами. Тож пам’ятаймо ту неймовірну ціну, яку заплатив наш народ за право жити. 

неділя, 24 листопада 2013 р.

Засідання інтелект-клуба «КРИТики»

24 листопада 2013 р. молоді члени клубу “КРИТики” взяли участь у першому турі Міжнародного синхронного турніру “Південний вітер”. Керівник клубу Балаба Л. М. ­– представник ігрової площадки у м. Павлограді, була ведучою і суддею гри. Турнір проводиться в семи країнах світу – Білорусії, Вірменії, Естонії, Казахстані, Литві, Росії та Україні з метою популяризації інтелектуальних ігор, як однієї з форм дозвілля дітей і підлітків.
Засновником і організатором Турніру була Рада керівників дитячих клубів інтелектуальних ігор Південного Федерального округу.
У грі взяли участь чотири дитячих команди: “Матриця”, “По Фрейду”, “Драйв” та “Пікова дама”. За результатами команди посіли такі місця:
1 – “Драйв”
2 – “Пікова дама”
3 – “По Фрейду”
4 – “Матриця”

неділя, 10 листопада 2013 р.

Засідання клубу «А мова, як море»

10 листопада в читальному залі пройшло засідання культурологічного клубу “Українська цивілізація” – "А мова, як море". Керівник клубу Заремба М. А. привітав присутніх з Днем української писемності та мови і побажав жити за Словом, з якого почалася Україна, його могутньої тисячолітньої історії і високої духовної, літературної і народної культури, що належать не лише нашій державі, а й всьому світу.
Бібліотекар Путрова Н. А. запропонувала клубівцям вивчати українську мову або вдосконалювати свої знання за допомогою підручників та самовчителів. Гарною підмогою для бажаючих "відшліфувати" своє володіння українською мовою є читання мовою оригінала творів українських письменників, як класичних, так і сучасних, яких також достатньо на бібліотечних полицях.

Майстер-клас "Чарівна шкатулка"

Вишивка сьогодні живе повнокровним життям, прикрашає сучасний інтер’єр надаючи йому своєрідності й неповторності. До невичерпних джерел народної вишивки вирішили звернутися учні ЗОШ № 17 зі своїми учителями української мови Лавриненко О. Ф. та Гордієнко Н. А. 10 листопада в мистецько-краєзнавчій залі ЦМБ вони зустрілися з майстринями клубу народних умільців «Чарівниця», щоб оволодіти всіма секретами української вишивки й навчитися виконувати узори так, як це вміють робити майстрині клубу «Чарівниця».
Керівник клубу Мартинюк М. М. розповіла учням про історію української вишивки, а Вареник В. М., Киба С. О., Носач Н. В. дали дітям майстер-клас з вишивки хрестиком, бісером, з виготовлення декоративних торбинок.

четвер, 7 листопада 2013 р.

Тематична лекція «Безмежність краси української мови»

Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками. Мова… яка ти багатогранна, ніжна, чиста, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром, радістю, плодами… 

Щорічно 9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності та мови, який було встановлено указом президента України в 1997 році на честь Нестора-літописця, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.