Страницы

четвер, 28 лютого 2019 р.

День дошкільника – веселе свято!

Стало вже доброю традицією проводити в бібліотеці день дошкільника.
28 лютого абонемент зустрічав дітлахів з ЗОШ № 17. 
У світ мрій та пригод маленькі гості відправились зі Свинкою Пепою та її помічницею. Малюки ознайомились з книжечками, погортали сторінки дитячих журналів. З цікавістю переглянули різні поробки з виставки «Прості матеріали – гарний результат». Діти «ходили в ліс» за пролісками з сюрпризом та заглянули в казкове «Бюро знахідок». Із задоволенням брали участь у різних конкурсах, вікторинах і навіть з запалом танцювали на дискотеці серед книжок. По закінченні подорожі на них чекав солодкий подарунок та перегляд пізнавальних мультиків.

Тренінги для колег тривають

Триває цикл тренінгів для співробітників Павлоградської централізованої бібліотечної системи. Два чергових заняття відбулися 26 та 28 лютого в інтернент-центрі ЦМБ.
У вівторок, 26 лютого, проходив тренінг для колег з початковим рівнем володіння комп’ютером. Під час цієї зустрічі бібліотекарі вчилися за допомогою інтернет-сервісу Canva.com створювати такий вид печатної продукції, як буклети. А ще – дізналися про сервіс online-letters.ru, який дає змогу робити написи красивими шрифтами.
У четвер, 28 лютого, наші колеги заводили акаунти у соцмережах Twitter та Instagram, популяризувати роботу бібліотек і за допомогою цих ресурсів.

середа, 27 лютого 2019 р.

Засідання літературної студії «Культурне єднання»

Літературна студія «Культурне єднання» продовжує свою роботу в Павлоградській центральній бібліотеці. Чергова зустріч відбулася 27 лютого. Цього разу на студійців чекала літературна школа. Темою заняття було «Проза і поезія. Загальне та відмінне».
Студійці збираються кожної другої та четвертої середи місяця при мистецько-краєзнавчій залі ЦМБ. 
Приходь, не втрачай свій шанс! Ми знаємо, майбутнім Шевченком чи Франком можеш стати саме ти!

Університет третього покоління. Word нам підкориться!

В інтернет-центрі ЦМБ 27 лютого відбулося чергове заняття на курсах з комп’ютерної грамотності для людей поважного віку. Наші чарівні “студентки” продовжують опановувати програму для набору, редагування і форматування текстів MS Word. На останньому занятті дами вивчали команди з меню “Основне”, зосередивши свою увагу, зокрема, на буфері обміну, тобто копіюванні та вставленні текстових фрагментів. 
Нагадаємо, тренінги відбуваються в рамках проекту “Університет третього покоління”.

неділя, 24 лютого 2019 р.

Пам`ятні монети початку 2019 р.

24 лютого павлоградські збирачі знов зустрілись у клубі любителів філателії і нумізматики «Колекціонер». Тема зутрічі  "Пам`ятні монети початку 2019 р.".

Я маю в серці те, що не вмирає…

24 лютого у читальній залі ЦМБ зібралися члени клубу «Українська цивілізація» на чергове засідання «Я маю в серці те, що не вмирає…». Напередодні дня народження Лесі Українки, однієї з фундаторів новітньої української літератури, присутні дізналися про цікаві факти з життя і творчості видатної поетеси, почули її поезії. 

субота, 23 лютого 2019 р.

Чергове засідання літературної студії ім. М. Шутя

23 лютого члени літературної студії ім. М. Шутя при літературному клубі ім. Д. Федоренка завітали до читальної зали ЦМБ на чергове студійне заняття.

четвер, 21 лютого 2019 р.

«Я серед людей»

20 лютого на юнацькому абонементі розпочалася інформаційно-правова хвилинка «Я серед людей», присвячена Всесвітньому дню соціальної справедливості. На виставці представлені матеріали, які дають змогу зрозуміти, як вирішувати проблеми соціальної справедливості. 

Тренінги для колег тривають

В інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки триває цикл тренінгів для колег з початковим рівнем володіння комп’ютером. Чергове заняття відбулося 19 лютого. Бібліотекарі ЦБС продовжували опановувати онлайн-сервіс “Canva.com” і дізналися про нові для себе можливості оформлення буклетів, афіш та листівок.

середа, 20 лютого 2019 р.

Соціально-інформаційний куточок «Рупор Павлограда

Сьогодні наша бібліотека – це інформаційний центр громади, що виконує роль посередника між місцевою владою і громадськістю. Соціально-інформаційний куточок «Рупор Павлограда», оформлений в краєзнавчому відділі, дасть змогу ефективно донести до громади міста інформацію про місцеве самоврядування та зробити просвіту громади більш дієвою.

Університет третього покоління. Знайомство з програмою Word

Тривають заняття на курсах з комп’ютерної грамотності для людей поважного віку. Чергове заняття відбулося 20 лютого в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки.
Під час цієї зустрічі наші чарівні слухачки почали вивчати текстовий редактор Word. Під час занять ми намагаємося сполучати теорію та практику, тож “курсанткам” хоч і буває трошки складно, але їхня зацікавленість допомагає засвоювати матеріал.

вівторок, 19 лютого 2019 р.

Вшановували пам’ять героїв Небесної сотні

19 лютого у читальній залі ЦМБ вшановували пам’ять героїв Небесної сотні.

понеділок, 18 лютого 2019 р.

Конкурс на кращу “валентинку”: переможців визначено!

День святого Валентина - одне з найулюбленіших свят у багатьох країнах світу. З нагоди Дня всіх закоханих на юнацькому абонементі пройшов конкурс «Мелодія сердець» на кращу “валентинку”, створену своїми руками.
На конкурс учасники представили 13 робіт, виготовлених в різних техніках.
Кожен відвідувач міг проголосувати за найкращу на його погляд роботу. 18 лютого, після підрахунку голосів, було визначено трійку найкращих робіт, автори яких отримали дипломи переможців, а всі інші - дипломи за участь.

неділя, 17 лютого 2019 р.

Інформаційний меседж «Між життям і безсмертям»


День 17 лютого 1943 року став незабутньою історичною сторінкою в житті Павлограда. В цей день 76 років назад у місті розпочалося військове повстання проти німецько-фашистських загарбників. В ньому взяли участь 19 бойових груп, в яких нараховувалося більше 500 людей. На допомогу повстанцям прийшли воїни радянської армії. Місто було звільнене, але німці стягнули резерви і знову окупували місто. Всього п’ять днів гіркої свободи!
Саме цим героїчним подіям була присвячена інформаційна хвилинка «Між життям і безсмертям», яка відбулася в краєзнавчому відділі нашої бібліотеки. 
Книжкова виставка, присвячена цій даті, буде працювати в бібліотеці до кінця лютого. 

«Не згасає пам’яті свіча»

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. До цієї дати на абонементі відбулась презентація виставки «Не згасає пам’яті свіча». Діти переглянули як документальні, так і художні книги про війну в Афганістані. Зокрема, художньо-документальну повість Олексія Дмитренка «АИСт» про воїна-поета, нашого земляка, який героїчно загинув.

четвер, 14 лютого 2019 р.

Майстер-клас у день закоханих

Щоб порадувати своїх друзів оригінальним подарунком, у день закоханих до абонемента завітали учні ЗОШ № 15. Діти проявляли свою неабияку фантазію в оформленні «валентинок». Кожен міг зробити селфі у фотозоні «Love is…» 
Час промайнув дуже швидко. У всіх присутніх був святковий настрій, а на згадку залишився зроблений своїми руками сюрприз для близьких.

середа, 13 лютого 2019 р.

Університет третього покоління. Ох ця клавіатура...

Тривають заняття на курсах з комп’ютерної грамотності, котрі діють при інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки в рамках проекту “Університет третього покоління”. 13 лютого наші чарівні курсантки зібралися на друге заняття.
Під час тренінгу викладач розповіла про основні групи клавіш на клавіатурі персонального комп’ютера, про їх призначення та особливості користування. А потім настав час власними пальцями “пробігтися” по десятках клавіш, відчути, як вони “поводяться”, та що змінюється, якщо перемкнути розкладку клавіатури. 
Загалом, заняття пройшло змістовно та цікаво. 

Бібліотекарі набувають нових знань

І знову інтернет-центр ЦМБ став навчальним класом. 12 лютого тут розпочався цикл тренінгів для колег з початковим рівнем володіння комп’ютером. Бібліотекарі з усіх філій Централізованної бібліотечної системи поглиблюватимуть свої знання, вивчатимуть програми і сервіси, котрі допомагатимуть їм у роботі. 
На тренінгу, що відбувся 12 лютого, наші колеги познайомилися з онлайн-сервісом “Canva.com”, за допомогою якого можна створювати афіші, дописи для соцмереж та друковану продукцію. 

понеділок, 11 лютого 2019 р.

Як інтелект-клуб “КРИТики” святкував... Новий рік

У неділю, 10 лютого, у читальній залі ЦМБ відбулася незвичайна гра. Тут зібралися і дорослі, і шкільні команди інтелект-клубу “КРИТики” для того, щоб відсвяткувати... Новий рік – за східним календарем. І оскільки 5 лютого у Китаї відсвяткували Рік Жовтої Земляної Свині, то саме свинка стала головною героїнею святкового турніру.
За ігровими столами в цей день зібралися чотири дорослі (“Джерело”, “Вертикальні сніжинки” (таке псевдо на цю гру взяла команда “Вертикаль”), “Артефакт” та “Сальто Делчева”) та три шкільні (“Монтажники позитиву”, “Діти Ньютона” та “Антанта”, котра назвалася “Ёлки-палки”).
Турнір складали як питання у звичному для всіх форматі турнірів “Що? Де? Коли?”, так і елементи вікторини, а також індивідуальні та командні конкурси. У ході веселих, але запеклих інтелектуальних змагань серед школярів найсильнішою стала команда “Антанта”, серед дорослих команд перемогу святкували гравці команди “Джерело”. Солодкі призи отримали всі учасники святкового турніру. 

неділя, 10 лютого 2019 р.

Створи “валентинку” для коханої людини!


Якщо ти закоханий або в очікуванні почуття, поділись своїми враженнями про любов, зроби фото та створи своїми руками “валентинку” для коханих. 
Не зволікай, приходь вже зараз!

четвер, 7 лютого 2019 р.

«Територія дитячої безпеки»

Як прищепити маленькому непосиді навички безпечної поведінки вдома і на вулиці? Щоб допомогти дітям та їх батькам, на абонементі почала діяти виставка «Територія дитячої безпеки. Запобігти. Врятувати. Допомогти». Тут можна дізнатися телефони екстрених служб. А для тих, хто не хоче потрапити у халепу, є відповіді, як треба і як не треба поводитись у різних ситуаціях. Будьте обережними завжди і всюди!

Тренінги – і для бібліотекарів!

У четвер, 7 лютого, в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки розпочався новий цикл тренінгів для бібліотекарів ЦБС. Протягом січня наші колеги з усіх бібліотек-філій Павлограда поглиблюватимуть свої знання й удосконалюватимуть свої навички по роботі у соцмережах, створенню афіш, просуванні бібліоблогів. 

Університет третього покоління. Нова група розпочала навчання

Розпочала заняття чергова група з комп’ютерної грамотності для людей похилого віку. Перше заняття відбулося у середу, 6 лютого, в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки. Чарівні пані приступили до знайомства з світом сучасної комп’ютерної техніки. Бажаємо нашим слухачкам успіхів! 
Нагадаємо, тренінги відбуваються в рамках проекту “Університет третього покоління”.

середа, 6 лютого 2019 р.

Як уникнути неприємностей в Інтернеті

Інтернет може бути прекрасним місцем як для навчання, так і для відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і весь реальний світ, Мережа може бути небезпечна. То ж спільнота, більше ніж сто країн, відзначає 5 лютого День безпечного Інтернету. Бібліотекарі юнацького абонементу запросили учнів 17 школи на інтерактивну гру-зустріч «Неприємності в мережі Інтернет», щоб разом з головним спеціалістом безоплатної правової допомоги Некоз Галиною дізнатися про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій. 

понеділок, 4 лютого 2019 р.

Засідання клубу «Чарівниця». Журнальний серпантин «Жіночий погляд»

Учасниці бібліотечного жіночого клубу «Чарівниця» вперше в цьому році зібралися на свої дружні посиденьки. Дві години відпочинку і спілкування у приємній компанії, обговорення творчих планів на наступний рік, мандрівка журнальними сторінками журналів з рукоділля, запашний чай, смаколики та вже традиційні «хвастульки»!
А всім нагадуємо, що клуб відкритий для всіх, хто небайдужий до рукоділля. Приходьте до нас, на вас чекає неформальна атмосфера, обмін досвідом та секретами, можливість навчатися і навчати інших.
Наступна зустріч відбудеться 3 березня о 12 годині. 

Етруски. Історія і культура

3 лютого об 11:00 у читальній залі відбулось засідання Культурологічного клубу «Українська цивілізація». Члени клубу ознайомились з історією, культурою та традиціями Етрусків та переглянули фільм на цю тему.

Марки-гроші. Шаги, метелики, копійки…

3 лютого об 11:00 клуб “Колекціонер” провів засідання, на якому обговорювались марки-гроші, шаги, метелики, копійки.
УНР отримала власні гроші в січні 1918 року. Основною валютою був карбованець. Він ділився на 200 частин – шагів.
Формально шаги були монетами. Однак карбувати їх із металу в умовах війни не було можливості. Тому друкували – в київській типографії Стефана Кульженка та в Одесі – аркушами по 100 штук.
Дизайн розробили художники Антін Середа – для номіналів 10 і 20 шагів – і Григорій Нарбут – для 30, 40 і 50. Їх прикрасили селянин із косою у руці, який милувався тризубом, глобус, промені сонця, орнаменти з квітів, поштові трубки, жіноча голова у вінку “Молода Україна”. 
Гроші швидко знецінювалися. З крамниць шаги носили в'язанками. Траплялося, на закупах вітер виривав “монети” з рук. Тому їх називали “метеликами”.