Страницы

понеділок, 27 січня 2020 р.

«Горить свіча, і пам`ять полум’ям тремтить»

«Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три…» Це уривок із книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр», в якій він описує події моторошної трагедії, під час якої загинуло близько 33 771 осіб. Загальна ж кількість убитих українських євреїв у ті страшні часи оцінюється в 1,5-1,6 млн осіб.
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. День, коли ми, українці, вшановуємо пам’ять жертв жорстокого терору.
Тож 25 січня у центральній бібліотеці була представлена виставка під назвою «Горить свіча, і пам`ять полум`ям тремтить», відвідавши яку читачі мали можливість ознайомитися з історією Голокосту. Адже зберігаючи пам’ять про нього, ми прагнемо до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

неділя, 26 січня 2020 р.

У змаганні ерудитів перемогла команда «Сальто Делчева»

У неділю, 26 січня, в інтернет-центрі ЦМБ ім. Г. Світличної відбувся черговий тур синхронного інтелектуального турніру «Балтійський берег». За перемогу змагалися чотири команди клубу «КРИТики»: «Джерело», «Вертикаль», «Сальто Делчева» та «Реноваццо». За результатами змагань найбільшу кількість вірних відповідей дала команда «Сальто Делчева». 

четвер, 23 січня 2020 р.

Завітайте на виставку «Знай свої права»!

Однією з ознак правової держави є правова культура її громадян. Що це означає? Це означає, що громадяни такої держави повинні чітко знати свої права і вміти правильно ними користуватися, а також добросовісно виконувати свої обов’язки. Читачі абонементу мають можливість ознайомитися зі своїми громадянськими, політичними, економічними, соціальними правами, які належать кожному від народження. Виставка «Знай свої права» відкрита для всіх протягом тижня. 

вівторок, 21 січня 2020 р.

Україна в боротьбі

Однією з найяскравіших сторінок не лише нашого минулого, а й визвольних процесів народів Європи є Українська національно-демократична революція, стрижнем і змістом якої стала боротьба за відродження української нації в економічному, політичному, державотворчому і духовному вимірах.
Тож до уваги відвідувачів бібліотеки пропонується книжкова виставка «Україна в боротьбі», до якої увійшли 14 видань з фонду бібліотеки, видання різних років, присвячені дослідженню доби Української революції в цілому. Це наукові праці, збірки документів і матеріалів, історіографічні, довідкові видання, що висвітлюють визвольну боротьбу українського народу на початку XX ст.

Пам’яті українського героя

«У перших рядах» і «до останнього» - ці слова промовляв Герой України, учасник євромайдану, людина, яка не підтримувала жодного з партійних лідерів, а лише боролася за свободу своєї Батьківщини. Вірменин за національністю, який по-справжньому любив Україну - Сергій Нігоян. Він проживав на Дніпропетровщині, захоплювався творчістю Тараса Шевченка і знав багато його творів напам’ять. Любив він і українську історію, а національні ідеї пропускав через серце. Ще починаючи з юних років, не залишав своєю увагою жодну політичну подію. Кажуть, йому пророкували кар’єру політичного діяча. Тож під час Революції Гідності Сергій приїхав на майдан із власної ініціативи. Сергій Нігоян героїчно боровся за майбутнє нашої держави. 22 січня 2014 року загинув від поранення, віддав життя, щоб майбутні покоління мали вільну та демократичну країну. Сергій Гагікович Нігоян був посмертно відзначений званням Герой України та нагороджений орденом «Золота зірка» за героїзм та самовідданість під час Революції Гідності.
У стінах Центральної міської бібліотеки представлена виставка, присвячена пам’яті українського героя. Завітавши до читальної зали ви зможете більш детально ознайомитись з біографією нашого земляка Сергія Нігояна, який віддав життя за демократію, гідність і свободу.

Європейський маршрут

У світовій літературі є безліч письменників, творчість яких вважається не тільки найвищим злетом національної культури, але і її найхарактернішим втіленням. Тож пропонуємо вашій увазі книжкову виставку, яка об’єднує геніїв слова за географічною ознакою – письменників Європи, які залишили нам воістину багатогранну спадщину: свої твори, які можна знайти в фондах нашої бібліотеки. Кожен відвідувач бібліотеки має нагоду ознайомитись з архітектурою європейських країн у віртуальній відео-мандрівці.

451° творчості

Всесвітньо відомий письменник-фантаст, який переступив межі жанру, романіст і новеліст, поет і драматург, сценарист кіно і телебачення, автор оперних лібрето, засновник і режисер власного театру, ініціатор сміливих проектів в сфері дизайну та архітектури, лауреат багатьох літературних премій і, нарешті, багаторічний консультант Національного управління з аеронавтики і космосу США - все це Рей Бредбері! Саме цьому видатному письменникові присвячено книжкову виставку у читальному залі. Приходьте до бібліотеки і відкривайте двері в інші дивовижні, фантастичні та захоплюючі світи, знаходьте безліч великих друзів з минулого і робіть неймовірні польоти в часі подібно до того, як це робив протягом усього свого життя Рей Дуглас Бредбері!

Соборна значить єдина

Щорічно 22 січня ми, українці, відзначаємо таке значуще для нашої країни свято - День соборності України. 20 січня у стінах центральної міської бібліотеки був представлений інформаційний калейдоскоп під назвою «Соборна значить єдина». На ньому докладно описана історія виникнення свята, яке кожен рік об’єднує наш народ бажанням бути щасливими у нашій єдиній незалежній Україні.

понеділок, 20 січня 2020 р.

Як інтелектуали Новий рік святкували

У неділю, 19 січня, в читальній залі ЦМБ ім. Г. Світличної зібралися члени інтелект-клубу «КРИТики» на вже традиційну новорічну гру. У першому інтелектуальному змаганні року охоче взяли участь дорослі команди клубу «Джерело», «Вертикаль», «Артефакт», команди школярів «Одувани» та «Знаю, забув», а також дві команди гостей – «Михайло Боярський» з Вербуватівки та «Змотуємо вудки» з Варварівки.
Організатори турніру запропонували гравцям цікавий пакет з 40 питань, розбитий на 4 тури. Кожен тур був присвячений певній порі року – весні, літу, осені та зимі. А ще у кожний тур могла завітати господарка 2020 року за східним календарем – мишка, – щоб запропонувати власні завдання, питання на конкурси.
Гра проходила жваво та цікаво. Команди йшли майже на рівних. Та переможці були визначені. П’єдестал пошани поділили між собою команди «Джерело», «Вертикаль» та «Артефакт». А солодкі призи отримали всі!

Слово – жінкам і чоловікам!

«Жінкам СЛОВО…» «Чоловікам СЛОВО…» Ці книжкові виставки протягом року будуть працювати на абонементі. Герої та героїні цих книг поруч з нами, інколи в жестах і життєвих ситуаціях, які кохають і страждають, в них упізнаємо ту чи іншу реальну особу. Про жінок - справжніх зірок долі, богинь життя і кохання, берегинь спокою та добробуту. Та про чоловіків, які  керували державами, боролися за права народів, робили наукові відкриття.
У кожному портреті читачі знайдуть рису, по якій впізнають себе. Приходьте, читайте!

неділя, 19 січня 2020 р.

Говорили про історію виникнення перших поштових марок України

У стінах Центральної міської бібліотеки відбулось чергове засідання клубу любителів філателії та нумізматики «Колекціонер», на якому обговорювалась історія виникнення перших поштових марок України. На підставі закону Центральної Ради від 18 квітня 1918 року, замість зниклих з обігу розмінних монет, були випущені марки-гроші з номіналом від 10 до 50 шагів. Першу серію, названу «шагівковою», друкували на тонкому картоні з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою». А ось творцями сюжетів поштових мініатюр були видатні графіки Георгій Нарбут і Антін Середа. Не менш цікавою була також історія виготовлення перших поштових марок. Спочатку вони друкувалися на дуже недосконалих машинах, іноді навіть вручну. Використовувалась при цьому техніка гравюри – спосіб розмножування малюнка за допомогою друкарської форми з дерева, металу, пластмаси тощо. Цю досить цікаву тему учасники клубу обговорювали 19 січня у читальній залі.

четвер, 16 січня 2020 р.

«МастерШеф» від літературних героїв»

Скільки разів, читаючи про трапези знаменитих літературних персонажів, хотілося опинитися з ними за одним столом і реально спробувати страви, яскравий опис яких так розбурхує уяву і апетит!
Що ж все-таки вони їли, яким стравам віддавали перевагу і як їх готували? Ми можемо вам допомогти! Завітайте до абонементу, перегляньте виставку «МастерШеф» від літературних героїв»…  Переписуйте рецепти та готуйте! 

середа, 15 січня 2020 р.

Виставка «Світ. Європа. Україна»

Ви мрієте здійснити захоплюючу подорож по Європі? І у вас є запитання, на які вкрай необхідні відповіді? Тоді ця незвичайна виставка «Світ. Європа. Україна» саме для вас! Президент України оголосив 2020 рік Роком Європи в Україні. Гортаючи сторінки книг, ви дізнаєтеся багато цікавих фактів про нашу країну, про історію і сучасне життя європейців. Виставка буде діяти протягом року на абонементі. 

вівторок, 14 січня 2020 р.

Коло Свароже. Зимовий цикл

У неділю, 12 січня, зустрілися члени клубу «Українська цивілізація». Привітавши один одного з новорічними святами, вони згадали цікаву тему – «Коло Свароже». Відомо, що Свароже коло – це річний цикл життя слов’ян, календар, який повторюється по колу щорічно. За календарем наші предки визначали, коли сіяти урожай, коли його збирати, коли святкувати свята, коли приносити жертви – згідно з циклами природи. У сонячному календарі особливо відзначали чотири головних свята, які пов’язані з переходами сонця: Зимове сонцестояння, Весняне рівнодення, Літнє сонцестояння, Осіннє рівнодення. Звичайно ж, головною темою обговорювання став зимовий цикл, Свято Коляди. Різдво Сонця відзначалося 24-25 грудня. В цей день рік повертав на весну і дні починали прибавлятися, як казали предки  "кожен день по велесовому волоску".

Перша зустріч колекціонерів у новому році вийшла змістовною

У неділю, 12 січня, після невеличкої перерви на новорічні канікули знов зібралися учасники клубу любителів філателії і нумізматики «Колекціонер». Як завжди, говорили багато цікавого та згадували важливі теми: «Антична нумізматика», «Перші монети – товарні зливки», «Монета у Малій Азії», «Римська антична нумізматика», «Проблема патини на античних монетах».

понеділок, 13 січня 2020 р.

Розглядали теорію та практику поетичної майстерності


11 січня у читальній залі пройшла зустріч членів літературної студії  ім. Шутя, на якій було проведено методичне заняття з теорії та практики поетичної майстерності.