четвер, 30 січня 2025 р.

Майстерка «Зимова листівка»

Пройшли новорічні свята. Але зима – це час, коли навіть будні можуть стати казковими! 30 січня запрацювала справжня творча майстерня, де діти з натхненням створювали власноруч чарівних зимових оленів. Маленькі майстри зробили листівки з веселими оленями, які прикрасять домівки, а також забрали з собою гарний настрій та незабутні враження.
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».

середа, 29 січня 2025 р.

Інтерактивна презентація «КРУТИ: і сум, і біль, і вічна слава»

Щороку 29 січня Україна відзначає День пам'яті Героїв Крут. Це пам'ятна дата боротьби за нашу незалежність. Бій під Крутами був не просто епізодом збройного протистояння між УНР і росією. Він став легендою, одним із символів Української революції.
Пропонуємо переглянути інтерактивну презентацію «КРУТИ: і сум, і біль, і вічна слава»

У новий рік - з новими книгами!

2025 рік розпочався з приємних новин! Відділ абонементу ЦМБ запрошує своїх користувачів та мешканців міста переглянути книжкову виставку «Гарний настрій з новинкою». Наш фонд поповнився творами українських та світових сучасних авторів, книгами з історії, психології. Дякуємо за це нашим меценатам: Н. Моренець, Л. Галенчик, Д. Ткаченку, А. Гриценку.
Чекаємо вас та сподіваємось, що кожен знайде щось цікавеньке для себе!

вівторок, 28 січня 2025 р.

На «Балачках» говорили про тлумачні словники, обійми та зимові традиції

У вівторок, 28 січня, відбулася перша у 2025 році зустріч в українському розмовному клубі «Балачки». Темою для неї обрали Міжнародний день обіймів. Це неофіційне свято, котре сформувалося в студентському середовищі, швидко набуло популярності в усьому світі. Присутні дізналися про його історію, про важливість обіймів для емоційного стану людини, але зазначили й необхідність поважати особистий простір кожного. А ще підчас вікторини відгадували країну за зимовою традицією, дізналися значення кількох цікавих українських слів і приділили увагу тлумачним словникам.
Бажаєте стати частиною українського розмовного клубу «Балачки»? Долучайтеся до нашої чудової спільноти!

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

«Цього не можна забути…»

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського міста Освенцим. Жертвами Голокосту стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей.
На вшанування цього дня відділ абонементу ЦМБ запрошує ознайомитись з книжковою виставкою «Голокост: пам'ять і попередження». До уваги читачів – історичні драми, написані на основі реальних подій: «Список Шиндлера» Томаса Кініллі, «Амадока» Софії Андрухович, «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова та інші. Пам’ять про такі трагічні події допоможе людству об’єднати зусилля для того, щоб нічого подібного не трапилося знову.

четвер, 23 січня 2025 р.

Майстерка «Зимові візерунки»

Творчість розвиває навички критичного мислення, адже потрібно придумувати нове, вибирати між альтернативами, вирішувати проблеми та вчитися бути гнучким. У Центральній міській бібліотеці можна за допомогою 3D-моделювання створювати справжні шедеври: макети замків та автомобілів, елементи декору та різні візерунки. Щоб спробувати свої сили, до бібліотеки 23 січня на майстерклас «Зимові візерунки» завітали учні з Ліцею № 2. Діти ознайомитися з літературою та виготовили поробки. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 22 січня 2025 р.

Бібліоогляд. Для тих, хто любить детективи

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Андрія Кокотюхи «Чорна ніч».
Події відбуваються весною 1945 року. На Західній Україні — тотальний наступ загонів НКВС на повстанську лісову армію. Максим Коломієць на прізвисько Східняк очолив летючий відділ, який здійснює диверсійні військові операції. Про нього ходять легенди: безстрашний відділ Східняка може діяти одночасно у кількох місцях, а сам Коломієць — невловимий. Майору НКВС Полиніну доручають надскладне завдання: він має знищити Східняка. Агент потрапляє до летючого відділу і втирається в довіру до командира: НКВС хоче зруйнувати повстанський рух зсередини. Операція «Біла ніч» зазнає успіху. Але заманити Східняка в пастку — не так просто...

вівторок, 21 січня 2025 р.

Молодь завітала на квест «Соборність: від минулого до сьогодення»

Наш народ споконвіку відзначався своєю волелюбністю, прагненням до створення незалежної держави. Вінцем цих прагнень стало возз’єднання Східної і Західної України. Воно визрівало віками страждань і поневірянь, і дійшло аж до 21 століття.
У Центральній міський бібліотеці напередодні Дня Соборності відбувся історичний квест, присвячений Дню Соборності України «Соборність: від минулого до сьогодення». Під час квесту молодь поринула в героїчне минуле і сучасне України, згадали народні звичаї та традиції. Захід надихнув присутніх на підтримку єдності й стійкості в умовах сучасних викликів.
Захід був проведений завдяки Громадській організації Центр Інноваційного розвитку «Персона».

Переможці конкурсу «Галерея єдності» отримали нагороди

У січні в ЦМБ було проведено третій міський онлайн-конкурс малюнків «Галерея єдності» до Дня Соборності України під хештегом #Діти_єднають_Україну_Павлоград. Конкурс проводився з метою виховання у дітей поваги та любові до рідної української землі, національної свідомості та людської гідності, патріотизму і відчуття самобутності Соборної України.
21 січня відбулася урочиста церемонія нагородження. За дорученням міського голови Анатолія Вершини переможців привітала заступник міського голови Олена Шуліка. Переможці конкурсу отримали дипломи та подарунки, а інші конкурсанти - дипломи учасників конкурсу.
Вітаємо!

пʼятниця, 17 січня 2025 р.

Ми отримали нові книги!

Шановні жителі міста!
Павлоградська центральна міська бібліотека отримала від Українського інституту книги та Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей 91 примірник сучасної української літератури. Книги були передані безкоштовно за державною програмою з метою популяризації української літератури у світі та стануть якісним поповненням книжкових фондів бібліотек нашого міста.
Переглянути ці книги та взяти їх почитати всі бажаючі зможуть після оформлення.
Слідкуйте за подальшою інформацією від ваших бібліотекарів!

З повагою
Ваш відділ комплектування


Є контакт! Бібліотеки Павлограда і Білої Церкви пліч-о-пліч!

Реалії війни народжують нові соціальні зв’язки, партнерські стосунки. Наприкінці 2024 року міськими головами Білоцерківської міської територіальної громади та Павлоградської міської територіальної громади підписано Меморандум про співробітництво в рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч».

четвер, 16 січня 2025 р.

Майстерка «Чарівний сувенір»

Творчість стимулює людину розвивати свої таланти та здібності. Віддаючись на волю своїй уяві та пливучи на хвилях натхнення, ми відчуваємо неймовірну свободу. Користь творчості полягає в тому, що вона дарує нам піднесення, радість та спокій. Тож 16 січня до Центральної міської бібліотеки за позитивними емоціями завітали шестикласники з Ліцею № 2 на майстерклас «Чарівний сувенір». Діти ознайомитися з літературою у БібліоМайстерні сімейного дозвілля та власноруч виготовили за допомогою 3D-ручок сувеніри. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 15 січня 2025 р.

Учасники клубу «Українська цивілізація» говорили про зимові обрядові свята

Зима багата на свята. Дуже щедрі зимові місяці на свята. В народі кажуть: "Зима прийшла і празничків привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято.
Традиції, як неписані закони, народжуються разом із народом і передаються з покоління в покоління, тобто стають традиційними. Ми також не повинні їх забувати. Зимових свят чекають з нетерпінням дорослі і діти. Та чи знаємо ми, як їх святкувати?
І саме тому до ЦМБ завітали учасники культурологічного клубу «Українська цивілізація», де згадали зимові обрядові свята, звичаї та традиції їх святкування за новим календарем.

Запрошуємо переглянути книжкову виставку «Психологія і Я»

За останнє сторіччя психологія пройшла стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука тільки у 1879 році. Але за минулий час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про самопізнання та соціальні ролі. Знаменитий психолог минулого століття Жан Піаже передбачив, що в ХХІ сторіччі психологія стане провідною наукою. Судячи з усього, його прогноз збувається.
Сьогодні великою цінністю є можливість бути почутим, відверто розповісти про свої проблеми, розібратися у своїх почуттях і знайти шлях та сили рухатися вперед. На допомогу у цій нелегкій справі роботи над собою відділ абонементу ЦМБ пропонує переглянути книжкову виставку «Психологія і Я».
На виставці представлені видання, які стосуються різних аспектів психології: від класичних творів до сучасних досліджень про розвиток особистості та міжособистісні відносини.

пʼятниця, 10 січня 2025 р.

Дітлахи завітали на зимовий майстерклас

Зима завжди приносить із собою особливу атмосферу затишку й магії, навіть якщо на вулиці немає снігу. У цей час хочеться творити, мріяти і ділитися теплом навіть через найменші дрібниці. Саме такою теплою подією став наш майстерклас «Зимовий 3D-пейзаж», який відбувся для дітей у стінах затишної Центральної міської бібліотеки.
Майстерклас пройшов у теплій та дружній атмосфері; неочікувані емоції та приємні спогади заполонили маленьких творців при створенні зимового дива. Діти поринули у чудовий світ Зимової казки.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 8 січня 2025 р.

Поетичний відеоряд «…на світі той наймудріший, хто найдужче любить життя»

8 січня 2025 року виповнилося 90 років з дня народження Василя Симоненка. Присвячуємо це відео його пам’яті
Довідка. Василь Симоненко (1935–1963) — видатний український поет, прозаїк і журналіст, представник покоління шістдесятників. Народився в селі Біївці на Полтавщині. Його творчість відзначалася глибоким патріотизмом, щирістю і любов’ю до рідного народу. Основні теми його поезій — національна самосвідомість, краса природи та людська гідність. У своїх творах він сміливо виступав проти несправедливості радянської системи, за що зазнав переслідувань. Його життя обірвалося передчасно, але творчість залишила яскравий слід в українській літературі.

Бібліоогляд. Мандрівка у Берлін сто років тому

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Альфреда Дебліна «Берлін. Александрплац»
Лікар-невропатолог за професію, Деблін практикував у східному Берліні двадцятих років минулого століття, цей досвід і ліг в основу «Берлін Алексендерплац», дозволивши його автору буквально зробити зліпок життя тогочасного Берліна і перенести його на сторінки роману у всьому його калейдоскопічному багатогранному різноманітті. Роман був кілька разів екранізований і ліг в основу однойменного культового фільму Райнера Вернера Фассбіндера (1980).

понеділок, 6 січня 2025 р.

До бібліотеки – на ігротеку «Морозні дива»

Водохреща – велике свято різдвяно-новорічного циклу. За народними традиціями, в цей день освячують воду, яка не псується і здатна зцілювати душу й тіло. Тож 6 січня до Центральної міської бібліотеки на ігротеку «Морозні дива», присвячену святу Водохреща, завітали юні читайлики з гуртка «Робототехніка» КЗПО Палацу творчості дітей та юнацтва, щоб дізнатися про традиції святкування, обміркувати ознайомчий мультфільм, ознайомитися з літературою та пограти у традиційні народні ігри. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».