Страницы

четвер, 10 липня 2025 р.

У бібліотеку – за здоров’ям

Здоров’я - це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. У відділі абонементу ЦМБ оформлена книжкова виставка «У бібліотеку – за здоров’ям».
Користувачам різних вікових категорій пропонуємо ознайомитись з виданнями про безпеку життєдіяльності людини, фізичну культуру, гігієну, здоровий спосіб життя. Доповнює виставку періодичне видання «Здоров’я і довголіття» з порадами і рецептами щодо профілактики та лікування різних захворювань як від лікарів, так і народних цілителів.
Бережіть себе і свій організм, радійте життю, набувайте хороших звичок, привчайте себе до активного і здорового способу життя, і пам'ятайте, що ваше здоров'я - у ваших руках.

середа, 9 липня 2025 р.

У бібліотеці відбувся майстерклас «3D-моделі фруктів»

Навчитись робити об’ємні фігури дуже легко! Особливо, коли в тебе на «озброєнні» надсучасний 3D-ґаджет, а поруч – досвідчений «бібліоінструктор». Досі не вірите? Тоді запитайте в юних учасників майстеркласу «3D-моделі фруктів», яким за лічені хвилини вдалося опанувати техніку тривимірного моделювання і з допомогою 3D-ручки створити неймовірні фрукти, які можна відчути на дотик, узяти в руки. А найголовніше, що кожен з цих «шедеврів» можна застосовувати в реальному житті - у вигляді різноманітних іграшок, аксесуарів, фоторамок чи іншиих предметів побуту. Що вийшло у наших юних моделювальників - дивіться у наступних світлинах. До наступної 3D-зустрічі!
Захід відбувся завдяки Громадській організації Центр інноваційного розвитку «Персона»

Бібліоогляд. В цей санаторій краще не потрапляти…

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Сари Пірс «Санаторій».
Імпозантний ізольований готель високо у швейцарських Альпах — це останнє місце, де Елін Уорнер хоче бути. Але вона взяла відпустку на роботі детективом, тому, коли раптово отримує запрошення відсвяткувати нещодавні заручини свого розлученого брата, їй нічого не залишається, як погодитися.
Прибувши в розпал загрозливої бурі, Елін відразу відчуває себе на межі. Хоча він прекрасний, щось у готелі, нещодавно переобладнаному із покинутого санаторію, змушує її нервувати – як і її брата Ісаака. А коли наступного ранку вони прокидаються і виявляють, що його наречена Лора безслідно зникла, Елін занепокоєна ще більше. Оскільки шторм перекриває доступ до готелю та з нього, чим довше Лора залишається безвісти, тим більше гості, що залишилися, починають панікувати. Але ще ніхто не зрозумів, що ще одна жінка зникла безвісти. І вона єдина, хто міг попередити їх про те, у якій небезпеці вони всі перебувають...
Зацікавила книга? Завітайте у відділ абонемента!

четвер, 3 липня 2025 р.

В Літньому IT-таборі для дітей «ЦифроCAMP» відбулося останнє заняття

От і відбулося останнє заняття в Літньому IT-таборі «ЦифроCAMP». Як ми вже писали, цьогорічну зміну ми присвятили створенню вікторин на різноманітних онлайн-платформах. А сьогодні наші юні майстри вікторин навчилися створювати інтерактивні завдання, для демонстрації яких інтернет непотрібен: за допомогою програми PowerPoint. Спочатку ми всі разом переглянули вже створені вікторини і уважно вивчили їх структуру. Потім, зрозумівши основний принцип, створили власні вікторини. А по завершенні заняття діти отримали пам’ятні сертифікати.
На цьому третя зміна в Літньому IT-таборі «ЦифроCAMP» завершила свою роботу. Але ви приходьте до нас в наступному році: ми обов’язково вигадаємо щось цікаве!

середа, 2 липня 2025 р.

Літо у бібліотеці – час цікавого відпочинку!

Літо у бібліотеці – час цікавого відпочинку! Діти дуже люблять ігри, руханки та веселощі. Тож 2 липня у ЦМБ ім. Ганни Світличної відбулась ігротека «Щаслива родина – щаслива дитина!» Для малечі це чудова можливість знайти спільну мову з різними людьми та розвинути навички командної роботи. А окрім того – повеселитися, зняти стрес та отримати позитивні емоції. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

вівторок, 1 липня 2025 р.

Відбулася Стартова конференція «Інтеграція через діалог: виклики, можливості, рішення»

30 червня у Центральній міській бібліотеці ім. Г. Світличної відбулася Стартова конференція «Інтеграція через діалог: виклики, можливості, рішення» в межах проєкту Ради Європи «Міста взаємності: Інтеграція через міжкультурний діалог». Мета зустрічі - ознайомити учасників з цілями, змістом та очікуваними результатами проєкту, створити простір для представлення партнерів, локальних координаторів, експертів і зацікавлених сторін, а також започаткувати діалог про виклики, ресурси і можливості для розвитку міжкультурної взаємодії у громадах-учасницях проєкту.
У стартовій конференції взяли участь представники громад міст Луцьк, Суми, Вінниця, Павлоград, Люблін (Польща). Спікером від Павлоградської міської територіальної громади виступила начальниця відділу культури Павлоградської міськради Олена Шкатула.

пʼятниця, 27 червня 2025 р.

Майстерклас «Улюблене місто моє!»

27 червня до Центральної міської бібліотеки на майстерклас «Улюблене місто моє!» завітали маленькі читайлики, щоб власними руками створити пам’ятний сувенір до Дня міста. Розпочали з вивчення історії нашого славного шахтарського регіону, переглянули відео та насолодились виступом творчого колективу «Ластівка», а потім перейшли до творчої частини зустрічі і поринули у створення брошки-квітки у кольорах Павлоградського герба та прапора. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

Краєзнавчий шпацер «Моє місто Павлоград»

У рамках бібліотечної акції «Єдиний день краєзнавства» у Центральній міській бібліотеці відбувся шпацер «Моє місто Павлоград», який став справжньою пригодою для дітей! Маленькі учасники заходу дізналися цікаві історії про рідне місто, його відомі місця та людей. Разом із бібліотекарем діти здійснили віртуальну прогулянку вулицями Павлограда, подивилися яскраві фото, грали в пізнавальні ігри та відгадували загадки. Захід подарував багато усмішок, нових знань і гордість за своє місто.

У бібліотеці відсвяткували День міста

До Дня міста у ЦМБ ім. Г. Світличної відбувся урочистий захід «Павлоград — моє серце», присвячений історії та сучасності рідного краю. Присутні дізналися багато цікавого про Павлоград, переглянули презентацію про визначні місця міста. Учасники, натхненні красою міста, продемонстрували свої віршовані таланти, декламуючи власні твори та наповнюючи атмосферу гордістю за рідний край.
Особливою частиною події стало нагородження переможців міського онлайн-конкурсу «Тобі, мій рідний краю, жар серця я віддам!», за їхню ініціативність, творчість і любов до рідного міста. За дорученням міського голови Анатолія Вершини переможці були відзначені дипломами та подарунками. Захід пройшов у теплій атмосфері й завершився привітанням творчого колективу "Тріо Ластівка", спільним фото та щирими побажаннями Павлограду процвітання. Цей день став яскравим підтвердженням того, що Павлоград не лише зберігає свою багату історію, а й активно підтримує та розвиває культурне життя, виховуючи нові покоління талановитих містян.

четвер, 26 червня 2025 р.

Бібліотека отримала чудовий подарунок від українського ПЕН

Шановні жителі міста!
З радістю повідомляємо, що Павлоградська центральна міська бібліотека вже вдруге отримала чудовий подарунок від Українського ПЕН – нові книги! Цього разу наш фонд поповнився не лише колекцією книг англійською мовою, а й творами сучасних українських авторів.
Це книги, які Український ПЕН (культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських авторів – журналістів, письменників, драматургів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів, фотографів, ілюстраторів. Є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН) отримав у рамках спільної ініціативи з британським благодійним фондом Book Aid International, Англійським ПЕН та Міжнародним ПЕН. Ця ініціатива є частиною програми Українського ПЕН «Незламні бібліотеки».
Ми віримо, що ці книжки допоможуть нашим читачам отримати нові знання та вдосконалити володіння англійською мовою. Книги сучасних українських письменників допоможуть поглибити знання про нашу культуру, історію, познайомлять із новими іменами та трендами в літературі, а також дозволять насолодитися унікальним стилем та глибиною думки наших талановитих співвітчизників.
Незабаром читачі нашої бібліотеки зможуть з ними ознайомитись та взяти почитати.
Слідкуйте за подальшою інформацією від ваших бібліотекарів!
З повагою
ваш відділ комплектування

ЦифроCamp-2025. Тепер ми знаємо, де створюють вікторини наші вчителі!

Триває літня «зміна» в ІТ-таборі для дітей «ЦифроCamp». Ми продовжуємо вивчати онлайн-ресурси для створення вікторин. 26 червня приділили увагу сайту
https://learningapps.org. Так, ми тепер знаємо, де найчастіше створюють вікторини та інтерактивні завдання наші вчителі! І тут дійсно є великий простір для творчості. Бо тільки варіантів можливих інтерактивних вправ ми нарахували більше двох десятків! Звичайно, спробувати всі за 40 хвилин тренінгу було неможливо, але спробували дійсно найцікавіше. Заняття проходило цікаво і весело, бо вивчати щось нове разом з друзями можна навіть влітку, під час канікул.

Інформ-коктейль «Спільний крок до майбутнього»

Інформ-коктейль «Спільний крок до майбутнього», приурочений до Дня Конституції України, відбувся у Центральній міській бібліотеці ім. Г. Світличної. На нього завітала павлоградська молодь. Під час заходу учасники дізналися цікаві факти про історію створення Конституції, її значення у сучасному житті та права, які вона гарантує громадянам. У форматі діалогу, вікторини та інтерактивних завдань молодь замислилася над тим, як кожен із нас може впливати на майбутнє своєї держави. Захід був проведений завдяки Громадській організації «Центр інноваційного розвитку "Персона"».

Тамга: символ нації

26 червня в Україні відзначається День кримськотатарського прапора – національного прапора корінного народу України. Ця дата символізує єдність, спадкоємність поколінь та багатовікову боротьбу кримськотатарського народу за свободу і право на самовизначення. Особливої актуальності День кримськотатарського прапора набуває в умовах повномасштабної збройної агресії росії проти України, яка супроводжується системними репресіями проти корінного народу Криму – кримських татар. Вшанування цього дня є проявом солідарності з усіма громадянами України, які борються за звільнення тимчасово окупованих територій, зокрема Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Прапор кримськотатарського народу – це блакитне полотнище із золотою тамгою у верхньому лівому куті. Блакитний колір символізує небо, свободу та честь. Золота тамга, родовий знак династії Ґераїв, кримських ханів, уособлює спадковість, зв'язок із предками та багатовікову історію кримськотатарського народу.

середа, 25 червня 2025 р.

Бібліоогляд. Книга про майбутнє людства?

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Макса Кідрука «Нові Темні Віки. Колонія»
…2141 рік. Людство на Землі ще не оговталося від хвороби клодис, що призвела до найбільшої за пів століття пандемії, коли з’являється новий патоген, який інфікує винятково вагітних жінок. Група вчених-імунологів намагається з’ясувати, що він таке і чи пов’язана його поява з нейтринними спалахами, зафіксованими довкола планети.
Чисельність населення марсіанських Колоній перевищує сто тисяч мешканців, і третина з них — народжені на Марсі. Вони програють суперспеціалістам із Землі боротьбу за робочі місця в наукомісткій економіці Марса і змушені гарувати, мов раби, на низькокваліфікованих ручних роботах. Що більше їх сягає повноліття, то дужче вони прагнуть змін, не усвідомлюючи, що ці зміни ставлять під загрозу саме існування Колоній.
Зацікавила книга? Завітайте до бібліотеки!

вівторок, 24 червня 2025 р.

На «Балачках» говорили про йогу, етнографію та грали в слова

24 червня відбулася чергова зустріч в українському розмовному клубі «Балачки». Її темою став Міжнародний день йоги. Клубівці говорили про цю давню практику, ділилися своїм досвідом та навіть виконали разом простий комплекс вправ. Обов’язковою частиною зустрічей в клубі є наші власні «мовні практики». Цього разу ми складали ланцюжки слів, «чіпляючись» за останню літеру, а також грали в гру «Вгадай слово». Ми вважаємо, що мовні ігри – це спосіб не лише вдосконалювати розмовну українську, а й підтримувати пам’ять, уважність і соціальну активність. Крім того, клубівці дізналися кілька цікавих фактів про історію українського традиційного вбрання. А вже традиційну рубрику «Наші» присвятили Наталі Кобринській – письменниці, публіцистці та одній з перших українських феміністок.
У липні «Балачки» йдуть у відпустку. Але ми обов’язково побачимося у серпні! Тож приходьте – побалакаємо!

понеділок, 23 червня 2025 р.

У ЦМБ відбулася зустріч з українськими літераторами

23 червня відбулася визначна подія для Центральної міської бібліотеки ім. Ганни Світличної. До нас завітали представники українського ПЕН – письменники, поети, літературознавці, перекладачі. Вони подарували бібліотеці нові книги, видані при підтримці ПЕН, і коротко розповіли про деякі з них. Говорили також про те, як важливо зараз допомагати українським бібліотекам, які є не просто осередками культури, а працюють як волонтерські хаби, центри психологічної підтримки та місце спілкування мешканців громад, особливо у прифронтових районах. Зустріч пройшла у теплій атмосфері.
Довідка. Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських авторів – журналістів, письменників, драматургів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів, фотографів, ілюстраторів. Є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Діяльність ПЕН в Україні спрямована на захист свободи слова та прав авторів; популяризацію української літератури та культури; відстоювання цінностей і стандартів незалежної журналістики; налагодження міжнародної культурної співпраці.

пʼятниця, 20 червня 2025 р.

Ігротека «Країна дитинства»

Ігри – прекрасний спосіб проведення дозвілля, це час радості і веселощів, і сьогодні у нас була створена фабрика гарного настрою. 20 червня у модульному містечку відбулась ігротека «Країна дитинства», приурочена до Міжнародного дня біженця, мета якого – висвітлити права, потреби та мрії людей, щоб вони могли не тільки виживати, а й процвітати. Діти отримали у подарунок іграшки, зібрані містянами, та повеселились, граючи та розважаючись. Дуже добре, що вдалося повернути малечі хоч частинку дитинства, втраченого через війну!

Дякуємо всім, хто долучився до благодійної акції «Добре серце»!

Небагато знайдеться країн, які би не стикалися з проблемами біженців та шукачів притулку. На жаль, серед тих, хто потребує захисту, є і українці. Як поза межами нашої держави, так і всередині неї відбувається вимушена міграція українського народу – люди рятуються від смерті.
З 15 квітня по 17 червня у Центральній міській бібліотеці проходила благодійна акція «Добре серце», у рамках якої мешканці міста зібрали різноманітні іграшки – конструктори, ляльки, настільні ігри та м'які іграшки – для дітей, які вимушено покинули свої домівки. Усі речі працівники бібліотеки передали дітям з модульного містечка 20 червня – у Міжнародний день біженця. Величезна подяка кожному, хто долучився до акції і подарував частинку дитинства тим, хто цього потребує! Люди, ви неймовірні!

четвер, 19 червня 2025 р.

В бібліотеці знову працює літній ІТ-табір для дітей «ЦифроCAMP»

В інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки ім. Ганни Світличної знову розпочав роботу літній ІТ-табір для дітей «ЦифроCAMP». Цього року ми всі разом вчимося створювати онлайн-віктор
ини. З друзями це робити і цікаво, і весело, адже потім разом можна пограти у ці вікторини, подивитися, які питання підготували для тебе друзі, і поділитися власною творчістю.

Майстерклас «Веселі саморобки»

19 червня у Центральній міській бібліотеці всі бажаючі мали змогу зануритися в неймовірний світ моделювання і створити справжній шедевр за допомогою 3D-ручки. Маленькі майстрині робили різні фігурки, яскраві та веселі, не схожі одна на одну. Така творчість дозволяє по-новому поглянути на сучасні розваги, сприяє розширенню дитячого кругозору, розвитку просторового мислення і моторики рук.
Майстерклас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».

середа, 18 червня 2025 р.

Літо – час відпочивати!

18 червня бібліотекарі підготували пізнавальну ігротеку, на яку зібралося чимало дітлахів. Маленькі читайлики ознайомилися з цікавою дитячою літературою та пограли в настільні ігри. Діти весело провели час у дружній атмосфері. Це так приємно – дарувати малечі незабутні моменти щастя та безтурботності!

пʼятниця, 13 червня 2025 р.

Дітлахи створювали блокноти-антистрес

У Центральній міській бібліотеці відбувся творчий майстерклас для дітей. Присутні створювали творчі блокноти-антистрес власними руками. Трішки фантазії, блискіток і гарного настрою — й кожен виріб вийшов унікальним! Під час майстер класу панувала творча атмосфера, було багато посмішок та позитиву. Захід проведено за підтримки Громадської організації "Центр інноваційного розвитку "Персона".

середа, 11 червня 2025 р.

Цікаве літо – з бібліотекою!

«Що можна робити в бібліотеці влітку?» – запитаєте ви. Багато чого цікавого, ​несподіваного і захоплюючого! Сьогодні у Центральній міській бібліотеці панувала палка, азартна та весела атмосфера, де малеча із задоволенням відповідала на питання, грала в цікаві ігри, руханки та ділилася своїми мріями. У нинішніх умовах організація відпочинку дітей набуває особливої ваги, ми маємо дбати про наших дітей, наше майбутнє.

Бібліоогляд. Збірка новел про гру, піднесену в абсолют

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Андрія Кириченка «Домбейко».
Лейтмотив збірки новел «Домбейко» – гра. Дехто вважає, що все наше життя — гра. Якщо так, тоді війна — це гра, піднесена в абсолют, адже ніде більше ви не проживете настільки різні, іноді діаметрально протилежні за емоційним забарвленням ситуації, не зустрінете особливі та яскраві характери, не стикнетеся з настільки жахливими чи героїчними вчинками й водночас не зазнаєте таких непередбачуваних, раптових змін.

вівторок, 10 червня 2025 р.

«Книга - вікно у світ»

Без книги людина сліпа. З дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує. Розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції. В ній зібрана мудрість усього людства. Людина, яка любить читати, – щаслива людина. Бо навколо неї завжди багато розумних, вірних друзів. Ці друзі – книги. Запрошуємо маленьких відвідувачів у відділ абонементу ЦМБ переглянути книжкову виставку «Починай книжки читати – про все на світі будеш знати». Книги не вміють говорити, але вони занурять вас у захоплюючи пригоди і подорожі , чудеса навколишнього світу. Тож читайте завжди. І хай не буде у вас жодного дня без книги, жодного дня без прочитаної хоча б однієї сторінки.

пʼятниця, 6 червня 2025 р.

Дітлахи завітали на майстерку «Чарівний світ казок»

Центральна міська бібліотека радо вітала своїх маленьких гостей на майстеркласі «Чарівний світ казок». Казки навчають добру та справедливості, працелюбності й чесності, сміливості й кмітливості, а творчість дозволяє проявити свої таланти та емоції. Діти створили своїми руками чарівну іграшку-магнітик на згадку про відвідування бібліотеки. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

понеділок, 2 червня 2025 р.

Ігротека «Ми діти твої, Україно!»

Початок літа та канікул – чудовий привід, щоб подарувати дітям гарний настрій та позитивні емоції. 2 червня маленькі читайлики завітали до Центральної міської бібліотеки на ігротеку «Ми діти твої, Україно!». Малеча зараз живе у складних умовах, тож кожен маленький вчинок, що принесе їм радість, надзвичайно важливий. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

пʼятниця, 30 травня 2025 р.

У бібліотеці відбувся кінопоказ до Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження

30 травня в Україні відзначається День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Друкарська та видавнича справа має давню історію, адже перші друкарські верстати з’явилися в Україні ще у XV столітті. Щоб дізнатись про це свято, до Центральної міської бібліотеки завітали учні з Гімназії № 3 на кінопоказ з обговоренням у Вільному 3D-Кінотеатрі. Дітей зацікавила ця творча сфера діяльності. Адже її фахівці займаються різноманітною діяльністю - пишуть та редагують твори, складають макети, займаються версткою та друком, створюють книги, брошури, газети, журнали та іншу продукцію. Тож можливо саме сьогодні хтось вирішить для себе займатись цією, водночас складною і цікавою справою. А ми вітаємо всіх зі святом та з початком літніх канікул!

Свято з нагоди завершення навчального року

30 травня Центральна міська бібліотека ім. Г.П. Світличної з великою радістю приймала учнів 17-го ліцею та 3-ї гімназії з нагоди завершення навчального року. Це був по-справжньому теплий та святковий день для всіх!
Учні, що завітали до бібліотеки цього дня, брали участь у цікавих вікторинах про літературних героїв, а ще ділилися своїми планами на літо та обговорювали улюблені книги. Також вони отримали грамоти та подяки за свою старанність та досягнення протягом навчального року. Це було чудове завершення, наповнене гордістю за здобутки та радістю від спілкування. Діти були в захваті від атмосфери та можливості відчути себе частиною великої бібліотечної родини.
Ми щиро віримо, що бібліотека – це не просто місце, де живуть книги, а справжній острівець тепла, знань та дружби.

Майстерклас «Весняні мотиви»

Створювати щось своїми руками – це завжди цікаво та захоплююче. У центральній бібліотеці пройшов майстерклас з 3D-моделювання «Весняні мотиви». Наші читайлики за допомогою 3D-ручки створювали квіти, метеликів, яскравих ящірок та інші весняні мотиви. Творчу атмосферу й натхнення відчули всі, хто завітав на майстерклас.
Майстерклас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку "Персона"».

Онлайн-читання «Веселі історії для дітлахів». Казки про Маленького Вовчика

Вітаємо, малята! Сьогодні ми познайомимося не з однією, а одразу з кількома дитячими книжечками! Це цикл казкових пригодницьких повістей про Малого Вовчика та його друзів, які створив британський письменник Іан Вайброу


середа, 28 травня 2025 р.

Бібліоогляд. Для тих, хто має силу вірити

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Володимира Регеша «І в штиль, і в шторм».
Це книга, що відкриває найпотаємніші, підфарбовані та замасковані сторони двох протилежних світів. Роман-сповідь Чоловіка і Жінки, написаний у форматі особистих щоденників, з майже документальною точністю подій та вразливою відвертістю приватних листів. Історія про те, як війна може забрати і зруйнувати все, а потім повернути з відсотками. Для тих, хто зневірився, і хто має силу вірити.

вівторок, 27 травня 2025 р.

На «Балачках» говорили про чайні традиції світу

Чергова зустріч в українському розмовному клубі «Балачки» вийшла дуже спокійною і медитативною. І це не дивно, бо основною темою її був чай. Клубівці дізналися кілька цікавих фактів про походження найпопулярнішого напою у світі, про традиції чаювання, які існують в різних країнах, а також про те, чому ми називаємо цей напій «чай», а англійці – «tea». А ще – відгадували мовні загадки і знайомилися з цікавим мобільним застосунком – грою «Кобза», створеною українськими розробниками, яка допомагає покращувати словниковий запас. На завершення зустрічі переглянули відеоролик про японську чайну церемонію, і ці чверть години стали для усіх присутніх часом спокою та релаксу.

понеділок, 26 травня 2025 р.

Творець гумору для дітей та дорослих

Террі Пратчетт – один з найпопулярніших британських письменників, автор гумористичних романів у жанрі фентезі. Найбільш відомий за серією книг про Дискосвіт, яка налічує більше 40 творів, перший з яких було видано 1983 року. Проте Пратчетт – це не тільки гумор та насмішки над класичним фентезі. Через жарти він намагається донести до нас важливі речі, на які ми можемо не звертати уваги. Автор ділиться з нами своїм баченням суспільних проблем та просто дає ненав’язливі життєві поради. Багато ідей, які він висловлював у своїх творах, актуальні й зараз, хоча деяким романам майже 40 років. З цього можна зробити висновок, що творчість Пратчетта випередила час. Комусь цікаво? Тоді запрошуємо вас у відділі абонементу ЦМБ для перегляду книжкової виставки «Творці гумору для дітей та… дорослих. Террі Пратчетт». Читайте Пратчетта, він дійсно класний та дотепний автор, і ми бажаємо , щоб в Україні письменник набув тої популярності, якої заслуговує.

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Віртуальна подорож «Слов’янська писемність і її витоки»

Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. В мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.
Щорічно 24 травня в Україні й інших країнах Східної Європи відзначають День слов’янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. Запрошуємо разом з нами здійснити віртуальну подорож «Слов’янська писемність і її витоки».


 

середа, 21 травня 2025 р.

Школярі завітали на кінопоказ до Дня міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття

Україна завжди була прикладом гармонійного співіснування різних культур, мов і традицій. 21 травня ми відзначаємо День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Сьогодні до Центральної міської бібліотеки завітали учні з Ліцею № 17 на кінопоказ з обговоренням «Різні, але єдині! » у Вільному 3D-Кінотеатрі. Діти з задоволенням переглянули мультфільм та ознайомились з літературою, представленою на виставці. Поговорили про те, що це свято покликане підкреслити важливість взаємоповаги, толерантності та єдності в багатонаціональній державі. Цей день у календарі стає символом миру та діалогу між народами. Отже нехай це свято нагадує кожному з нас, що справжня сила нації полягає в її єдності та багатогранному розмаїтті.

вівторок, 20 травня 2025 р.

Створюємо весняний настрій разом!

Весна в самому розпалі — усе навколо зеленіє, квітне. Кожен промінчик сонця наповнює нас теплом, а свіже повітря додає енергії. І ми вже мріємо про літо, але так хочеться зберегти натхнення та яскраві барви весни у своєму серці! 20 травня на майстер-клас «Травневий настрій» до нас завітали дітлахи. Маленькі майстри не лише творили красу, а й розвивали фантазію. Кожен зробив своє унікальне панно з повітряного пластиліну, яке стане чудовим доповненням декору домівки.
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».

пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Інформаційна панорама «Нас погнали назустріч вітрам…»

18 травня 1944 року – трагічна дата в нашій історії. В цей день радянська влада насильно виселила з Криму понад 190 тисяч кримських татар. За кілька днів цілі родини були позбавлені домівок, відірвані від рідної землі та відправлені у віддалені регіони Середньої Азії. Напередодні річниці тих подій інтернет-центр нашої бібліотеки підготував інформаційну виставку-панораму «Нас погнали назустріч вітрам…» Ця виставка — данина пам’яті жертв депортації, а також спроба розповісти про силу духу народу, який попри усе зберіг свою ідентичність і повернувся додому.

четвер, 15 травня 2025 р.

Майстерклас «Вишиванка – національна святиня»

Крізь віки несе український народ любов до вишиванки та зберігає традиції її створення. 2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки, і з того часу щороку проходить флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі. Приєднується до цієї ініціативи і Центральна міська бібліотека разом з відвідувачами. 15 травня до нас завітали учні з Ліцею № 3 на майстерклас «Вишиванка – національна святиня». Діти дізнались про традиції святкування, зробили брелок-вишиваночку та пограли в ігри. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 14 травня 2025 р.

Бібліоогляд. Непростий роман про сьогодення

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Іріс Ганіка «Властиве».
Цей роман розповідає про німецьке страждання від нацистського минулого. Тож це аж ніяк не історичний твір, а роман про сьогодення. Звідки береться це страждання, прекрасно відомо, однак форми, яких воно може набувати, вельми різноманітні. Тим-то це одночасно роман про середні роки життя, про час, коли зникає певність, що йдеш по світу правильним шляхом, а також роман про самотність і дружбу.


понеділок, 12 травня 2025 р.

Ігротека «Щаслива родина – душа України!»

З сім’ї починається життя людини. Вона – джерело любові, поваги та прихильності, те, на чому будується суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку країни. Напередодні Дня родини до Центральної міської бібліотеки ім. Ганни Світличної завітали учні з Ліцею № 3 на ігротеку «Щаслива родина – душа України!», щоб разом цікаво провести час та дізнатись про традиції святкування. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

пʼятниця, 9 травня 2025 р.

Країнознавчий квіз «На побачення з Європою»

9 квітня Україна разом з усім світом відзначає День Європи — свято єдності, спільних цінностей і культурного розмаїття. З цієї нагоди ми підготували для вас країнознавчий квіз «На побачення з Європою» - вікторину, яка познайомить вас із цікавими фактами про європейські країни. Перевіримо, наскільки добре ви знаєте нашу європейську родину! Готові? Тоді — вперед!

четвер, 8 травня 2025 р.

Майстерклас «Весна і мама – дві краплини сонця»

День матері відзначається щороку у другу неділю травня у 85 країнах світу, включаючи Україну. У цей день прийнято дарувати матусям символічний подарунок і квіти. Тож напередодні свята до Центральної міської бібліотеки завітали семикласники з Ліцею № 2 на майстерклас «Весна і мама – дві краплини сонця», щоб власноруч виготовити брошку у вигляді квітки, а ще позмагатись в ерудиції, брати участь у творчих конкурсах та розгадуючи тематичний кросворд. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 7 травня 2025 р.

Молодь завітала на квест-мандрівку «Відкриваємо Європу разом»

У суботу, 9 травня, в Україні відзначається День Європи.
Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення українців жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. Інтерес до реалій життя в країнах Євросоюзу в нашому суспільстві зростає.
Напередодні свята гості нашої бібліотеки мали змогу стати учасниками квест-мандрівки «Відкриваємо Європу разом», присвяченої святкуванню Дня Європи в Україні. Молодь змагалася на знання фактів про Європу та Європейський Союз, а підказки могли отримати на станціях з тематичним наповненням. Це свято нагадує нам про те, що Європа починається в серці кожного з нас.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

Запрошуємо переглянути книжкову виставку «Вікно в Європу»

День Європи, який в Україні відзначають 9 травня, є символом започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Абонемент ЦМБ підготував книжкову виставку «Вікно в Європу», яка об’єднує геніїв слова за географічною ознакою.
Мета виставки – відкриття різнобарв’я найкращих письменників Європи, знайомство з історією, культурою, національними цінностями та традиціями країн Євросоюзу.

вівторок, 6 травня 2025 р.

Уклін живим, загиблим слава

8 травня ми згадуємо найтрагічніші сторінки нашої історії – події Другої світової війни. У ній Україна зазнала великих і болісних втрат. Найбільш страшними та шокуючими були людські жертви. Друга світова війна забрала життя кожного п’ятого українця. Фактично немає української родини, якої б не торкнулася ця страшна трагедія.
Не менш спустошливими були і наслідки цієї війни для України. Територія нашої держави була перетворена на справжнє поле бою. Чимало українських міст та сіл були вщент зруйновані. Тисячі будинків – знищені. За ці страшні роки дах над головою втратили мільйони людей.
Трагічні події Другої світової – це рана, яка назавжди залишиться в пам’яті нашого народу.
З нагоди цих пам’ятних днів у відділі абонементу ЦМБ оформлена книжкова виставка «Уклін живим, загиблим слава». На виставці представлено видання та фотоматеріали, які висвітлюють причини та перебіг подій Другої світової, трагедію й подвиг перших років війни, спогади учасників бойових дій.
Подяка та шана ветеранам Другої світової війни та вічна пам’ять загиблим!



вівторок, 29 квітня 2025 р.

Розмови про танці та мову

Вже традиційно в останній вівторок місяця в читальній залі ЦМБ ім. Ганни Світличної відбулася зустріч українського розмовного клубу «Балачки». У квітні темою для розмови став Міжнародний день танцю. Присутні дізналися кілька цікавих фактів про цей вид мистецтва, поговорили про сценічні та побутові українські танці. Рубрику «Наші» присвятили українській танцівниці Дарії Нижанківській. А ще – ділилися цікавими українськими словами, котрі трапилися нам останнім часом, вивчили кілька мнемонічних фраз для запам’ятовування наголосів, і навіть зіграли в гру на уважність

Пишемо пісні разом з ШІ

Тренінг для співробітників МЦБС, який відбувся 29 квітня, був найритмічнішим та наймузичнішим з усіх. І це не випадково, бо разом з Ольгою Шуман, провідним бібліографом Костянтинівської Центральної міської публічної бібліотеки, павлоградські бібліотекарі знайомилися з сайтом
https://suno.com, за допомогою якого можна створювати музику різних жанрів і пісні. Наші колеги знають, як складно буває підібрати музичний супровід для презентації, буктрейлера, відеоролика, майстеркласа. Тепер штучний інтелект та сучасні технології приходять на допомогу бібліотекарям.

четвер, 24 квітня 2025 р.

Чорнобиль – незаживаюча рана

26 квітня 1986 року. У цей день, 39 років тому, вогонь Чорнобиля опалив долі мільйонів людей, породив кількість проблем, які з часом змінилися, але не зникли.
Чорнобильська катастрофа – це невидане горе, яке не піддається жодному виміру, невиліковна рана нашого народу, біль якої передається із покоління в покоління, а її справжні масштаби та наслідки дають про себе знати і по сьогоднішній день. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй — Чорнобиль.
На вшанування пам’яті про Чорнобильську трагедію у відділі абонементу ЦМБ оформлена книжкову виставку «Чорнобиль – незаживаюча рана», на якій представлена добірка художніх і документальних творів про катастрофу.

середа, 23 квітня 2025 р.

Літературну імпрезу присвятили видатній павлоградській поетесі

Зоря Ганни Світличної гордо і чисто сяє на поетичному небосхилі України. 22 квітня до бібліотеки на літературну імпрезу «Суть не в словах. Суть – у ділах твоїх» завітала молодь міста, щоб віддати шану видатній землячці. Захід пройшов у затишній атмосфері. На молодь чекали цікавинки з біографії поетеси. Під час імпрези у читальній залі бібліотеки лунали вірші та пісні на слова Г. Світличної, а також звучав унікальний запис голосу поетеси, зроблений за її життя. Захід був проведений завдяки Громадській організації Центр інноваційного розвитку «Персона».

Бібліоогляд. Роман про сильні емоції та глибокі почуття

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Наталії Гурницької «Багряний колір вічності».
У Львові сучасному, Львові передвоєнному і Львові часів Другої світової війни відбуваються драматичні події, народжуються родинні таємниці й перетинаються долі героїв цього роману. Ірена — юна наївна гімназистка із заможної родини. Доля дарує їй трагічне кохання, яке вривається в її спокійне життя вихором перших глибоких почуттів, сильних емоцій та чуттєвих насолод. Життя кидає Ірену в лихоліття війни, жорна сталінських репресій і на заслання в Казахстан. Яку ціну доведеться заплатити дівчині за своє щастя та любов? Чи зуміє вона вистояти, не зламатися і зберегти у собі світло добра й любові? Як та чому поєдналися історія кохання Ірени з долею та життям Анни з роману «Мелодії кави в тональності кардамону»?

вівторок, 22 квітня 2025 р.

У День Землі дітлахи завітали в бібліотеку на майстерклас

Щороку 22 квітня відзначається свято чистої Води, Землі й Повітря – День Землі, який об'єднує людей всієї планети для захисту навколишнього природного середовища та привертає увагу до екологічних проблем нашої планети. Щоб більше дізнатися про цей день, до Центральної міської бібліотеки завітали маленькі читайлики з Ліцею № 2 на майстерклас «Живе обличчя моєї Землі». Розпочали з перегляду тематичного мультфільму, продовжили знайомство переглядом виставки та виготовили своїми руками об’ємну поробку: веселкову, прекрасну, уквітчану нашу планету. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

Ще один великодній майстерклас

22 квітня бібліотекарі Павлоградської МЦБС провели майстерклас у рамках міської акції, присвяченої Великодню. Діти розмальовували гіпсові фігурки яєць, створюючи власні неповторні писанки.