Квітень – місяць. Земля прокидається від зимового холоду, на повні груди вдихає тепле повітря, духмяним квітом буяють дерева, яскраво світить сонечко. Цієї чудової весняної пори, 75 років назад, народилася майбутня українська поетеса, гордість нашого міста – Ганна Павлівна Світлична. В ці дні ми згадуємо творчість і життя поетеси.
14 квітня, в мистецько-краєзнавчому відділі ЦМБ, яка носить ім’я нашої землячки, бібліотекарем Вовк Г. М., було оформлено тематичну ілюстровану виставку “Рух і дерзання, і поклик високий”. Виставка має чотири розділи.
В першому розділі, який має назву: “Я знаю: десь на світі є вона – душа, якій потрібно це”, представлені всі 16 збірок, які вийшли за її життя і ще 2 збірки – “Незакінчена повість”, “Іній”, які були опубліковані вже після її смерті.
Поетесу часто відвідували гості міста – І. Драч, Д. Павличко, П. Кононенко, Д. Калинова. Твори її гостей можна побачити в другому розділі виставки: “Друзів моїх світлі імена”.
Особливе місце в житті Г. Світличної посідали творчість Лесі Українки, І. Франка, М. Рильського, павлоградського поета-підпільника М. Шутя. Ці люди складали поле уподобань поетеси в книжковому світі. Про них можна дізнатися в ІІІ розділі: “Ступаю в брами вашої надії”.
Г. Світлична дуже любила співати і слухати спів. Слова її улюбленого романсу “Белой акации гроздья душистые”, а також улюбленої пісні її сім’ї “Місяць на небі” чекає на гостей виставки в ІV розділі: “Смійся пісне над покорами”.
Також користувачі бібліотеки можуть ознайомитися з прес-досьє “Незгасна зоря Ганни Світличної”.
Тематична виставка “Рух і дерзання, і поклик високий” – це розповідь про життєвий і творчий шлях незламної духом поетеси. Титанічна праця душі й розуму вивели Ганну Світличну на поетичний Олімп. ЇЇ поезія стала перлинами і коштовним камінням для поетичного світу України.
Немає коментарів:
Дописати коментар