Реалії війни народжують нові соціальні зв’язки, партнерські стосунки. Наприкінці 2024 року міськими головами Білоцерківської міської територіальної громади та Павлоградської міської територіальної громади підписано Меморандум про співробітництво в рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч».
Проєкт втілює солідарність людей з усієї України, згуртованість громад, єднання задля посилення стійкості громад-форпостів, забезпечення умов для їх життєдіяльності, задля спільної перемоги. У рамках масштабної ініціативи тилові й більш спроможні на сьогодні громади-партнери допомагають прифронтовим і тим, що під постійними обстрілами ворога. Такий напрямок співробітництва є ініціативою Офісу Президента України.
Міністерством розвитку громад та територій України було запропоновано Білоцерківській громаді взяти під шефство саме Павлоградську громаду. Співробітництво полягатиме не тільки у наданні допомоги щодо подолання наслідків обстрілів, а й у співпраці та обміні досвідом в інших життєво важливих галузях.
Про соціальну діяльність бібліотек і їхній вплив на громади говорили на онлайн зустрічі, яка відбулась між громадами-партнерами 14 січня. В онлайн форматі зустрілись представниками бібліотечної системи Білої Церкви та Павлограда. КЗ «Павлоградська МЦБС» представили: директор Лариса Бабічева, заступник директора по роботі з дітьми Наталя Путрова разом з колективом дитячої бібліотеки, методист Тетяна Борисенко. Зі сторони Білоцерківської громади взяли участь начальник управління культури і туризму Юлія Ковальська, директор Білоцерківської ЦБС ім. П.Красножона Леся Поліщук, завідуюча Бібліотекою-філіалом № 1 Тетяна Качанова та співробітники дитячої бібліотеки.
Темою професійного діалогу з обох сторін стали бібліотечні послуги дітям і не тільки. Павлоградські бібліотекарі розповіли колегам про роботу ЦДБ під час війни: психоемоційну допомогу, ігротерапію, казкотерапію, яку діти отримують у безпечному дружньому бібліотечному просторі. Йшлося про співпрацю міських бібліотек з численними громадськими, міжнародними організаціями і фондами, підтримку бібліотек місцевою владою заради створення сучасних інформаційно-культурних сервісів для малечі, про волонтерство та багаторічний (з 2014 року) досвід роботи з родинами ВПО, патріотичне виховання і просування української мови та літератури, участь і перемоги юних павлоградців в обласних, всеукраїнських та міжнародних творчих конкурсах тощо.
Ефективність бібліотек найкраще вимірюється їх впливом на спільноти та суспільство. Це не просто кількість заходів, відвідувачів, придбаної техніки чи написаних статей. Важливіше – це ті якісні та довготривалі зміни, які вони спричиняють у житті окремих людей, громад і суспільства загалом. Хоча бібліотечна статистика має своє значення, такі показники, як кількість книговидач або відвідуваність, лише демонструють використання ресурсів, але не відображають справжню цінність та вплив, який бібліотеки забезпечують для своїх громад.
Бібліотекарі обох міст шукають можливості для оновленням і осучасненням книжкових колекцій, технічного переоснащення бібліотек, пошуком нових ефективних форм роботи з дітьми та юнацтвом, створюють в бібліотеках комфортний функціональний простір як для навчання, інтелектуального розвитку, так і для корисного дозвілля. Бібліотеки громад обмінялися досвідом роботи, переглянули презентації про діяльність систем, обговорили спільні завдання, поділилися професійними планами на рік, що попереду, обговорили можливі спільні активності в рамках проєкту.
Білоцерківська міська рада: сайт
Немає коментарів:
Дописати коментар