Страницы

понеділок, 24 грудня 2018 р.

Новорічна зустріч з клубівцями

Поздоровити бібліотекарів з наступаючими новорічними святами до абонемента завітали наші друзі з клубу “СКІП #Е2Е4”. Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері. Всі на хвилинку відчули себе дітьми: відгадували загадки, приймали участь у вікторині та власноруч зробили новорічних ангелят. А на згадку про цю зустріч залишаться фотографії і приємні враження. 

«Поезія – це завжди неповторність»

22 грудня у читальній залі ЦМБ зібралось велике сузір’я талановитих митців слова на поетичний зорепад «Палітра слів в душі поета», який зібрав широке коло письменників Павлограду та шанувальників поезії. 

Університет третього покоління. Вітаємо випускників!

На курсах з комп’ютерної грамотності, котрі діють при інтернет-центрі ЦМБ у рамках проекту “Університет третього покоління”, відбувся червовий “випускний”. Група, котра займалася щовівторка починаючи з жовтня 2018 року, завершила навчання. Під час останнього заняття, котре відбулося 24 грудня, наші чарівні дами дізналися про кілька корисних інтернет-ресурсів, самі шукали інформацію, котра їм була потрібна, ставили викладачу останні питання, і, звичайно ж, отримали сертифікати випускників “Університету третього покоління”. 
Ми вітаємо наших чарівних слухачок, бажаємо їм успіхів у подальшому опановуванні комп’ютером і чекаємо в нашій бібліотеці в новому році – вже в якості користувачів інтернет-центру!

неділя, 23 грудня 2018 р.

“КРИТики” грають з азартом!

У неділю, 23 грудня, в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки ім. Г. Світличної проходила остання у 2018 році зустріч клубу “КРИТики”. Команди “Реноваццо”, “Вертикаль” та “Сальто Делчева” зібралися, щоб зіграти у черговому турі чемпіонату області з “Що? Де? Коли”.
Етапи турніру складалися з питань різної складності, деякі так і залишилися “невзятими” жодною з команд. У підсумку команди “Вертикаль” та “Реноваццо” розділили перше місце, набравши однакову кількість балів – 19. Гравці “Сальто Делчева” відстали від них на три бали. Втім, гравці залишилися задоволеними – питання, навіть складні, дійсно були дуже цікавими. 

четвер, 20 грудня 2018 р.

Подорожі до світу пригод та розваг

Магія новорічних свят продовжує дарувати нашим читачам подорожі до світу пригод та розваг. На святковий калейдоскоп «Новорічний дивосвіт», завітали учні двох шкіл - № 12 та № 17.
Діти грали, танцювали, відповідали на питання казкової вікторини, зробили власними руками «Чарівного янгола». Сміх, веселощі і гарний настрій панували у бібліотеці. 

Університет третього покоління. Виходимо на фінішну пряму!

Все впевненішими користувачами комп’ютеру стають слухачі наших курсів з комп’ютерної грамотності, котрі діють в інтернет-центрі ЦМБ в рамках проекту “Університет третього покоління”. Вже на наступному тижні наші шановні “студенти” завершать навчання і отримають сертифікати. А поки що відбулися чергові заняття.
Перша група, котра ось уже третій місяць щовівторка збирається в інтернет-центрі, навчилася користуватися електронною поштою і в якості практичного завдання написала свої перші електронні листи. Друга група, котра розпочала заняття 10 грудня і відвідує навчання з понеділка по четвер, дізнавшись багато цікавого про текстовий редактор Word, почала штурмувати інтернет-простір. 
До кінця року ще є час, і наші літні “студенти” ще встигнуть навчитися цікавим та корисним речам.

середа, 19 грудня 2018 р.

Бібліотека продовжує дарувати свято

У День святого Миколая центральна бібліотека продовжує дарувати свято павлоградським дітлахам. 
Сьогодні на святковий калейдоскоп «Новорічний дивосвіт», завітали учні школи № 12. Наші гості брали участь у конкурсах, відповідали на питання вікторини, робили ялинкові прикраси, дивилися мультфільм. Посмішка не сходила з дитячих облич, а гарний настрій – неодмінна складова кожного свята.

вівторок, 18 грудня 2018 р.

Назустріч Святому Миколаю

В грудні ніч є чарівна, яку з нетерпінням чекають усі діти – свято Святого Миколая. І ось нарешті сьогодні він завітав і до нас у бібліотеку. Залишив смаколики і попросив весело провести час.
Школярі танцювали, грали в «сніжки», шукали шишки з загадками, і декламували вірші. А яке ж свято без подарунків? Кожен міг зробити новорічну прикрасу своїми руками. Діти залюбки фотографувались біля Миколая та ялинок. По закінченню свята всі отримали солодкий сюрприз.

Новорічний настрій на юнацкому...

Новий рік – чарівний час! Час, коли більшість з нас знову починають вірити в казку і в кожному з нас ніби прокидається маленька дитина. Фото, зроблені в період новорічних свят, виходять особливо добрими, затишними і красивими.
Отож, хочете поринути в атмосферу казки? Хочете відчути наближення свят та Нового року? Тоді вам точно до нас! 

понеділок, 17 грудня 2018 р.

Святковий калейдоскоп “Новорічний дивосвіт”

Тривають новорічні свята в Центральній міській бібліотеці. В понеділок, 17 грудня, тут зібрав школярів святковий калейдоскоп “Новорічний дивосвіт”. Наші гості брали участь у конкурсах, відповідали на питання вікторини, робили ялинкові прикраси – янголів – під час майстер-класу і, звичайно ж, фотографувалися у фотозонах. І в усіх був гарний настрій, адже це – неодмінна складова кожного свята.

Фольклорна flash-хвилинка «На Варвари узори розквітали»

17 грудня в Україні відзначають день пам’яті великомучениці Варвари, яку вважають покровителькою гірників та жінок. За народними віруваннями, відзначають свято лише жінки. Цього дня після служби в церкві люди намагалися не працювати, бо гріхом було «прати, білити і глину місити». Водночас дівчатам було дозволено «вишивати та нитки сукати», оскільки святу Варвару вважають гарною вишивальницею. За народним повір’ям, Варвара вишивала так красиво, що самому Ісусу Христу вишила ризу.
Ось такі цікавинки і багато інших розкрила фольклорна flash-хвилинка «На Варвари узори розквітали», яка сьогодні відбулася в мистецько-краєзнавчій залі нашої бібліотеки. 

неділя, 16 грудня 2018 р.

Незвичайний інтелектуальний турнір

У суботу, 15 грудня, в читальній залі Центральної міської бібліотеки ім. Г. Світличної відбувся незвичайний інтелектуальний турнір. У більшості тих, хто цього дня прийшов пограти у “Що? Де? Коли?”, не так багато досвіду цієї гри. Втім, організатори турніри подбали про це і підбирали питання, враховуючи цей момент.
У турнірі взяли участь 7 команд. Вони змагалися за перехідний приз – статуетку Сови, символ мудрості. Крім головного трофею, були визначені переможці у номінаціях “Найоригінальніша назва” (такою визнали назву команди “Нержавіючі гвіздки”), а також за найкреативнішу відповідь на питання.
Інтелектуальне змагання пройшло весело і завзято, подарувавши учасникам гарний настрій та приємні спогади.

четвер, 13 грудня 2018 р.

Інформаційна хвилина «Чорнобиль не має минулого часу»

13 грудня на абонементі, до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, пройшла інформаційна хвилина «Чорнобиль не має минулого часу». Саме в цей день, 32 роки тому,  було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. 

Підсумкове засідання літературної студії «Культурне єднання»



Добігає кінця 2018 рік. Учасники літературної студії «Культурне єднання» зібралися на останнє в цьому році засідання, щоб обговорити план роботи на наступний рік та поділитися з колегами своїми творчими доробками. Рік пройшов результативно. Поетична збірка студії «Золото осені» стала гарним подарунком під ялинку для шанувальників поетичного слова.

середа, 12 грудня 2018 р.

Університет третього покоління. Вчимося працювати з e-mail

Тепер слухачі курсів комп’ютерної грамотності, котрі діють при інтернет-центрі ЦМБ, мають власні електронні поштові скриньки. Їх наші чарівні дами зареєстрували на занятті, котре відбулося у вівторок, 11 грудня. 
Під час тренінгу наші “студентки” довідалися, що завдяки реєстрації аккаунту в Google вони отримують доступ не тільки до пошти, а й до інших продуктів компанії. А на наступному занятті слухачки курсів спробують – в якості своєрідного тесту – відправити електронного листа на адресу викладача. 

Новорічний квест дарує гарний настрій

У Центральній міській бібліотеці ім. Г. Світличної триває цикл новорічних розважальних заходів. Напередодні Новорічних та Різдвяних свят Центральна міська бібліотека підготувала святкову програму для наших читачів.
Передноворічні дні – це час, коли кожен мріє хоч ненадовго опинитися у казці. Цю можливість дарує нашим юним читачам новорічний квест “Веселуха-сніговуха”. 12 грудня він знову зібрав павлоградських школярів.
Учасники завзято минали станції з завданнями одну за одною. Всюди було чути веселий сміх та галас малечі, яка одразу потрапила у вихор святкових розваг.
Діти грали, танцювали, розгадували загадки, познайомилися з особливостями та традиціями святкування Нового року в Україні та різних країнах світу, дивилися мультфільм. Наприкінці гри всі ділилися враженнями. Солодких дарунків та гарного настрою вистачило на всіх! 

вівторок, 11 грудня 2018 р.

Літакцент «Андрій Коцюбинський»

12 грудня до читальної зали завітали учні ЗШ № 12 – для того, щоб у  такій чудовій, затишній атмосфері  разом з Володимир Ніколаєнком – професійним журналістом поетом та письменником – пригадати чудового гумориста, нашого земляка Андрія Федоровича Коцюбинського.
Письменник-гуморист писав прозаїчні та віршовані фейлетони, гуморески, усмішки, пародії, жарти. Його твори додають людям настрою, допомагають побачити в житті більше світлого, радісного, стати добрішими. Вже багато років читачі різних поколінь із захопленням читають гуморески А. Коцюбинського, кожен знаходить у його творчості щось своє. Притаманні письменнику любов до рідної землі, до свого народу, вболівання за українську мову допомагають людям уважніше придивлятися до навколишньої дійсності, аналізувати її. 
Діти з задоволення слухали розповідь про життєвий та творчий шлях Андрія Федоровича. А від гуморесок у виконанні Володимира Ніколаєнка вони були у захваті.

понеділок, 10 грудня 2018 р.

Новорічний квест «Веселуха-сніговуха»

Новий рік - найчарівніше і найбільш очікуване свято, і, звичайно ж, кожен мріє на свято опинитися у казці.
Напередодні Новорічних та Різдвяних свят Центральна міська бібліотека підготувала святкову програму для наших читачів.
10 грудня до нас у гості завітали учні ЗОШ № 17 - на новорічний квест «Веселуха-сніговуха». Учасники завзято минали станції з завданнями одну за одною. Всюди було чути веселий сміх та галас малечі, яка одразу потрапила у вихор святкових розваг.
Діти грали, танцювали, розгадували загадки, познайомилися з особливостями та традиціями святкування Нового року в Україні та різних країнах світу, дивилися мультфільм.
Наприкінці гри всі ділилися враженнями та пригощалися солодощами.
Закінчилося свято новорічної фотосесією. 
Дітлахи залишилися задоволеними і повними вражень.

Ольга Кобилянська – українська перлина світової літератури

Полька по крові батька і німкеня по матері, яка народилася в глухому містечку Ґура-Гумора Австро-Угорської імперії (Південна Буковина, сучасна Румунія), вона вивчила українську мову і стала одним з найоригінальніших і талановитих письменників України, чиї твори "Земля", "В неділю рано зілля копала", "Людина", "Царівна", "Некультурна" та ін. увійшли до золотого фонду світової літератури. 
З розповіді С. Дзюби присутні дізнались не тільки це а й багато невідомих фактів про життя письменниці. Зачитували уривки з оповідань та ділились враженнями від прочитаного.

Реставрація у нумізматиці

Розчищення монет - один з відповідальних видів реставрації, вона має важливе значення для їхнього вивчення, датування, визначення й зберігання.
Виявлені древні монети зі срібних і мідних сплавів надходять у реставраційну майстерню сильно затронуті корозією й майже завжди повністю мінералізованими. У корозійних шарах на бронзових монетах зустрічаються з'єднання олова й свинцю. Монети зі сплаву срібла з міддю часто покриті продуктами корозії міді. Іноді срібло під дією хлористих солей перетворюється в сіро-фіолетовий хлорид - рогове срібло.
Треба з великою обережністю ставитися до відновлення: зробити правильний вибір реактиву, необхідного для очищення від корозії, тому що реактив, вдало застосований для одних монет, може виявитися непридатним для інших, тобто приведе до їхнього знищення або до серйозних перекручувань їхнього виду. Бажано домагатися й збереження «шляхетної патини» - своєрідного атестата стародавності предметів. Досвідом про цей складний шлях відтворення монет ділились між собою шанувальники старовини. 

неділя, 9 грудня 2018 р.

“Просвіта” святкує ювілей

9 грудня у читальній залі ЦМБ зібралися українські патріоти, їх зібрала у цій залі визначна дата. Рівно 150 років тому, 8 грудня 1868 року у Львові було засноване Товариство «Просвіта».
Без перебільшення можна сказати, що ця дата і ця назва назавжди вписані в історію державотворення. Бо та подія означала створення нашої національної домівки поверх тогочасних кордонів, коли наша Вітчизна була ще поділена між різними імперіями. Діячі «Просвіти» піднялися над імперськими кордонами і побачили єдиний український народ зі своїм історичним корінням, власною мовою, оригінальними культурними традиціями.

Правовий навігатор «Виховання без насильства»

6 грудня на юнацькому абонементі ЦМБ в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» пройшов правовий навігатор «Виховання без насильства», в якому взяти участь учні ЗОШ № 17.
Спеціалісти центру з надання безоплатної правової допомоги в ігровій формі поінформували дітей, що таке насильство, як протидіяти йому і не стати жертвою. Учасники відповідали на запитання, шукали відповіді за допомогою пазлів. Діти отримали буклети «Як протидіяти домашньому насильству?» та «Твої права – твій надійний захист», правові орієнтири для кожної дитини. Зустріч пройшла змістовно та цікаво.

четвер, 6 грудня 2018 р.

Фотозона «Зима без свят – не зима»

А на абонементі зима в розпалі! Скоро Новий рік – чарівний час! Час, коли більшість знову починають вірити в казку і в кожному ніби прокидається маленька дитина.
Ти мрієш потрапити в білу снігову заметіль, промчати на казкових санях і неочікувано зустрітися з…? Приходь до нас, і твій новорічний настрій буде святковим і веселим, а фотографії – життєрадісними.
Всім щасливих свят!

середа, 5 грудня 2018 р.

Університет третього покоління. Освоюємо можливості інтернету

Слухачі курсів з комп’ютерної грамотності продовжують здобувати нові знання та навички. Чергові тренінги відбулися в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки 27 листопада та 4 грудня.
Тепер наші чарівні пані почуваються за комп’ютером досить упевнено. Вони почали освоювати інтернет-простір. Знайти на просторах всесвітнього павутиння потрібну інформацію та зберегти її на комп’ютер тепер для них не складає труднощів. Хіба що треба ще трохи повправлятися, щоб все виходило швидко. 
Нагадаємо, що курси з комп’ютерної грамотності працюють при бібліотеці в рамках проекту “Університет третього покоління”.

вівторок, 4 грудня 2018 р.

Ти – маєш право!

Враховуючи важливе значення правової освіти в розбудові України як правової держави,  виховання  у громадян  поваги до закону  і прав людини, у читальному залі відбулася інформаційна хвилинка «Ти – маєш право», до Всеукраїнського тижня права. Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з правами, які мають громадяни України, дізналися про шляхи їх реалізації та захисту.

понеділок, 26 листопада 2018 р.

Школярі зіграли другий етап синхрону ЛУК з “Що? Де? Коли?”

У неділю, 25 листопада, читальна зала Центральної міської бібліотеки знову приймала команди школярів-інтелектуалів. Тут проходив другий етап синхронного турніру Ліги українських клубів (ЛУК) з “Що? Де? Коли?” серед шкільних та молодіжних команд. За перемогу змагалися чотири команди старшокласники шкіл міста - “Антанта”, “Монтажники позитиву”, “Одувани” та “Шо попало”. Крім того, у турнірі поза заліком приймали участь дорослі команди Клубу розвитку інтелектуальної творчості (“КРИТики) - “Джерело” та “Сальто Делчева”.
Турнір складався з двох турів по 15 питань у кожному.
За результатами турніру найкращою стала команда “Шо попало”, котра змогла дати 10 вірних відповідей на досить складні питання гри. Друге місце виборола команда “Антанта”. У команд “Монтажники позитиву” та “Одувани” третє та четверте місця відповідно.
Серед дорослих команд клубу, котрі грали поза заліком, сильнішими цього разу стала молодь з команди “Сальто Делчева”. Дівчата та юнаки набрали 19 балів, на 4 бали випередивши більш досвідчених гравців команди “Джерело”.

середа, 21 листопада 2018 р.

«В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини»

Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців.
Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, в Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини — 1 тисяча, щохвилини — 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів. Про ці жахливі цифри та події 32-33 років розповіла учням ЗШ № 12 бібліотекар читального залу Анна Макабула.
Не аби яку зацікавленість викликала в учнів і виставка «В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини», на якій було запропоновано до перегляду літературу про ті страшні події.

День, який став історією

21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності та Свободи. В історії України було багато трагічних періодів та подій. В наш час увійшла ще одна подія - Майдан, який змінив нашу державу, наш народ і наше життя.
У такі трагічні часи завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні зі справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. Так з’явилася Небесна сотня. Саме про події листопада 2014 бібліотекар Анна Макабула розповіла відвідувачам бібліотеки.

вівторок, 20 листопада 2018 р.

Університет третього покоління. Вчимося працювати з таблицями

Тривають заняття на курсах з комп’ютерної грамотності, котрі діють у Центральній міській бібліотеці у рамках проекту “Університет третього покоління”. Черговий тренінг в інтернет-центрі відбувся 20 листопада. Під час уроку наші чарівні слухачки вчилися за допомогою інструментів Word працювати з таблицями.

понеділок, 19 листопада 2018 р.

І знову змагалися інтелектуали

У неділю, 18 листопада, в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки проходив перший тур чемпіонату області та перший тур Чемпіонату України Ліги Українських клубів з “Що? Де? Коли?” сезону 2018/2019 років. За ігровими столами зустрілися досвідчені команди інтелект-клубу “КРИТики” - “Реноваццо”, “Вертикаль” та “Сальто Делчева”.
Під час трьох турів турніру командам треба було знайти правильні відповіді на 45 питань. За результатами гри перше місце посіла команда “Реноваццо”, набравши 24 бали. Другою була “Вертикаль” – 19 балів. Третє місце з 14 балами зайняла команда “Сальто Делчева”.

субота, 17 листопада 2018 р.

«Читай відпочиваючи» на юнацькому

17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це –Міжнародний день студента. Це свято зближує та об’єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів. 

четвер, 15 листопада 2018 р.

Приходьте на «Сімейний кіносеанс»!

Протягом місяця на абонементі всі бажаючі можуть переглянути комедійний фільм режисера Марії Кравченко «Сніданок у тата».
Розповідь іде про стосунки батьків і дітей, які трапляються майже в кожній сім’ї. В житті бізнесмена Олександра раптово з’являється доросла дочка. Чи зможе він круто змінити стиль життя в зв'язку з появою в домі дитини і чи зуміє Аля знову познайомити своїх батьків? Цікаво? Приходьте на «Сімейний кіносеанс»!

середа, 14 листопада 2018 р.

Університет третього покоління. Відкриваємо для себе нові можливості програми Word

Чергове заняття з комп’ютерної грамотності відбулося в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки 13 листопада. Навіть холод у приміщенні не завадив нашій нинішній групі зібратися на тренінг у повному складі!
Наші чарівні пані продовжують опановувати програму Word і відкривати для себе її нові можливості. Так, тепер вони знають, як вставити в текстовий документ фотографію або малюнок, вміють робити написи, послуговуючись інструментами Word Art та “Текстове поле”. 
Нагадаємо, заняття проходять в рамках проекту “Університет третього покоління”.

вівторок, 13 листопада 2018 р.

Бібліотечний десант до ЗОШ № 17

Ганна Павлівна Світлична. Наша землячка, українська поетеса, з мужньою, ніжною та ліричною душею. Її не стало вранці 11 листопада 1995 року. Традиційно в ці дні Павлоградська центральна міська бібліотека, яка носить ім’я Ганни Світличної, проводить дні пам’яті поетеси. Цього разу 13 листопада ми попрямували до ЗОШ № 17, щоб разом зі школярами переосмислити життєвий та творчий шлях поетеси.
Невимушена атмосфера, теплота спілкування панували на зустрічі. Бібліотекар Галина Вовк і вчителька української мови та літератури Надія Гордієнко запропонували учням змістовну книжкову виставку та відеопрезентацію про життя і творчість поетеси. Школярі декламували чудові вірші нашої землячки. Родзинкою зустрічі став прижиттєвий запис голосу Світличної. В її виконанні діти послухали вірш «Горлиці гудуть в моєму краї». Закінчилася зустріч колективним читанням вірша Г. Світличної «Є щастя».
Ганна Світлична вже належить вічності, а нам належить її поезія. Ми запрошуємо шанувальників творчості поетеси завітати до нашої бібліотеки, зануритися у цілющі джерела поетичного слова, погортати сторінки її збірок.

понеділок, 12 листопада 2018 р.

Історичний екскурс «Прадавня, як світ»

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. До читального залу запросили студентів технікуму на історичний екскурс «Прадавня, як світ». З розповіді Миколи Заремби студенти дізналися, що наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною, що українська мова не зникла, бо люди берегли її як перлину, щоб колись заговорити нею у повний голос. Головною метою заходу було донести учням інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, формувати знання учнів про шлях становлення рідної мови, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно з рішенням тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.
Наостанок всі залюбки зробили фото на пам'ять.

...і ще багато цікавого

Марки, монети і ще багато цікавого. «Колекціонер» знову мав чим здивувати!

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Всеукраїнський диктант національної єдності у ЦМБ

Вісімнадцятий Всеукраїнський диктант національної єдності традиційно відбувся в День української писемності та мови  – 9-го листопада. Бібліотекарі та гості Центральної міської бібліотеки теж стали його учасниками.
Вперше радіодиктант писали  у травні 2000-го року з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила та Мефодія. Тоді на адресу Українського радіо надійшло близько тисячі робіт. Протягом останніх років ця акція перетворилася із звичайної перевірки знань української мови до масштабного міжнародного флешмобу. 

середа, 7 листопада 2018 р.

До ювілею поета-підпільника

Наближається 100-річчя з дня народження нашого славного земляка, поета-підпільника Миколи Шутя. 7 листопада в бібліотеці вчитель української мови та літератури ЗОШ № 17 Н. А. Гордієнко зустрілася з С. Б. Дзюбою - керівником літературної студії, яка гордо носить ім’я поета.
Станіслав Борисович поділився з усіма інформацією про педагога, краєзнавця, почесного громадянина міста Павлограда Дмитра Федоренка, який стояв у витоків поетичного об’єднання та відкрив широкому загалу ім’я поета-підпільника.

Університет третього покоління. Word розкриває свої секрети


Тривають заняття з комп’ютерної грамотності для літніх людей Чергові заняття відбулися 30 жовтня і 6 листопада в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки.
Наші уважні літні студентки продовжують опановувати текстовий редактор Word.
Під час минулих тренінгів чарівні дами поповнили свої знання про роботу з цією комп’ютерною програмою – вчилися працювати з буфером обміну, а також працювати з розміткою сторінки документу. І тепер з нетерпінням чекають на нове заняття, котре відбудеться наступного вівторка.
Нагадаємо, що курси з комп’ютерної грамотності для людей похилого віку працюють у рамках проекту “Університет третього покоління”.

неділя, 4 листопада 2018 р.

Осінні посиденьки бібліотечного клубу «Чарівниця»

4 листопада майстрині клубу «Чарівниця» мали нагоду не тільки насолодитися гарними осінніми деньками, а й приємно провести свій час у стінах нашої бібліотеки. Невимушене спілкування, захоплюючий майстер-клас від Оксани Киричок з вишивки стрічками, перегляд журнальних новинок - і час промайнув непомітно. Наступна зустріч клубу відбудеться 2 грудня о 12 годині. 

середа, 24 жовтня 2018 р.

«Друга світова війна» англійською мовою

Фонди бібліотечної системи Павлограда несподівано поповнилися дуже цікавим виданням. 24 жовтня до нас завітала давнішня наша читачка Висторопська Наталя Петрівна. Й не з порожніми руками…На сімейній раді родина Висторопських вирішила подарувати міські бібліотеці унікальне видання «Друга світова війна» видавництва Оксфорд англійською мовою. Після необхідної облікової обробки чудове ілюстроване видання займе своє місце на книжковій полиці.

“Я маю право!”

Кожен українець має право на отримання правової допомоги за рахунок держави.
На абонементі діє інформаційний куточок «Я маю право! Захиснику!» та «Варто знати». Тут ви знайдете детальні відповіді та роз’яснення з правових питань, наданих Міністерством юстиції України. 
Ми сподіваємось, що учасники бойових дій та жителі міста будуть максимально обізнані про свої права та можливості.

Університет третього покоління. “Word – це так цікаво!”

Таку фразу почула викладач курсів комп’ютерної грамотності від однієї з “студенток” по закінченні чергового тренінгу. Він відбувся у вівторок, 23 жовтня, в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки ім. Г. Світличної.
На цьому занятті слухачки курсів (а зараз у нас навчаються тільки дами) почали вивчати текстовий редактор MS Word. Вони уважно слухали пояснення викладача, ставили питання, а потім самі пробували застосувати на практиці нові знання.
Нагадаємо, курсів комп’ютерної грамотності для людей літнього віку діють у рамках проекту “Університет третього покоління”. 

неділя, 21 жовтня 2018 р.

У чудовий осінній день

У чудовий осінній день у читальному залі ЦМБ зібрались учасники літературного клубу ім. Шутя задля душевного спілкування та декламування своїх творчих досягнень.

четвер, 18 жовтня 2018 р.

Краєзнавча мандрівка «В лабіринтах часу»

І знову до бібліотеки завітали студенти павлоградського коледжу. Цього разу, в четвер 18 жовтня, бібліотека запросила молодь на краєзнавчу мандрівку «В лабіринтах часу». 
На студентів чекали пізнавальні цікавинки про минуле і сьогодення рідного краю. Присутні переглянули відео про Мавринський Майдан та павлоградський гусарський полк, їх вразили фото першопрохідців Західного Донбасу. А вірші відомої української поетеси Ганни Світличної у виконанні Соні Плахтіної нікого не залишили байдужими. 
Тож, якщо вам не байдужа історія рідного краю, тоді вам до нас!

вівторок, 16 жовтня 2018 р.

Університет третього покоління. Освоюємо клавіатуру

Тривають заняття з комп’ютерної грамотності для людей похилого віку, котрі відбуваються в рамках проекту “Університет третього покоління”. У вівторок, 16 жовтня, група чарівних дам зібралася на своє друге заняття в інтернет-центрі ЦМБ ім. Світличної.
Після повторення матеріалу минулого уроку наші літні студентки детально роздивилися клавіатуру персонального комп’ютера, дізналися про основні групи клавіш та про призначення основних з них. А потім, під час невеликого практичного заняття, кожна слухачка курсів змогла, так би мовити, випробувати клавіатуру в дії.

На екскурсію – до бібліотеки

16 жовтня до ЦМБ на свою першу екскурсію завітали студенти Павлоградського коледжу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
Під час екскурсії присутні знайомилися з історією бібліотеки та книги, з роботою бібліотеки на сьогоднішній день. Відвідали всі відділи та книгосховище.
Цікавим для першокурсників факультету «Інформаційної, бібліотечної та архівної справи» був перегляд документів із фонду рідкісних та цінних видань «Крізь плин віків». Вони мали змогу перегорнути сторінки книг, яким більше 100 років. 
Студентам були представлені бібліотечні каталоги: алфавітний, систематичний та краєзнавчої літератури.