пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Діти завітали на майстерку «Джерело добра»

Добро й милосердя – потужна сила саме у найтемніші часи. Тож 29 листопада до Центральної міської бібліотеки на майстерклас «Джерело добра», приурочений до Дня милосердя завітали діти. Говорили з ними про те, що заклик до співчуття ніколи не був таким важливим, як зараз, коли декілька мільйонів людей змушені покинути свої домівки через бойові дії. Дослідження показали, що придушення імпульсів співчуття може мати згубний вплив на ментальне здоров’я людини, і, навпаки, прояви милосердя в ці часи продемонстрували нашу здатність до доброти й солідарності. А ще діти власними руками розмалювали талісман цього дня - сердечкі милосердя. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 27 листопада 2024 р.

Бібліоогляд. Таємниці і загадки в маленькому селі

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Юрія Даценка «Життя вічне».
1921 рік. Проскурівський лікар Яків Ровнєр за примхою долі перебирається до невеликого села Сутківці. Утім таємниці й загадки знаходять його навіть тут, адже незабаром до села прибуває столичний комісар, якого дуже цікавлять руїни місцевого замку. Подейкують, що під ними існує таємний підземний хід. Комісар влаштовує масштабні розкопки. І все недарма: під руїнами справді щось є. Але звідки про це було відомо комісарові?
Якщо вас зацікавила ця книга, завітайте до нашої бібліотеки!

вівторок, 26 листопада 2024 р.

«Балачки» присвятили Дню домашніх тварин

Для засідання українського розмовного клубу «Балачки» у листопаді ми обрали тему «Міжнародний день» домашніх тварин. Клубівці дізналися, яких тварин, крім традиційних котиків та собачок, можна тримати в домашніх умовах, переглянули кілька цікавих відео, присвячених тваринам, із задоволенням розповідали про власний досвід спілкування з домашніми улюбленцями. В цей день навіть традиційні для наших зустрічей мовні ігри ми присвятили тваринам! Це і вікторина, і складання слова «зоологія» з перших літер назв тварин… А скільки маленьких слів ви складете зі слова «ПАЛЕОНТОЛОГІЯ»? Наші учасники за три хвилини знайшли більше 30! Крім того, клубівці говорили про те, як важливо бути відповідальними за тварин, котрі живуть поруч з нами. І навіть рубрику «НАШІ» ми присвятили зооволонтерам, які в складний воєнний час рятують тварин і знаходять для них нові домівки.

Майстер-клас «Дорогому захиснику!»

Через мистецтво діти висловлюють свої емоції, а інколи воно навіть стає своєрідними ліками для душі. Під час війни важливо дозволити дітям виплеснути все, що у них на серці. Тож 26 листопада малеча робили кумедних коників-патріотів. Діти передали свої емоції, сподівання, надію такими цікавими поробками. Вони надихають, підбадьорюють та підтримують віру у нашу перемогу!
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».

понеділок, 25 листопада 2024 р.

Історії смутку на будь-який смак

Нічого не вабить нас у житті так сильно, як пізнання природи людських емоцій та впливу на них. Чи можна контролювати емоції? Чи можна стримати вияв гніву? А сльози або пристрасть? Ці та інші питання ми ставимо собі, цікавим людям і всім, у кого доцільно про це запитувати. Для багатьох цінність мудрих речей та порад визначається тим, наскільки сильно нам хочеться продовжити думку. Тож коли вам захочеться посумувати – сумуйте з хорошою книгою на ваш смак. Добра сумна історія – це сума переконливих героїв та цікавий, місцями болючий сюжет. Відділ абонементу ЦМБ запрошує переглянути книжкову виставку «Книги для страждашок: історії смутку на будь-який смак».
У цій добірці – література на різний смак та настрій, і саме тому вона тут разом, адже причини посумувати у нас бувають дуже різні.

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Бібліотекарі вивчають можливості штучного інтелекту

У п’ятницю, 22 листопада, у Центральній міській бібліотеці ім. Г. Світличної відбувся семінар-тренінг для співробітників КЗ «Павлоградська МЦБС» на тему «AI-інструменти для бібліотекарів: від пошуку інформації до креативу». Мета семінару - ознайомити бібліотекарів з сучасними інструментами на основі штучного інтелекту, які можуть значно підвищити ефективність роботи бібліотек, зокрема у створенні контенту. Провідний бібліограф Костянтинівської ЦМПБ Ольга Шуман представила огляд популярних інструментів на базі AI (ChatGPT, Leonardo AI, HeyGen, ElevenLabs) та розповіла про свій досвід роботи з ними. Павлоградські бібліотекарі мали можливість самостійно згенерувати зображення за описом, зробити озвучку певного тексту, а також оцінили можливості ChatGPT для допомоги у створенні контенту.

Година пам’яті «Голодомор – печаль і скорбота України»

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. Цього року вшанування проходить під гаслом «Запали свічку за жертвами Голодомору…». В Центральній міській бібліотеці відбулася година пам’яті «Голодомор – печаль і скорбота України». Відвідувачі згадували трагічні події, що відбувалися у 1932-1933 роках на території України і зокрема на Дніпропетровщині. Через Голодомор і масові штучні голоди країна втратила мільйони людських життів. Пам’ять про них на цьому заході було вшановано хвилиною мовчання.

середа, 20 листопада 2024 р.

На засіданні клубу «Українська цивілізація» говорили про Аттілу

До Центральної міської бібліотеки ім. Ганни Світличної завітав культурологічний клуб «Українська цивілізація». Зустріч, яка відбулася 20 листопада, була присвячена великому скитському царю Аттілі. Скільки з цим іменем пов’язано міфів, вигадок, легенд... Найцікавіше про Аттілу те, що його популярність в Європі була ще кілька століть після смерті. Всі поринули у світ античності і поділилися знаннями, фактами періоду правління царя Аттіли.

«Яку пресу почитати, щоб від стресу не страждати»

Розуміння того, до якого спеціаліста звернутися за підтримкою у сфері психічного здоров‘я, часто викликає складнощі. Психолог, психіатр та психотерапевт – це різні фахівці, які мають різну кваліфікацію, завдання та методи роботи. Хоч усі вони працюють із проблемами психічного здоров‘я, різниця між ними суттєва. Кого обрати для допомоги?
Відповідь на це запитання ви знайдете на сторінках газети «Вісті Придніпров‘я».

вівторок, 19 листопада 2024 р.

«Майдан живе і буде жити»

21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи — свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої у 2004 році та Революції Гідності 2013-го. Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції. Відділ абонементу ЦМБ запрошує переглянути книжкову виставку «Свобода, воля і честь понад усе». На сторінках багатьох сучасних книг закарбовано надзвичайно важливий період України, і це допомагає всім нам згадати, побачити, наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації. Слава Україні! Героям слава!

понеділок, 18 листопада 2024 р.

Весела ігротека у бібліотеці

Всесвітній день привітань об'єднує усіх, хто прагне зробити світ більш толерантним та дружнім. 18 листопада за позитивним настроєм і радісними емоціями до Центральної міської бібліотеки на Ігротеку «Хеллоу Дей» завітали маленькі читайлики з Ліцею № 2. Діти вітали один одного, грали та розважались, а ще бібліотекарі приготували для малечі листи-привітання, адже існує така традиція до свята – розсилати листівки і ділитись гарним настроєм! Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Дітлахи завітали на мультпоказ до Міжнародного дня толерантності

Що означає слово толерантність? 15 жовтня до Центральної міської бібліотеки у Вільний 3D-кінотеатр на мультпоказ, приурочений до Міжнародного дня толерантності, завітали маленькі читайлики з Ліцею № 17. Діти із задоволенням подивились мультфільм та під час обговорення визначили, що толерантний – це здатний поважати іншого, не такого, як ти сам. Саме толерантність забезпечує людям можливість жити разом навіть за відсутності приязні. А ще толерантні люди поважають різноманіття культур нашого світу. Тож поважаймо один одного та бажаймо жити у цивілізованому світі!

Віртуальна презентація «Від сесії до сесії»

17 листопада відзначається Міжнародний день студента. Пропонуємо переглянути віртуальну презентацію «Від сесії до сесії», присвячену цій даті

середа, 13 листопада 2024 р.

Бібліоогляд. Новинка з «Німецької полиці»

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Данієля Кельмана «Тіль».
Роман «Тіль» – майстерно складена суміш західноєвропейського фольклору, вимислу та реальних історичних подій часів Тридцятилітньої війни (1618-1648), що охопила практично всі країни Європи. Тіль Уленшпігель – герой легенд, утілення бунтарського духу. Герой, що втратив батька і матір, але присягнувся ніколи не вмирати, у своїх мандрах стикається з королями, які втратили корони, катами, вченими мужами, поетами та інквізиторами. Майстерність письменника таємничим чином з`єднує та пов`язує всі ці долі, і перед читачем постає справжня тканина того жорстокого часу.
Тож запрошуємо до бібліотеки – ця книга чекає зустрічі з вами на «Німецькій полиці»

понеділок, 11 листопада 2024 р.

Майстер-клас «Букет-мозаїка»

Вміти створювати прекрасне своїми руками — справжній талант. Сьогодні, 11 листопада, дітлахи перевтілилися на мить у казкових чарівників та зробили з паперу чудові букети, які будуть нагадувати про сонячні теплі дні. Така ніжна, тендітна краса стане гарною прикрасою вашої домівки.
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Молодь завітала на Творчу майстерню

8 жовтня до Центральної міської бібліотеки на Творчу майстерню «Українська культура: традиції мовою сучасності», присвячену Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва, завітали вихованці Ліцею № 3. Молодь дізнались про традиційні старовинні українські прикраси з пір’я, які виготовлялись як для парубків, так і для дівчат. З цікавістю разом переглянули відеоролик про традиції виготовлення весільних головних уборів на Закарпатті. А потім власними руками виготовили штучне пір’я та сплели з нього брелоки для ключів, які будуть слугувати ще й оберегами. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

вівторок, 5 листопада 2024 р.

Як не любити український YouTube!

Чи любите ви український YouTube? Дійсно, як його можна не любити! В його різноманітті кожен знайде для себе десятки цікавих каналів. А щоб вам легше було орієнтуватися, інтернет-центр ЦМБ ім. Г. Світличної регулярно готує добірку, яка допоможе вам доповнити власний список улюблених каналів. Уже втретє в цьому році оновлена виставка з промовистою назвою «Хай квітне український YouTube!» Як і завжди, ми підібрали для знайомства канали з різноманітною тематикою: це і літературний подкаст, і освітній канал, канали, присвячені історії України, подорожам і, звичайно, книжкам. Дивіться, ставте «вподобайку», обирайте для себе найцікавіше. 

понеділок, 4 листопада 2024 р.

Осінній майстер-клас «Скарбничка творчості»

Де весело із користю провести канікули? Звичайно, в бібліотеці! От і наші креативні читачі завітали до Центральної міської бібліотеки на осінній майстер-клас «Скарбничка творчості». Діти послухали вірш про осінь, згадали її основні ознаки, назви місяців та з великим задоволенням створили чарівні деревця. Майстер-клас пройшов у дружній, приємно теплій атмосфері. На дитячих обличчях сяяли радісні посмішки аж «до вух».
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».