середа, 20 листопада 2024 р.

«Яку пресу почитати, щоб від стресу не страждати»

Розуміння того, до якого спеціаліста звернутися за підтримкою у сфері психічного здоров‘я, часто викликає складнощі. Психолог, психіатр та психотерапевт – це різні фахівці, які мають різну кваліфікацію, завдання та методи роботи. Хоч усі вони працюють із проблемами психічного здоров‘я, різниця між ними суттєва. Кого обрати для допомоги?
Відповідь на це запитання ви знайдете на сторінках газети «Вісті Придніпров‘я».
У 44 номері цього видання надрукована стаття «Психолог, психіатр чи психотерапевт: кого обрати для допомоги». Давайте разом з автором цієї статті, Анастасією Ковальчук, розглянемо докладніше, що саме входить до обов‘язків кожного з них, щоб було легше обрати, в разі необхідності, потрібного спеціаліста.
Психіатр – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні психічних захворювань. Щоб отримати цю професію, потрібно здобути медичну освіту та пройти додаткову спеціалізацію в галузі психіатрії. Саме психіатр має право призначати медикаменти, такі як антидепресанти, нейролептики, заспокійливі препарати, що допомагають пацієнтам упоратися зі складними симптомами психічних захворювань. До психіатра звертаються, коли виникають серйозні емоційні порушення, тривалі розлади настрою, депресія, панічні атаки, фобії, а також думки про суїцид.
Психолог – це фахівець, який має гуманітарну освіту і не призначає медикаменти. Його робота полягає у вивченні поведінкових та емоційних процесів, а також взаємодії людини з навколишнім світом. Вони допомагають пацієнтам подолати емоційні кризи, стреси та вирішити меж особистісні питання. Їхні методи містять бесіди, тести, вправи на розвиток емоційної саморегуляції, проте вони не призначають медикаментозного лікування. До психолога варто звертатися у випадках , коли людина переживає травматичні події, має тривожні очікування, прагне працювати над особистісним розвитком або потребує підтримки в період життєвих змін.
Психотерапевт може мати медичну або гуманітарну освіту, але його головна спеціалізація - це терапевтична робота з психічними та емоційними розладами. На відміну від психолога, психотерапевт має право працювати з серйозними емоційними розладами та використовувати спеціальні методи терапії. Психотерапія корисна, коли людина має тривалі емоційні проблеми, внутрішні конфлікти або переживає складні періоди, які не вдалося подолати самотужки.
Психічне здоров‘я так само важливе, як і фізичне, тому слід звертатися по допомогу за перших ознак порушень: тривожність, зміни настрою, труднощі зі сном, відчуття самотності. За вчасної допомоги можна запобігти серйозним розладам, а також покращити загальну якість життя.
Бережіть себе та пам’ятайте, що турбота про фізичне здоров‘я, та підтримка психічного здоров‘я має бути пріоритетом для кожної людини. Газети та журнали, які отримує Центральна міська бібліотека допоможуть вам у цьому! Ми запрошуємо усіх бажаючих відвідати бібліотеку і поринути у цікавий світ періодики.




Немає коментарів:

Дописати коментар