середа, 15 січня 2025 р.

Запрошуємо переглянути книжкову виставку «Психологія і Я»

За останнє сторіччя психологія пройшла стрімкий шлях розвитку. Вона була офіційно визнана як наука тільки у 1879 році. Але за минулий час психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про самопізнання та соціальні ролі. Знаменитий психолог минулого століття Жан Піаже передбачив, що в ХХІ сторіччі психологія стане провідною наукою. Судячи з усього, його прогноз збувається.
Сьогодні великою цінністю є можливість бути почутим, відверто розповісти про свої проблеми, розібратися у своїх почуттях і знайти шлях та сили рухатися вперед. На допомогу у цій нелегкій справі роботи над собою відділ абонементу ЦМБ пропонує переглянути книжкову виставку «Психологія і Я».
На виставці представлені видання, які стосуються різних аспектів психології: від класичних творів до сучасних досліджень про розвиток особистості та міжособистісні відносини.

пʼятниця, 10 січня 2025 р.

Дітлахи завітали на зимовий майстерклас

Зима завжди приносить із собою особливу атмосферу затишку й магії, навіть якщо на вулиці немає снігу. У цей час хочеться творити, мріяти і ділитися теплом навіть через найменші дрібниці. Саме такою теплою подією став наш майстерклас «Зимовий 3D-пейзаж», який відбувся для дітей у стінах затишної Центральної міської бібліотеки.
Майстерклас пройшов у теплій та дружній атмосфері; неочікувані емоції та приємні спогади заполонили маленьких творців при створенні зимового дива. Діти поринули у чудовий світ Зимової казки.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 8 січня 2025 р.

Поетичний відеоряд «…на світі той наймудріший, хто найдужче любить життя»

8 січня 2025 року виповнилося 90 років з дня народження Василя Симоненка. Присвячуємо це відео його пам’яті
Довідка. Василь Симоненко (1935–1963) — видатний український поет, прозаїк і журналіст, представник покоління шістдесятників. Народився в селі Біївці на Полтавщині. Його творчість відзначалася глибоким патріотизмом, щирістю і любов’ю до рідного народу. Основні теми його поезій — національна самосвідомість, краса природи та людська гідність. У своїх творах він сміливо виступав проти несправедливості радянської системи, за що зазнав переслідувань. Його життя обірвалося передчасно, але творчість залишила яскравий слід в українській літературі.

Бібліоогляд. Мандрівка у Берлін сто років тому

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Альфреда Дебліна «Берлін. Александрплац»
Лікар-невропатолог за професію, Деблін практикував у східному Берліні двадцятих років минулого століття, цей досвід і ліг в основу «Берлін Алексендерплац», дозволивши його автору буквально зробити зліпок життя тогочасного Берліна і перенести його на сторінки роману у всьому його калейдоскопічному багатогранному різноманітті. Роман був кілька разів екранізований і ліг в основу однойменного культового фільму Райнера Вернера Фассбіндера (1980).

понеділок, 6 січня 2025 р.

До бібліотеки – на ігротеку «Морозні дива»

Водохреща – велике свято різдвяно-новорічного циклу. За народними традиціями, в цей день освячують воду, яка не псується і здатна зцілювати душу й тіло. Тож 6 січня до Центральної міської бібліотеки на ігротеку «Морозні дива», присвячену святу Водохреща, завітали юні читайлики з гуртка «Робототехніка» КЗПО Палацу творчості дітей та юнацтва, щоб дізнатися про традиції святкування, обміркувати ознайомчий мультфільм, ознайомитися з літературою та пограти у традиційні народні ігри. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».