Напередодні дня народження видатної павлоградської поетеси Ганни Світличної ми підготували поетичний відеоряд «Саду мойого вищає небо». Запрошуємо всіх долучитися до творчості нашої талановитої землячки
пʼятниця, 18 квітня 2025 р.
Презентуємо новий розділ на сайті МБЦС
Сьогодні ми презентуємо новий розділ на сайті МБЦС (https://pvmcbs.wixsite.com/pmcbs).
Відтепер там з’явився розділ з книгами, оцифрованими співробітниками
бібліотеки. Знайти його ви зможете, скориставшись кнопкою «Наші електронні
видання» на головній сторінці сайту або за прямим посиланням https://surl.li/vqrptx Там ви знайдете
поетичну збірку Ганни Світличної «Терновий світ» у форматі epub, з часом туди будуть додані інші
книги поетеси та видання інших павлоградських авторів.
четвер, 17 квітня 2025 р.
середа, 16 квітня 2025 р.
вівторок, 15 квітня 2025 р.
Бібліотекарі вчаться створювати чат-боти
Павлоградські бібліотекарі продовжують підвищувати свої цифрові компетенції. Під час тренінгу, який відбувся 15 квітня, провідний бібліограф Костянтинівської ЦМПБ Ольга Шуман познайомила колег з чат-ботом, створеним на основі Zapier. Бібліотекарі вчилися створювати чат-бот, який потім можна буде вбудувати на блоги бібліотек.
Чат-боти відкривають нові горизонти для бібліотек, допомагаючи покращити обслуговування користувачів. Вони можуть працювати цілодобово, відповідаючи на найпоширеніші запитання про графік роботи, правила користування або заходи бібліотеки. Чат-боти можуть допомогти з онлайн-реєстрацією, продовженням терміну користування книгою. Вони особливо корисні для молоді, яка звикла до цифрової комунікації. Загалом чат-боти роблять бібліотеку доступнішою, зручнішою й ближчою до користувача.
понеділок, 14 квітня 2025 р.
Великдень іде – свято в душі несе
Великдень – одне із шанованих свят, яке відзначають щороку в Світлу Неділю навесні. У цей день освячують паски, писанки і крашанки. Щоб згадати пов’язані з Великоднем народні й сімейні звичаї, пропонуємо переглянути книжково-ілюстративну виставку-інсталяцію «Красна річка берегами, а Великдень пирогами». Тож напередодні свята Воскресіння Христового запрошуємо всіх до відділу абонементу ЦМБ. З видань, представлених на виставці, ви дізнаєтесь, що потрібно покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі.
Шановні користувачі нашої бібліотеки! Вітаємо вас із Великодніми святами. Бажаємо вам миру, любові, достатку і смачної паски!
У бібліотеці відбувся майстерклас «Милі пташки до нас залетіли»
Кожна пора року має свої особливі прикмети. Як ми відчуваємо, що наближається весна? Оживає природа, зеленіє травичка, повертаються птахи із вирію. І саме повернення птахів святкують як прихід весни.
В Центральній міській бібліотеці ім. Г. П. Світличної відбувся майстерклас «Милі пташки до нас залетіли». Захід пройшов у позивному настрої. У читальній залі бібліотеки панувала дружня атмосфера. Діти проявили свої творчі і креативні здібності. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку "Персона"».
середа, 9 квітня 2025 р.
Бібліоогляд. Чудова сімейна сага з присмаком шоколаду
Грузія, 1900 рік. Все починається, наче в казці. Кондитер зі своєї мандрівки до Відня привозить рецепт найсмачнішого гарячого шоколаду в світі. Шоколад густий і чорний, як ніч перед бурею, але гірким післясмаком часто стають фатальні події… Стривожений шоколатьє незабаром переконується, що його смачний напій несе це прокляття. Тим не менш він передає таємний рецепт доньці Стасі, яка час від часу готуватиме його впродовж свого майже столітнього життя.
Німеччина, 2006 рік. Праонука Стасі Ніца розірвала зв’язок із родиною й живе в Берліні. Ніцина небога Брілька після подорожі на Захід відмовляється повертатися в Тбілісі, тож Ніца розповідає їй історію про те, як гарячий шоколад, приготований за старим сімейним рецептом, приносить розраду і нещастя вже шести поколінням…
вівторок, 8 квітня 2025 р.
Бібліотекарі продовжують вивчати можливості ШІ
Сучасні технології постійно розвиваються, з’являються нові інструменти для створення контенту за допомогою штучного інтелекту (AI), а вже знайомі – постійно удосконалюються. Тому бібліотекарі навчаються використовувати онлайн-ресурси для створення цікавого контенту, візуалізації матеріалів. З цією метою в Центральній міській бібліотеці ім. Г. Світличної 8 квітня розпочався цикл тренінгів. Провідний бібліограф Костянтинівської ЦМПБ Ольга Шуман відповіла на питання, котрі виникли у колег під час роботи з інструментами на основі АІ, розповіла про кілька цікавих онлайн-ресурсів. Всі разом бібліотекарі склали приблизний перелік тем для наступних семінарів.
Сучасні технології з використанням штучного інтелекту відкривають нові можливості для бібліотек. Завдяки цьому бібліотека стає не лише сховищем книг, а й інтерактивним інформаційним центром.
понеділок, 7 квітня 2025 р.
Малеча завітала на ігротеку «Зупинка у місті здоров’я»
Метою Всесвітнього дня здоров’я є наголошення на важливості здоров’я в нашому житті, залучення до вирішення фізичних й ментальних проблем, переконання до здорового способу життя. Адже у наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична та психологічна гармонія людини. Тож 7 квітня до Центральної міської бібліотеки завітала малеча з Ліцею № 17 на ігротеку «Зупинка у місті здоров’я». Діти дізнались багато нової інформації та активно провели час. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
середа, 2 квітня 2025 р.
Бібліоглобус «Мандруй з книгою!»
2 квітня до Центральної міської бібліотеки завітали маленькі читайлики з Ліцею № 17 на Бібліоглобус «Мандруй з книгою!», який відбувся в рамках Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання. Розваги розпочали з тематичного кіноперегляду у Вільному 3D-кінотеатрі. Познайомились з історією свята, адже саме 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. На майстеркласі «Чарівний всесвіт» діти виготовили закладинку для книг, а ще ознайомились з літературою та вибрали для читання те, що припало до вподоби. Тож свято книги, любові до читання, весни, мрій і надій – все це злилося в неймовірну захоплюючу подію для наших читачів. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
пʼятниця, 28 березня 2025 р.
«Так починається весна…»
Вітаємо, дітлахи! Надворі – весна, час, коли все квітує і радіє сонечку. А ми підготували для вас добірку веселих дитячих віршиків про весну. Отже – як починається весна?
середа, 26 березня 2025 р.
«Весняні канікули у бібліотеці»
Канікули - це чудова пора для відпочинку. Адже можна хоч на короткий час забути про навчання, домашні завдання, відчути позитивні емоції, отримати великий заряд енергії, розважитися в колі друзів.
Центральна міська бібліотека ім. Г. Світличної запросила дітей на інтелектуально-розважальну гру «Весняні канікули у бібліотеці». Дітей чекала дивовижна подорож у море цікавих книг і яскравих журналів, захоплюючі настільні та розвиваючі ігри. В бібліотеці панував гарний настрій завдяки сміху та розвагам. Буденність набуває нових фарб, а життя стає трохи веселіше.
Бібліоогляд. Щира історія про життя
Сьогодні в рубриці «Book time» ми розповідаємо про книгу Дарини Гнатко «Щоденник безнадійно приреченої»
Євгенія, Женя, Єуженія… Її по-різному називали упродовж останніх трьох років Другої світової війни, поки вона долала важкий шлях, який довелося пройти від рідного українського села до Польщі, з Польщі до Німеччини й назад. Євгенія Скриль вижила під час Голодомору, її сім’я зазнала утисків з боку комуністів, пізніше у пам’яті закарбувалась жорстокість німецьких нацистів. Козацьке коріння, прагнення волі й доброта людей дали Євгенії змогу вибратися живою з двох таборів смерті, а також пізнати справжнє кохання серед страждань і зради. Однак чи судилося їй разом з коханим чоловіком подолати всі перепони? Про це розкажуть сторінки щоденника.
вівторок, 25 березня 2025 р.
На «Балачках» говорили про права жінок
Вже традиційно в останній вівторок місяця в читальній залі ЦМБ ім. Г. Світличної зібралися учасники Українського розмовного клубу «Балачки». Теми, запропоновані для обговорення, відгукнулися кожному з присутніх. По-перше, на зустрічі говорили про те, чим сучасні жінки завдячують суфражисткам і феміністкам і чому зараз, у 21 столітті, нам так важливо продовжувати боротьбу за свої права. По-друге, клубівці дізналися про відомих письменників кілька цікавих фактів, які допоможуть побачити за хрестоматійними образами живих людей. І, звичайно, не обійшлося без мовних цікавинок: ми влаштували екскурс в історію однієї з літер української абетки і згадали про вигук – частину мови, яка допомагає зробити розповідь більш емоційною.
Бажаєте долучитися до нашого товариства? То приходьте у квітні на «Балачки»!
понеділок, 24 березня 2025 р.
Дітлахи завітали на майстерку «Весняне сонце нам дарує світло і тепло…»
Весна – найніжніша пора року. Світить сонце, біжать струмки, пробиваються на світ перші весняні квіти, повертаються птахи із теплих країв до рідної домівки, прокидається природа. Саме це і стало темою зустрічі та майстеркласу «Весняне сонце нам дарує світло і тепло…» 24 березня до Центральної міської бібліотеки завітали учні ліцею № 17. Діти подивилися цікаве відео про весняні приказки та прикмети, відгадували загадки на весняну тему та розмальовували гіпсові квіти, створюючи неповторні сувеніри.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
пʼятниця, 21 березня 2025 р.
У бібліотеці пройшла поетично-музична імпреза до Дня поезії
Вітаємо всіх з Всесвітнім днем поезії! Вона подібна властивостями до алмазу, на гранях якого сяє світло, пробуджує душу та спонукає людину відгукнутися. Це нематеріальний, але цілком відчутний дотик. Саме за ним і за натхненням жити та творити до Центральної міської бібліотеки 21 березня завітали учасники мультидисциплінарної команди психологічної підтримки з Територіального центру соціального захисту населення на літературно-музичну зустріч "Поезія - еліксир натхнення". Подивились у Вільному 3D-Kiнотеатрі пізнавальний відеоролик, обміркували історичні грані поезії, прийняли участь у поетичному турнірі та поринули у насолоду творчості разом з пісенним колективом «Ластівка», Жанною Арішакою та Галиною Гулевською, які створили своїм виступом справжню магію. Адже поезія у поєднанні з музикою творять справжні дива. А ще учасники заходу декламували вірші улюблених поетів. Бажаємо всім: нехай слово, рима і мелодія наповнюють ваші серця вірою і надією, добром і любов’ю! Хай живе вічна і прекрасна поезія!
четвер, 20 березня 2025 р.
Молодь завітала на літературний хіт-бек «Поезія – свобода серця»
Як багато прекрасних віршів і текстів пісень, написаних великими поетами, зберігаються в нашій пам’яті протягом усього життя! І правда, поезія – це велика сила, яка служить для людей способом вираження почуттів, переживань і захоплень.
Сьогодні поезія — це популярно, престижно і модно! І вкотре це довела молодь на літературному хіт-беку «Поезія – свобода серця». День поезії в бібліотеці пройшов жваво і дуже цікаво. У залі панувала духовна та щира атмосфера.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку "Персона"».
середа, 19 березня 2025 р.
Інтерактивна виставка «Тобі, мистецтво, шлю поклін»
Цими днями виповнюється 130 років від дня народження Максима Рильського - українського поета, академіка, перекладача, публіциста, громадського діяча, мовознавця, літературознавця. Пропонуємо ознайомитися з інтерактивною виставкою, присвяченою цій ювілейній даті
У клубі «Українська цивілізація» відбулася зустріч, присвячена Кобзарю
Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас новим і неповторним.
Т.Г.Шевченко – велика невмируща слава українського народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі ,закликає любити свій народ, свою Україну.
З цієї нагоди в читальній залі ЦМБ ім. Г. Світличної відбулася зустріч «Тарас Шевченко – пророк України» у клубі «Українська цивілізація». Присутні в ігровій формі згадали життєвий та творчий шлях поета.
понеділок, 17 березня 2025 р.
До бібліотеки – на ігротеку!
Спосіб відірвати дитину від екрану і замінити віртуальні розваги реальними, без сумніву, існує. Адже саме так розважалась малеча, завітавши до Центральної міської бібліотеки 17 березня на ігротеку «Час для розваг!», яка відбулась в рамках бібліотечної акції «День дошкільника». Радість живого спілкування нічим не заміниш, і знайомство з літературою та ігри – один з найдоступніших способів весело відпочити і провести гарно час. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
Книга єднає Україну
Книги – це місток між поколіннями, регіонами та серцями. Книга завжди була важливим інструментом у висвітленні національних ідей, прагнень та історичних подій. У відділі абонементу ЦМБ оформлено виставку «Книга єднає Україну». Запрошуємо всіх відвідати виставку, переглянути книги, що розповідають про єдність нашого народу, силу духу та незламність України! Читайте та пам’ятайте: «Ми сильні, поки ми єдині! Великий народ – великої країни!».
четвер, 13 березня 2025 р.
Дякуємо добровольцям за силу духа!
14 березня ми вшановуємо добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави час добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя та взяли до рук зброю, щоб захистити країну.
Вітаємо всіх Добровольців України! Дякуємо вам за силу духа і незламність віри, за мужність і бажання зберегти Гідність і Свободу рідного народу та цілісність країни!
середа, 12 березня 2025 р.
Бібліоогляд. Книга для справжніх любителів детектива
Гостросюжетний детектив про долю і таємниче життя судового антрополога Девіда Гантера, який утратив дружину і дочку. Покинувши роботу, він переїздить до містечка Менем та влаштовується на посаду терапевта. Ніхто з нових знайомих і гадки не має про минуле Девіда. Здається, його життя потихеньку повертається у спокійне русло. Але раптом місцеві хлопці не знаходять на болоті тіло вбитої жінки. Згодом зникає ще одна жінка, а за кілька днів знаходять і її понівечене тіло. Схоже, в Менемі з’явився серійний убивця. У містечку наростає тривога. Мешканці підозрюють одне одного у скоєному. Девід не може стояти осторонь та втягується в розслідування. До того ж остання зникла – нова знайома Девіда.
Тож якщо ви любите детективи, завітайте до відділу абонемента нашої бібліотеки!
понеділок, 10 березня 2025 р.
Створюємо весняний настрій разом!
На календарі вже весна. Але як запросити її у домівку? 10 березня маленькі творці прийшли на майстер-клас із виготовлення квіткових листівок. Така прикраса стане чудовим доповненням інтер'єру та незабутнім подарунком. Дітлахи фантазували, творили і, сподіваємось, порадують своєю творчістю себе і рідних!
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».
«Яку пресу почитати, щоб від стресу не страждати»
У сучасному світі зберегти психологічну рівновагу непросто, але дуже важливо. Життя триває, і ми маємо право переживати всі його моменти – радіти, сумувати, мріяти та рухатися вперед. Як підтримати своє ментальне здоров’я, впоратися зі стресами та знайти внутрішню гармонію?
Відповіді на ці питання ви знайдете на сторінках газет та журналів, які отримує Павлоградська центральна міська бібліотека. Запрошуємо вас до бібліотеки. Давайте разом переглянемо цікаві видання та дізнаємося, як подбати про себе та своїх рідних у непрості часи!
пʼятниця, 7 березня 2025 р.
«Дорогами великого Кобзаря»
Кожного року в березні українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861). Минає 211 років від дня народження славетного поета та художника.
Заглибитись у духовну спадщину письменника, відчути його невмирущі слова та актуальність творчості і в наші дні допоможуть книги, представлені на книжковій експозиції «Дорогами великого Кобзаря», яку підготувала Центральна міська бібліотека імені Ганни Світличної.
Дітлахи завітали на майстеклас «Перші квіти»
Перші квіти – це найпрекрасніший витвір природи та приємна ознака весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають промінчики весняного сонечка. 7 березня за цією красою до центральної міської бібліотеки завітали діти з Ліцею № 2 на майстер клас «Перші квіти». Пограли, ознайомились з літературою, пригадали весняні прикмети та разом створили красу – чарівну квітку. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
Запрошуємо переглянути виставку, присвячену Шевченкові
Інтернет-центр ЦМБ ім. Світличної запрошує переглянути виставку-планшет «Тарас Шевченко – майстер слова і пензля». На ній представлено матеріали, які дозволять побачити Кобзаря не хрестоматійною фігурою зі шкільної програми, а живою творчою людиною. А підготовані qr-коди допоможуть дізнатися ще більше цікавої інформації про Шевченка.
понеділок, 3 березня 2025 р.
Дітлахи створювали весняні листівки
Весна – найгарніша пора року, символ відродження нового життя і сподівань. Але перші дні весни ще холодні, тому нам і нашим близьким хочеться трохи тепла. Діти, які завітали 3 березня в Центральну міську бібліотеку ім. Г.Світличної на майстерклас, створили «Весняну листівку», яка подарує їхнім різним дрібку душевного тепла. Творча робота пройшла в дружній та веселій атмосфері, наповненій очікуванням нових починань і успіхів.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
пʼятниця, 28 лютого 2025 р.
Майстерка «Чарівна пора»
У Центральній міській бібліотеці 28 лютого для дітей з Ліцею № 2 пройшов майстерклас «Чарівна пора». Всі ми з нетерпінням чекаємо тепла та сонця, щоб нарешті проводити більше часу на вулиці, адже весна несе красу та свіжість, яка осяває кожен куточок. Тож саме час виготовити власними руками брелок-бейсболку, символ свободи, драйву та активності. Крім того, ліцеїсти ознайомилися з народними традиціями, переглянувши відеосюжет у Вільному 3D-кінотеатрі.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
четвер, 27 лютого 2025 р.
Запрошуємо переглянути виставку, присвячену Дмитру Яворницькому
У листопаді 2025 року виповниться 170 років з дня народження Дмитра Яворницького – видатного українського історика, етнографа, археолога, фольклориста, письменника. На честь цього непересічного вченого в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки розгорнута виставка «І всі мої думки на Україні…» Виставка коротко розповідає про життя Д. Яворницького, про його внесок у дослідження Запорізького козацтва, а також наводить кілька цікавих фактів. Напередодні ювілею історика, у листопаді, виставка буде доповнена додатковими матеріалами і представлена у вигляді інтерактивної презентації.
Виставка «І всі мої думки на Україні…» працюватиме в інтернет-центрі до кінця року.
середа, 26 лютого 2025 р.
Бібліоогляд. Книга про родинні таємниці
Відомий архітектор Гнат Куроган мешкає врозкішному маєтку під Києвом. Незабаром він святкує своє 88-річчя, тож до нього приїдуть сини та онука — нібито щоб привітати. Проте гості сподіваються лише на одне: отримати якомога більшу частину спадку старого. Кожен із Гнатових родичів змушений шукати чималі гроші — через пристрасть до алкоголю чи ігроманію, власні амбіції чи лінощі. Та несподівано напередодні святкування одного із синів Гната Курогана знаходять зарізаним у бібліотеці замку. Хто скоїв страшний злочин? Невже спадок вартий життя рідної людини? Всі секрети будуть розкриті, а страшна правда вразить кожного.
Віртуальна виставка «Спротив триває»
Запрошуємо переглянути віртуальну виставку, присвячену Дню спротиву окупації Крима
вівторок, 25 лютого 2025 р.
На «Балачках» говорили про жінок в науці та кібербезпеку
Одразу два важливих питання стали темою обговорення на черговому засіданні українського розмовного клубу «Балачки», котре відбулося 25 лютого у читальній залі ЦМБ ім. Ганни Світличної. Клубівці говорили про роль жінок у науці, згадавши перших науковиць, які прокладали собі шлях у науку через подекуди вороже ставлення чоловіків, дізналися, що користуються у побуті приладами, які винайшли жінки, приділили увагу сучасницям – українським науковицям, які продовжують розвивати різноманітні наукові галузі. Другою важливою темою стала кібербезпека. На зустрічі розібрали кілька конкретних прикладів, пов’язаних, зокрема, із захистом особистих даних. А ще – влаштували справжній мовний баттл, розібравши довге слово «кібербезпека» на десятки маленьких (до речі, скільки слів ви зможете скласти з літер, які його утворюють? На «Балачках» їх знайшли аж 36!) А в уже традиційній рубриці «Наші» дізналися про те, що саме українка отримала перший у світі «Оскар» за костюми для кіно.
Але ви краще приходьте до нас на «Балачки», щоб долучитися до нашої дружньої спільноти!
понеділок, 24 лютого 2025 р.
«В моїй Україні сьогодні… війна»
24 лютого 2022 року життя кожного українця кардинально змінилося. У цей день три роки тому почалася повномасштабна війна. Насправді війна йде вже більше 10 років. Ми пишаємось силою, стійкістю наших військових, які захищають нас вдень і вночі. Ми вдячні нашим волонтерам за їхню допомогу. Ми стали дорослішими, стійкішими та впевнилися, які ми сильні. І в кожного з нас є своя особиста сила – та, що тримає нас ці три роки. Це – віра в перемогу. Відділ абонементу ЦМБ запрошує переглянути книжкову виставку «В моїй Україні сьогодні... війна». Добірка книг від українських авторів допоможе краще зрозуміти політичні процеси та події, пов'язані з війною в Україні. А також – художній опис подій, переживань, страждань та боротьби українського народу.
пʼятниця, 21 лютого 2025 р.
Молодь завітала на інтелектуальну гру «Знавці рідної мови»
21 лютого працівники читальної зали ЦМБ ім. Ганни Світличної запросили молодь на інтелектуальну гру «Знавці рідної мови», присвячену Міжнародному дню рідної мови, який відзначають у всьому світі саме в цей день.
Під час заходу учасники з великим задоволенням занурились у чарівний світ слів, літер та фразеологізмів, пограли в цікаві мовознавчі ігри, вікторини та переглянули книги, які допоможуть поглибити знання з української мови. Це ще раз доводить, що українська молодь любить і шанує рідну мову.
Захід був проведений завдяки Громадській організації Центр інноваційного розвитку «Персона».
середа, 19 лютого 2025 р.
На засіданні клубу «Українська цивілізація» говорили про Лесю Українку
В Центральній міській бібліотеці ім. Г.П. Світличної відбулося чергове засідання інтелектуального клубу «Українська цивілізація». Тема зустрічі: «Леся Українка. Слово, чому ти не твердая криця». Присутні дізналися маловідомі факти з життя найвидатнішої української поетеси, перекладачки, політичної діячки Лесі Українки, переглянули документальний фільм про неї. За допомогою книжкової виставки згадали творчість письменниці. Захід пройшов у затишній, невимушеній атмосфері. На згадку клубівці отримали закладки для книжок з віршами Лесі Українки.
Діти завітали на ігротеку «Гірлянда дружби»
Соціальна справедливість – одна з найголовніших цінностей суспільства, запорука його стабільності й благополуччя. Щоб ознайомити дітей з цим поняттям, у Центральній міській бібліотеці 19 лютого відбулась ігротека та кіноперегляд «Гірлянда дружби».
Після перегляду мультфільму говорили про принципи соціальної справедливості: рівність серед жінок та чоловіків, права мігрантів, подолання перешкод, що виникли перед людьми через їх відмінності за статтю, віком, расовій, етнічній та релігійної приналежності, через культуру або наявність інвалідності. А під час ігротеки діти гуртувались, намагались діяти злагоджено та підтримувати один одного. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
вівторок, 18 лютого 2025 р.
«Герої нашого часу»
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. У відділі абонементу ЦМБ оформлена книжкова виставка «Герої нашого часу». В її основі – спогади учасників, рідних, друзів, побратимів, а також документальні хроніки подій.
понеділок, 17 лютого 2025 р.
У світі творчості
Найбільш простим способом вітання є листівка. Любов і дружбу близьким, друзям, коханим можна висловити, зробивши її власними руками. 17 лютого маленькі майстри створили та підписали листівки теплими і щирими словами побажань, а також забрали з собою гарний настрій та незабутні враження.
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».
пʼятниця, 14 лютого 2025 р.
Психоретрит «Сила всередині»
У Центральній міській бібліотеці 14 лютого пройшов психоретрит «Сила всередині». Метою заходу було надання емоційної підтримки та розвантаження, створення позитивного настрою та згуртування мешканців громади та ВПО. Присутні подивились та обміркували філософську кінострічку і відпочили душею на майстеркласі з виготовлення пам’ятних брелоків-сувенірів, який поєднав приємне спілкування та творчість. Бібліотекарі ознайомили учасників заходу з літературою, яка допоможе налаштуванню внутрішнього балансу у складні часи.
Виставка-реквієм «Афганістан – осколки пам’яті»
15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 36-та річницю виведення військ із Афганістану. З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не здатний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України. До вшанування цього дня в Центральній міській бібліотеці відбулась книжкова виставка-реквієм «Афганістан – осколки пам’яті».
Онлайн-читання «Веселі історії для дітлахів». Юлія Смаль. «Лесеві історії»
Вітаємо, дітлахи!
Чи знаєте ви, що туман можна заховати у склянку? І що вдома можна виростити… камінець? І це – ніяка не магія, а нескладні досліди, які й у вас неодмінно вийдуть, якщо ви прочитаєте книгу Юлії Смаль «Лесеві історії», про яку ми розповідаємо сьогодні. Звичайно, проводити такі досліди можна тільки з дозволу батьків і обов’язково разом з ними, домовилися? А поки – погортаймо разом цю чудову книжечку!
Відбулася презентація виставки-експозиції, присвяченої нематеріальній культурній спадщині
До Дня Єднання у Центральній міській бібліотеці відбулася презентація виставки-експозиції «Нематеріальна культурна спадщина: зрощений з любов’ю спадок».
Нематеріальна культурна спадщина – звичаї, форми показу та вираження, знання, навички, що передаються від покоління до покоління, постійно відтворюються спільнотами та групами під впливом їхнього досвіду, оточення, взаємодії з природою, історії та формують у них почуття самобутності та наступності, сприяючи таким чином повазі до культурного розмаїття і творчості людини.
До виставки увійшли видання, що висвітлюють такі питання: усна народна творчість; народні традиції; звичаї; свята; обряди; народна виконавська майстерність; традиційні ремесла; знання, навички та світогляд українського народу, що стосується природи і всесвіту. Виставка також містить видання з елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Виставка діятиме протягом року в читальній залі.
четвер, 13 лютого 2025 р.
Ліцеїсти завітали на майстерклас «Подаруй тепло душі»
Любов – почуття світле і добре. Вона може бути різною. Адже ми кохаємо сім’ю та рідних, своє улюблене місто, країну, книги та читання. Цей список може бути дуже довгим і у кожного своїм. День святого Валентина – це чудова нагода сказати про свої почуття. Тож 13 лютого до бібліотеки на майстерклас «Подаруй тепло душі» завітали учні з Ліцею № 3, щоб власними руками виготовити подарунки-«валентинки» та дізнатись більше про традиції святкування. Діти подивились мультфільм про непереборну силу кохання, побували з екскурсією у різних відділах бібліотеки і виготовили обереги для військових. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
середа, 12 лютого 2025 р.
Бібліоогляд. Історія шести підлітків-ідеалістів
Шість друзів і одна обіцянка: їхнє життя не повинне підпорядковуватись звичній схемі «народження-школа-робота-смерть». Тому вони разом переїжджають до Ауергаусу. Школярська комуна — звучить нечувано. Але всі вони хочуть врятувати не тільки власні життя, а передусім — життя найкращого друга, Фрідера. Бо той узагалі не певен, що повинен і хоче жити.
Бов Б’єрґ захопливо та співчутливо розповідає історію шести підлітків-ідеалістів, чия винахідливість є нічим іншим, як самозахистом від того, що відбувається довкола. Бо у своїй боротьбі за щастя вони стоять на смерть.
пʼятниця, 7 лютого 2025 р.
Майстер-клас «Скарбничка творчості»
7 лютого в Центральній міській бібліотеці ім.. Г.П. Світличної відбувся майстер клас «Скарбничка творчості». Юні творці поринули в магію стародавнього світу і власноруч створили за допомогою 3D-ручок «Оберіг Мавки». В читальному залі панувала дружня, тепла і затишна атмосфера. Роботи вийшли креативні та яскраві. Діти прослухали інформацію про стародавні руни, переглянули тематичну книжкову виставку і пограли в цікаву настільну гру.
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».
Мотиваційний путівник по радості
Вирушаємо у захоплюючу подорож, під час якої ви зможете віднайти сенс життя і стати щасливим за допомогою книги Моніки Свіні «Знайди вже те кляте щастя». Це відвертий і мотиваційний путівник до радості. Книга допоможе по-новому поглянути на життя, відпустити зайве та нарешті знайти своє щастя. Запрошуємо переглянути відеопрезентацію цієї книги та відкрити для себе ключ до позитивних змін!
середа, 5 лютого 2025 р.
У бібліотеці відбувся квест до Дня безпечного інтернету
В інтернет-центрі ЦМБ ім. Ганни Світличної з нагоди Дня безпечного інтернету відбувся квест «Подорож безпечною мережею». Юні користувачі бібліотеки, котрі прийшли на квест, вправлялися у складанні надійних паролів, говорили про ризики, з якими кожен може зіштовхнутися в інтернеті, дізнавалися, яким чином можна убезпечити себе від цих небезпек, подорожували інформаційним лабіринтом. І все це – за допомогою вікторин та настільних ігор. Захід пройшов у атмосфері тепла та довіри, а на пам’ять кожен учасник квесту отримав сертифікат впевненого користувача інтернету.
Ми щиро бажаємо всім безпечної подорожі всесвітньою мережею!
четвер, 30 січня 2025 р.
Майстерка «Зимова листівка»
Пройшли новорічні свята. Але зима – це час, коли навіть будні можуть стати казковими! 30 січня запрацювала справжня творча майстерня, де діти з натхненням створювали власноруч чарівних зимових оленів. Маленькі майстри зробили листівки з веселими оленями, які прикрасять домівки, а також забрали з собою гарний настрій та незабутні враження.
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».
середа, 29 січня 2025 р.
Інтерактивна презентація «КРУТИ: і сум, і біль, і вічна слава»
Щороку 29 січня Україна відзначає День пам'яті Героїв Крут. Це пам'ятна дата боротьби за нашу незалежність. Бій під Крутами був не просто епізодом збройного протистояння між УНР і росією. Він став легендою, одним із символів Української революції.
Пропонуємо переглянути інтерактивну презентацію «КРУТИ: і сум, і біль, і вічна слава»
У новий рік - з новими книгами!
2025 рік розпочався з приємних новин! Відділ абонементу ЦМБ запрошує своїх користувачів та мешканців міста переглянути книжкову виставку «Гарний настрій з новинкою». Наш фонд поповнився творами українських та світових сучасних авторів, книгами з історії, психології. Дякуємо за це нашим меценатам: Н. Моренець, Л. Галенчик, Д. Ткаченку, А. Гриценку.
Чекаємо вас та сподіваємось, що кожен знайде щось цікавеньке для себе!
вівторок, 28 січня 2025 р.
На «Балачках» говорили про тлумачні словники, обійми та зимові традиції
У вівторок, 28 січня, відбулася перша у 2025 році зустріч в українському розмовному клубі «Балачки». Темою для неї обрали Міжнародний день обіймів. Це неофіційне свято, котре сформувалося в студентському середовищі, швидко набуло популярності в усьому світі. Присутні дізналися про його історію, про важливість обіймів для емоційного стану людини, але зазначили й необхідність поважати особистий простір кожного. А ще підчас вікторини відгадували країну за зимовою традицією, дізналися значення кількох цікавих українських слів і приділили увагу тлумачним словникам.
Бажаєте стати частиною українського розмовного клубу «Балачки»? Долучайтеся до нашої чудової спільноти!
пʼятниця, 24 січня 2025 р.
«Цього не можна забути…»
27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського міста Освенцим. Жертвами Голокосту стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей.
На вшанування цього дня відділ абонементу ЦМБ запрошує ознайомитись з книжковою виставкою «Голокост: пам'ять і попередження». До уваги читачів – історичні драми, написані на основі реальних подій: «Список Шиндлера» Томаса Кініллі, «Амадока» Софії Андрухович, «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова та інші. Пам’ять про такі трагічні події допоможе людству об’єднати зусилля для того, щоб нічого подібного не трапилося знову.
четвер, 23 січня 2025 р.
Майстерка «Зимові візерунки»
Творчість розвиває навички критичного мислення, адже потрібно придумувати нове, вибирати між альтернативами, вирішувати проблеми та вчитися бути гнучким. У Центральній міській бібліотеці можна за допомогою 3D-моделювання створювати справжні шедеври: макети замків та автомобілів, елементи декору та різні візерунки. Щоб спробувати свої сили, до бібліотеки 23 січня на майстерклас «Зимові візерунки» завітали учні з Ліцею № 2. Діти ознайомитися з літературою та виготовили поробки. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».
середа, 22 січня 2025 р.
Бібліоогляд. Для тих, хто любить детективи
Події відбуваються весною 1945 року. На Західній Україні — тотальний наступ загонів НКВС на повстанську лісову армію. Максим Коломієць на прізвисько Східняк очолив летючий відділ, який здійснює диверсійні військові операції. Про нього ходять легенди: безстрашний відділ Східняка може діяти одночасно у кількох місцях, а сам Коломієць — невловимий. Майору НКВС Полиніну доручають надскладне завдання: він має знищити Східняка. Агент потрапляє до летючого відділу і втирається в довіру до командира: НКВС хоче зруйнувати повстанський рух зсередини. Операція «Біла ніч» зазнає успіху. Але заманити Східняка в пастку — не так просто...
вівторок, 21 січня 2025 р.
Молодь завітала на квест «Соборність: від минулого до сьогодення»
Наш народ споконвіку відзначався своєю волелюбністю, прагненням до створення незалежної держави. Вінцем цих прагнень стало возз’єднання Східної і Західної України. Воно визрівало віками страждань і поневірянь, і дійшло аж до 21 століття.
У Центральній міський бібліотеці напередодні Дня Соборності відбувся історичний квест, присвячений Дню Соборності України «Соборність: від минулого до сьогодення». Під час квесту молодь поринула в героїчне минуле і сучасне України, згадали народні звичаї та традиції. Захід надихнув присутніх на підтримку єдності й стійкості в умовах сучасних викликів.
Захід був проведений завдяки Громадській організації Центр Інноваційного розвитку «Персона».
Переможці конкурсу «Галерея єдності» отримали нагороди
У січні в ЦМБ було проведено третій міський онлайн-конкурс малюнків «Галерея єдності» до Дня Соборності України під хештегом #Діти_єднають_Україну_Павлоград. Конкурс проводився з метою виховання у дітей поваги та любові до рідної української землі, національної свідомості та людської гідності, патріотизму і відчуття самобутності Соборної України.
21 січня відбулася урочиста церемонія нагородження. За дорученням міського голови Анатолія Вершини переможців привітала заступник міського голови Олена Шуліка. Переможці конкурсу отримали дипломи та подарунки, а інші конкурсанти - дипломи учасників конкурсу.
Вітаємо!
Підписатися на:
Дописи (Atom)