понеділок, 26 листопада 2018 р.

Школярі зіграли другий етап синхрону ЛУК з “Що? Де? Коли?”

У неділю, 25 листопада, читальна зала Центральної міської бібліотеки знову приймала команди школярів-інтелектуалів. Тут проходив другий етап синхронного турніру Ліги українських клубів (ЛУК) з “Що? Де? Коли?” серед шкільних та молодіжних команд. За перемогу змагалися чотири команди старшокласники шкіл міста - “Антанта”, “Монтажники позитиву”, “Одувани” та “Шо попало”. Крім того, у турнірі поза заліком приймали участь дорослі команди Клубу розвитку інтелектуальної творчості (“КРИТики) - “Джерело” та “Сальто Делчева”.
Турнір складався з двох турів по 15 питань у кожному.
За результатами турніру найкращою стала команда “Шо попало”, котра змогла дати 10 вірних відповідей на досить складні питання гри. Друге місце виборола команда “Антанта”. У команд “Монтажники позитиву” та “Одувани” третє та четверте місця відповідно.
Серед дорослих команд клубу, котрі грали поза заліком, сильнішими цього разу стала молодь з команди “Сальто Делчева”. Дівчата та юнаки набрали 19 балів, на 4 бали випередивши більш досвідчених гравців команди “Джерело”.

середа, 21 листопада 2018 р.

«В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини»

Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців.
Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, в Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини — 1 тисяча, щохвилини — 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів. Про ці жахливі цифри та події 32-33 років розповіла учням ЗШ № 12 бібліотекар читального залу Анна Макабула.
Не аби яку зацікавленість викликала в учнів і виставка «В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини», на якій було запропоновано до перегляду літературу про ті страшні події.

День, який став історією

21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності та Свободи. В історії України було багато трагічних періодів та подій. В наш час увійшла ще одна подія - Майдан, який змінив нашу державу, наш народ і наше життя.
У такі трагічні часи завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні зі справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. Так з’явилася Небесна сотня. Саме про події листопада 2014 бібліотекар Анна Макабула розповіла відвідувачам бібліотеки.

вівторок, 20 листопада 2018 р.

Університет третього покоління. Вчимося працювати з таблицями

Тривають заняття на курсах з комп’ютерної грамотності, котрі діють у Центральній міській бібліотеці у рамках проекту “Університет третього покоління”. Черговий тренінг в інтернет-центрі відбувся 20 листопада. Під час уроку наші чарівні слухачки вчилися за допомогою інструментів Word працювати з таблицями.

понеділок, 19 листопада 2018 р.

І знову змагалися інтелектуали

У неділю, 18 листопада, в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки проходив перший тур чемпіонату області та перший тур Чемпіонату України Ліги Українських клубів з “Що? Де? Коли?” сезону 2018/2019 років. За ігровими столами зустрілися досвідчені команди інтелект-клубу “КРИТики” - “Реноваццо”, “Вертикаль” та “Сальто Делчева”.
Під час трьох турів турніру командам треба було знайти правильні відповіді на 45 питань. За результатами гри перше місце посіла команда “Реноваццо”, набравши 24 бали. Другою була “Вертикаль” – 19 балів. Третє місце з 14 балами зайняла команда “Сальто Делчева”.

субота, 17 листопада 2018 р.

«Читай відпочиваючи» на юнацькому

17 листопада має особливе значення для студентів усього світу, адже це –Міжнародний день студента. Це свято зближує та об’єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів. 

четвер, 15 листопада 2018 р.

Приходьте на «Сімейний кіносеанс»!

Протягом місяця на абонементі всі бажаючі можуть переглянути комедійний фільм режисера Марії Кравченко «Сніданок у тата».
Розповідь іде про стосунки батьків і дітей, які трапляються майже в кожній сім’ї. В житті бізнесмена Олександра раптово з’являється доросла дочка. Чи зможе він круто змінити стиль життя в зв'язку з появою в домі дитини і чи зуміє Аля знову познайомити своїх батьків? Цікаво? Приходьте на «Сімейний кіносеанс»!

середа, 14 листопада 2018 р.

Університет третього покоління. Відкриваємо для себе нові можливості програми Word

Чергове заняття з комп’ютерної грамотності відбулося в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки 13 листопада. Навіть холод у приміщенні не завадив нашій нинішній групі зібратися на тренінг у повному складі!
Наші чарівні пані продовжують опановувати програму Word і відкривати для себе її нові можливості. Так, тепер вони знають, як вставити в текстовий документ фотографію або малюнок, вміють робити написи, послуговуючись інструментами Word Art та “Текстове поле”. 
Нагадаємо, заняття проходять в рамках проекту “Університет третього покоління”.

вівторок, 13 листопада 2018 р.

Бібліотечний десант до ЗОШ № 17

Ганна Павлівна Світлична. Наша землячка, українська поетеса, з мужньою, ніжною та ліричною душею. Її не стало вранці 11 листопада 1995 року. Традиційно в ці дні Павлоградська центральна міська бібліотека, яка носить ім’я Ганни Світличної, проводить дні пам’яті поетеси. Цього разу 13 листопада ми попрямували до ЗОШ № 17, щоб разом зі школярами переосмислити життєвий та творчий шлях поетеси.
Невимушена атмосфера, теплота спілкування панували на зустрічі. Бібліотекар Галина Вовк і вчителька української мови та літератури Надія Гордієнко запропонували учням змістовну книжкову виставку та відеопрезентацію про життя і творчість поетеси. Школярі декламували чудові вірші нашої землячки. Родзинкою зустрічі став прижиттєвий запис голосу Світличної. В її виконанні діти послухали вірш «Горлиці гудуть в моєму краї». Закінчилася зустріч колективним читанням вірша Г. Світличної «Є щастя».
Ганна Світлична вже належить вічності, а нам належить її поезія. Ми запрошуємо шанувальників творчості поетеси завітати до нашої бібліотеки, зануритися у цілющі джерела поетичного слова, погортати сторінки її збірок.

понеділок, 12 листопада 2018 р.

Історичний екскурс «Прадавня, як світ»

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. До читального залу запросили студентів технікуму на історичний екскурс «Прадавня, як світ». З розповіді Миколи Заремби студенти дізналися, що наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною, що українська мова не зникла, бо люди берегли її як перлину, щоб колись заговорити нею у повний голос. Головною метою заходу було донести учням інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, формувати знання учнів про шлях становлення рідної мови, прищеплювати і розвивати почуття патріотизму. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно з рішенням тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.
Наостанок всі залюбки зробили фото на пам'ять.

...і ще багато цікавого

Марки, монети і ще багато цікавого. «Колекціонер» знову мав чим здивувати!

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Всеукраїнський диктант національної єдності у ЦМБ

Вісімнадцятий Всеукраїнський диктант національної єдності традиційно відбувся в День української писемності та мови  – 9-го листопада. Бібліотекарі та гості Центральної міської бібліотеки теж стали його учасниками.
Вперше радіодиктант писали  у травні 2000-го року з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила та Мефодія. Тоді на адресу Українського радіо надійшло близько тисячі робіт. Протягом останніх років ця акція перетворилася із звичайної перевірки знань української мови до масштабного міжнародного флешмобу. 

середа, 7 листопада 2018 р.

До ювілею поета-підпільника

Наближається 100-річчя з дня народження нашого славного земляка, поета-підпільника Миколи Шутя. 7 листопада в бібліотеці вчитель української мови та літератури ЗОШ № 17 Н. А. Гордієнко зустрілася з С. Б. Дзюбою - керівником літературної студії, яка гордо носить ім’я поета.
Станіслав Борисович поділився з усіма інформацією про педагога, краєзнавця, почесного громадянина міста Павлограда Дмитра Федоренка, який стояв у витоків поетичного об’єднання та відкрив широкому загалу ім’я поета-підпільника.

Університет третього покоління. Word розкриває свої секрети


Тривають заняття з комп’ютерної грамотності для літніх людей Чергові заняття відбулися 30 жовтня і 6 листопада в інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки.
Наші уважні літні студентки продовжують опановувати текстовий редактор Word.
Під час минулих тренінгів чарівні дами поповнили свої знання про роботу з цією комп’ютерною програмою – вчилися працювати з буфером обміну, а також працювати з розміткою сторінки документу. І тепер з нетерпінням чекають на нове заняття, котре відбудеться наступного вівторка.
Нагадаємо, що курси з комп’ютерної грамотності для людей похилого віку працюють у рамках проекту “Університет третього покоління”.

неділя, 4 листопада 2018 р.

Осінні посиденьки бібліотечного клубу «Чарівниця»

4 листопада майстрині клубу «Чарівниця» мали нагоду не тільки насолодитися гарними осінніми деньками, а й приємно провести свій час у стінах нашої бібліотеки. Невимушене спілкування, захоплюючий майстер-клас від Оксани Киричок з вишивки стрічками, перегляд журнальних новинок - і час промайнув непомітно. Наступна зустріч клубу відбудеться 2 грудня о 12 годині.