30 вересня бібліотекарі святкують своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Незважаючи на такий складний і напружений час, поздоровити зі святом бібліотекарів Павлоградської ЦБС прийшли заступник міського голови Олена Шуліка і начальник відділу культури Олена Шкатула. Нагородили подяками від міського голови та відділу кільтури бібліотекарів, які багато років присвятили своїй улюбленій справі. Нагородили і молодих співробітників, які ведуть активну волонтерську діяльність. Директор Лариса Бабічева привітала всіх бібліотекарів зі святом та подякувала за їх працелюбність, стійкість і наполегливість.
пʼятниця, 30 вересня 2022 р.
середа, 28 вересня 2022 р.
Діти подивилися фільм про бібліотеку
В рамках фестивалю для друзів до Всеукраїнського дня бібліотек, який зазвичай бібліотекарі проводять для своїх користувачів щороку, в Центральній міській бібліотеці пройшла низка заходів. Завершальним із них став кінопоказ фільму «Володар сторінок». 28 вересня у вільному 3D-кінотеатрі маленькі глядачі переглянули цікавий фільм, події якого розгортаються у бібліотеці, де головний герой за допомогою чаклунства потрапляє на сторінки книг. Перегляд казкового фільму допоміг дітям поринути у таємничу атмосферу книгосховищ та зазирнути у кожен їх куток.
вівторок, 27 вересня 2022 р.
Юні кмітливчики успішно впоралися з ЦифроКвестом
Наша бібліотека продовжує цикл заходів, присвячених Всеукраїнському дню бібліотек. У вівторок, 27 вересня, в інтернет-центрі ЦМБ зібралися школярі молодшого та середнього віку, щоб взяти участь у ЦифроКвесті «Brain-конвеєр». Наші юні кмітливчики із завзяттям проходили етапи квесту: спочатку відповідали на питання літературної онлайн-вікторини, потім із перших літер правильних відповідей складали назву популярної дитячої книжкової серії, дивилися відеопідказки і, звичайно ж, розмовляли про улюблені книги.
Вікторина для найкмітливіших
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек пропонуємо пройти нашу літературну вікторину!
понеділок, 26 вересня 2022 р.
Демократична студія «Портрет українця»
Історія людства знає імена багатьох українців, які вплинули і продовжують впливати на її хід. Їхні імена потрібно знати кожному і пам’ятати, що вони гідні представники українського народу.
Нині, коли в нашій країні йде війна і ми б′ємося за свободу, багато українців проявили себе та стали популярними завдяки своїй самовідданості та патріотизму. Тому в рамках освітнього проекту «Діалоги про війну» бібліотекарі Центральної міської бібліотеки обговорили з дітьми, що таке – бути патріотом, ким є українець сьогодні та ким він має стати у майбутньому. Спільна розмова та обмін враженнями тільки утвердили в думці, що ми переможемо – бо ми українці.
пʼятниця, 23 вересня 2022 р.
Виготовляти книжкові закладинки – це цікаво і весело!
Центральна міська бібліотека розпочала цикл заходів до Всеукраїнського дня бібліотек. Сьогодні відбувся майстер-клас для дітей. Наші маленькі відвідувачі своїми руками майстрували закладинки для улюблених книг та шкільних підручників. Казковий вигляд закладки має своє значення, адже сова – це символ мудрості. Колективна робота, яка супроводжувалася веселим настроєм та цікавими розповідями, справила хороші враження на дітлахів.
середа, 21 вересня 2022 р.
Засідання культурологічного клубу «Українська цивілізація» в Центральній міській бібліотеці
Темою обговорення клубівців стала книга Василя Кобилюха «Праукраїна і санскрит». У книжці описано найважливіші історико-археологічні відомості про Атлантиду і нашу Праукраїнську державу з 5508 року до н. е., про її наукові досягнення у пізнанні земного та небесного довкілля. Санскрит для України – «це величаве і світле геніальне минуле української нації, її мови та культури… І тільки санскрит виведе життєпис нашого народу на широкі світові простори, повні світла і свободи», – підкреслює автор у своїй книзі.
У Міжнародний день миру діти виготовляли паперових голубів
Життя триває, а ми разом з маленькими патріотами своєї держави будуємо не тільки замки, а ще і плани на майбутнє, в якому наша країна вільна, сильна, процвітаюча, де живуть щасливі українці. 21 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні для нас це свято є особливо значимим, тому саме в цей день хлопчики та дівчатка виготовляли паперових голубів, з вірою і надією, що вже зовсім скоро настане мир в нашій рідній Україні!
Читаємо = Перемагаємо
Коли настрій по кілька разів на день коливається від піднесення та спокою до злості й розпачу?.. Коли комусь довелося покинути рідну домівку? Коли чиїсь рідні та друзі опинилися далеко за межами нашої держави? Хтось з особливою тривогою чекає на новини з фронту, бо там – найрідніші, а ще хтось… Та попри все шукаємо щоденні мотиви для щоденного життя, як і більшість людей навколо. Працюємо. Допомагаємо. Читаємо… Так, читаємо, бо відчуваємо потребу в читанні. Воно, справді, лікує і знімає стрес.
Для когось із нас улюблені книги були й є справжніми друзями, порятунком, надією або щасливим знаком з минулого життя. На абонементі ЦМБ оформлена тематична поличка «Читаємо = Перемагаємо». Пропонуємо вам добірку літератури, що допоможе стати кращими та збудувати ще розумнішу націю. Читаємо = перемагаємо, адже читаюча й думаюча нація - це сила!
вівторок, 20 вересня 2022 р.
Історія України в романах
Важко знайти у світі народ, який мав би таку нелегку та драматичну історію. Чимало на нашому історичному шляху траплялось складних та суперечливих подій, високих злетів та нищівних поразок. Історія України стала невичерпним джерелом для українських авторів, у творах яких відображаються усі події минувшини. Книжки з історії сьогодні все більше нагадують відверту розмову з читачем про те, чого донедавна не вчили в школі та не згадували в родині. На абонементі ЦМБ оформлена тематична поличка «Історія України в романах». Пропонуємо добірку творів українських письменників, які розповідають про різні періоди української історії.
Бібліоогляд. Ми не маємо права змарнувати ці роки!
У сьогоднішньому випуску бібліоогляду «Booktime» ми хочемо розповісти про книжку американського психолога Меґ Джей, повна назва якої звучить так: «Визначні роки. Від 20 до 30. Вмикай на повну та досягай максимуму»
Авторка не випадково приділила увагу саме цьому періоду людського життя. Існує міф, що юнакам і дівчатам, яким минуло двадцять, бракує тямущості, щоб цікавитись інформацією, здатною змінити життя. І міф про те, буцімто тридцять – це нові двадцять і зробити щось у пізнішому віці означає зробити це краще. Натомість Меґ Джей, кваліфікований психолог, довела факт, що 80 % доленосних подій відбуваються в житті людини до 35 років. Дві третини зростання рівня зарплатні припадає на перші десять років кар’єри. До тридцяти років понад половина людей одружуються, зустрічаються або живуть разом із майбутніми чоловіками чи дружинами. Характер найістотніше змінюється в період від двадцяти до тридцяти років – не до і не після. До тридцяти років мозок людини завершує свій розвиток. І що тепер робити з цією інформацією? Саме час дізнатися, як не змарнувати можливості «вирішального десятиріччя»!
Тож запрошуємо до бібліотеки – щоб почитати розумну та конструктивну книжку про роки, які ми не маємо права змарнувати.
понеділок, 19 вересня 2022 р.
У бібліотеці презентовано буклет «Компас Дніпропетровщини»
З метою виховання любові до рідного краю, поваги до його культурної спадщини та гордості за нього 19 вересня в Павлоградській центральній міській бібліотеці було презентовано буклет «Компас Дніпропетровщини». Ознайомитися з буклетом ви можете за посиланням:
четвер, 15 вересня 2022 р.
Краєзнавчий аспект «Відкрий для себе рідний край»
Традиційно у вересні в бібліотеках Павлограда проводиться єдиний день краєзнавства. В цей день учасники культурологічного клубу «Українська цивілізація» відправилися у цікаву мандрівку рідною Дніпропетровщиною.
Клубівці переглянули відеовізитівку про Томаківську Січ, Свято-Троїцький собор в Новомосковську, прослухали інформацію про трагічні сторінки з життя українського письменника Валер’яна Підмогильного та познайомилися з історією Петриківського розпису. Зустріч пройшла вдало, і кожен дізнався щось нове про минуле та сучасне рідного краю.
середа, 14 вересня 2022 р.
Сіті-квест «Я пізнаю Павлоград»
Перший місяць осені в нашому місті багатий на події та свята. Невдовзі Павлоград буде святкувати свій день народження. Історія кожного міста вкрай цікава, має свою унікальну історію, наповнена своїми таємницями. Павлоград не є виключенням. Заходи до цієї дати вже розпочалися в Павлоградській центральній бібліотеці. Сіті-квест «Я пізнаю Павлоград», організований бібліотекарками читального залу, став цікавим дійством та викликав неабияке захоплення у дітей. В невимушеній атмосфері діти дізнавалися про відомих людей міста, місцеві прикмети, захопливі легенди про річку Вовчу. Дітям нагадали правила безпеки під час повітряної тривоги та показали укриття, яке розташоване в МКДЦ «Мир». Тож святкувати День міста в бібліотеці не тільки цікаво та весело, а й безпечно!
Запрошуємо дітлахів послухати веселі віршики
Сьогодні у наших голосних читаннях пропонуємо ще одну добірку веселих віршиків для дітей від українських поетів. Читає бібліотекарка інтернет-центру Наталія Похиленко
вівторок, 13 вересня 2022 р.
пʼятниця, 9 вересня 2022 р.
«Гордість та упередження» у Вільному 3D-Кінотеатрі
9 вересня у Вільному 3D-Кінотеатрі відбувся безкоштовний кіносеанс для людей поважного віку. На початку зустрічі бібліотекарка Центральної міської бібліотеки ознайомила відвідувачів з книгою англійської письменниці Джейн Остін «Гордість та упередження». А далі шанувальники якісної драми переглянули екранізацію цього роману. Номінований на премію «Оскар» у чотирьох категоріях, фільм британського кінорежисера Джо Райта прийшовся до смаку глядачам і налаштував їх на гарний настрій.
Бібліотека і надалі планує проводити кіносеанси для людей літнього покоління, щоб допомогти їм не втрачати суспільної активності, відчути повноту життя, повагу і турботу до себе.
середа, 7 вересня 2022 р.
Історія – вчителька життя
Війна сьогодення іде не тільки за українські території та населення, але й за нашу історію, бо саме історія складає фундамент української державності, об’єднує людей відчуттям спільного минулого та необхідністю разом створювати майбутнє. Для формування зрілого демократичного суспільства була та залишається актуальною задача популяризації української історії, аналіз її ключових подій, розвінчання численних міфів та фальсифікацій. Цим вже багато років займається культурологічний клуб «Українська цивілізація». 7 вересня в читальній залі Центральної міської бібліотеки відбулася довгоочікувана зустріч клубу. Керівник Микола Анатолійович Заремба підготував дуже цікаву інформацію про історичне минуле українських земель до часів заснування Київської Русі: учасники заходу дізналися про життя та місце поховання легендарного Ахілла, про славетні войовничі походи та дипломатичні зв’язки могутнього скіфського царя Атея, а також про таємниці Велесової книги. Розмова доповнювалася фото- та відеоматеріалами.
Триває цикл повчальних мультпоказів
У Центральній міській бібліотеці продовжується цикл повчальних мультпоказів для маленьких користувачів. 7 вересня у Вільному 3D-Кінотеатрі відбувся черговий сеанс. Цього разу діти подивилися мультфільм «Дивна магія». Це мюзикл про світ, в якому живе добро і зло. Між цими двома якостями, якими володіють усі без винятку живі істоти, ведеться безперервна боротьба. Постійні з'ясування стосунків між казковими героями сприяли тому, що світ істотно змінився з часу своєї появи. Взаємовідносини між мультперсонажами здатні показати той чи інший момент у житті кожної людини з різних точок зору, завдяки чому у маленьких глядачів є можливість самостійно оцінити ситуацію та зробити особисті висновки.
Бібліоогляд. Уявіть собі Моцарта у сучасному Нью-Йорку
Уявіть собі — Моцарт у сучасному Нью-Йорку! Так-так, той самий, Вольфганг Амадеус. У сучасному місті його вражає і дивує усе: метро та галас, одяг, особливо жіночий, спосіб життя, звички й манери людей. Навіть вбиральні тут такі пахучі і красиві, наче у цісарському палаці. А ще, виявляється, сучасний рояль суттєво відрізняється від звичного Моцартові клавікорда… Та доведеться пристосовуватися, адже видатному композиторові хоч і випав шанс на нове життя, але дещо залишається незмінним — музика і Моцарт нероздільні. У цій книжці переплітаються вигадка й реальні та дуже цікаві факти про життя і творчість Моцарта, детективний сюжет за участі нової подруги композитора офіціантки Стейсі та роздуми про сенс життя. А завдяки дотепним ілюстраціям від Юлії Самелюк і QR-кодам із відеороликами, що розкривають секретики створення книжки, читачі поринуть в особливу атмосферу цієї історії.
«Моцарт 2.0» — третій роман українського письменника Доржа Бату, що вийшов у травні 2020 року у видавництві ВСЛ. Впродовж всього кількох місяців роман став бестселером.
Тож запрошуємо почитати цю книгу. Ви знайдете її на полицях нашої бібліотеки
понеділок, 5 вересня 2022 р.
Запрошуємо відвідати книжкову виставку «Пори року у розмаїтті кольорів та у барвах слова»
Ось і прийшла осінь – золотава, тепла, мрійлива … Хоч і тішить сонечко яскравими промінчиками, але холод поступово охоплює все навколо, і вітер вже не пестить своїм ніжним диханням. Як приємно в такі миті загорнутися в теплу ковдру і почитати захоплюючу книжку, ніби спеціально створену для таких осінніх вечорів. А обрати собі книгу до смаку вам допоможе виставка «Пори року у розмаїтті кольорів та у барвах слова». Бажаємо отримати задоволення від читання!
субота, 3 вересня 2022 р.
Майстер-клас «Калейдоскоп цікавих ідей»
Літо пройшло непомітно швидко. Розпочався новий навчальний рік. А у Павлоградської центральної бібліотеки є чудова пропозиція, як продовжити сонячні дні і яскравий настрій. Бібліотекарі запропонували дітям, які були вимушені переїхати до нашого міста, майстер-клас «Калейдоскоп цікавих ідей. Дітлахи приємно провели час, звільнилися від негативу та набралися позитивних емоцій. Закладки для книг, виготовлені своїми руками, допоможуть малечі під час занять запам'ятати та зафіксувати ту сторінку, на якій зупинилися.
четвер, 1 вересня 2022 р.
Виховна година «Ми обираємо безпеку»
Ось і закінчилося літо. Ми зробили крок у 1 вересня. Час знову вирушати у захопливу мандрівку дивовижною Країною знань. Цього року навчальний рік стартує у неспокійний час, коли в нашій країні триває війна, тому заняття розпочалися онлайн. Павлоградська центральна бібліотека теж долучилася до цього і провела для учнів 6-7 класів гімназії № 3 онлайн виховну годину «Ми обираємо безпеку». Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.
Підписатися на:
Дописи (Atom)