вівторок, 30 квітня 2024 р.

На «Балачках» говорили про улюблені книги дитинства

А ви пам’ятаєте, які книги любили читати в дитинстві? А може, вашим дітям теж подобаються ці книги? Чи може, вже ставши дорослими, ви вподобали для себе якусь дитячу (або підліткову) книгу?
Ці питання стали темою жвавого обговорення під час квітневої зустрічі в Українському розмовному клубі «Балачки». Ми присвятили її Міжнародному дню дитячої книги та Міжнародній премії ім. Ганса Крістіана Андерсена. Клубівці охоче ділилися спогадами про те, які книги любили або не любили читати в дитинстві, розповідали про те, яке місце в їхньому житті займає книга. А ще, як і на кожній зустрічі клубу, вдосконалювали свою розмовну українську. Учасники клубу відгадували казкових персонажів під час гри «Хто я?», а потім познайомилися з мобільним застосунком «Давай займемось текстом», бо за допомогою сучасник технологій можна не тільки вивчати іноземні мови, а й вдосконалювати рідну. А на завершення зустрічі, під час традиційного блоку «НАШІ», присутні більше дізналися про славетного українського дитячого письменника Всеволода Нестайка та із задоволенням переглянули короткометражний фільм «Тореадори з Васюківки».

пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Сторітелінг «Без права на забуття»

Чорнобиль… Це слово стало символом печалі й скорботи, символом трагедії, що сталася 26 квітня 1986 року. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису.
Цього дня в Павлоградській центральній міській бібліотеці пройшов сторітелінг «Без права на забуття». Під час заходу присутні прослухали про хронологію подій на ЧАЕС і ліквідаторів аварії: пожежників, лікарів, міліцію, військовослужбовців, які рятували станцію і людей, переглянули відеофільм «Чорнобильська катастрофа» та усвідомили масштаби наслідків техногенних катастроф. Учасники взяли участь в екологічній вікторині, де показали свої знання з захисту довкілля та екології, власноруч виготовили браслети, колір яких символізує екологічну безпеку для людей і природи.
Захід відбувся за підтримки Громадська організація «Центр інноваційного розвитку «Персона».

четвер, 25 квітня 2024 р.

Прикраса до Великодня

Великдень – одне з найочікуваніших дітьми свят, адже саме у цей день вони зможуть поласувати улюбленими смаколиками. Крім того, дітям неабияк подобається процес підготовки до свята. Втім, і дорослі не проти прикрасити свій будинок великодніми символами. Напередодні свята наші маленькі умільці робили милого Великоднього кролика. Адже саме цей персонаж приносить дітям на це свято крашанки та інші дарунки.
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».

середа, 24 квітня 2024 р.

Вітаємо переможців міського конкурсу «Тендітний подих Землі»!

У квітні в ЦМБ проходив міський конкурс «Тендітний подих Землі», присвячений 38-ій річниці Чорнобильської катастрофи, з метою збереження пам’яті про наймасштабнішу катастрофу в Україні та світі, привернення уваги до наслідків техногенних катастроф, захисту довкілля та екології, вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини та навколишнього середовища. Конкурс проводився за двома номінаціями: творча поробка, виконана у будь-якій техніці та поробка з використанням леготехнологій (робототехніка). 24 квітня відбулося урочисте нагородження, за дорученням міського голови Анатолія Вершини переможців привітала начальник відділу культури Олена Шкатула та відзначила дипломами й подарунками.
Вітаємо переможців!

Ми пам’ятаємо…

Чорнобиль… Це слово стало символом горя і страждання.
26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша в історії атомної енергетики аварія.
Чорнобильська катастрофа спричинила великі жертви, нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. До річниці Чорнобильської аварії у відділі абонементу ЦМБ оформлена книжкова виставка «Чорнобиль. Трагедія. Пам'ять». Людство входить у майбутнє, оглядаючись у минуле. Такий одвічний закон історії. У тому, що було, не можна нічого змінити, але так само нічого не можна забувати. Тож нехай слово «Чорнобиль» стане постійним і суворим нагадуванням всім нам про відповідальність перед прийдешніми поколіннями за всі свої вчинки та дії.


Бібліоогляд. Захоплива і зухвала сага завдовжки у 225 років

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Марії Матіос «Букова земля».
Класичний роман провідної української письменниці Марії Матіос «Букова земля» — це захоплива і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через історії п’яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов’язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, московії і Берна. А обрамленням роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року…

Віртуальна презентація «Глобус» Великого Барда»

У квітні 2024 року виповнюється 460 років з дня народження Вільяма Шекспіра – одного з найвідоміших драматургів світу, актора і поета. Пропонуємо переглянути віртуальну презентацію «Глобус» Великого Барда», присвячену його творчості.

вівторок, 23 квітня 2024 р.

«Яку пресу почитати, щоб від стресу не страждати»

Стрес у різних формах став повсякденним явищем у нашому житті. І сьогодні головна мета вже не уникнути його, а навчитися з ним жити. Чи можна підвищити стресостійкість і як це зробити? Від чого залежить наша здатність справлятися з труднощами і чи можна її розвинути? Відповіді на ці та інші запитання можна знайти на сторінках газет та журналів, які отримує Павлоградська центральна 
міська бібліотека. Давайте разом погортаємо ці видання, та дізнаємося як підтримати себе та своїх близьких у цей складний час.

пʼятниця, 19 квітня 2024 р.

Вечір пам’яті Ганни Світличної

Щорічно у Центральній міській бібліотеці проводиться низка заходів по увічненню пам’яті відомої української поетеси – Ганни Павлівни Світличної. 19 квітня до бібліотеки завітала молодь міста, щоб віддати шану видатній землячці. Цьогоріч їй би виповнилося 85 років.
Студенти коледжу згадали творчий шлях Ганни Павлівни, а також прослухали унікальний запис голосу Світличної, зроблений за її життя. Захід пройшов у затишній атмосфері, в залі лунали вірші поетеси, літературно-музичні композиції у виконанні учасників письменницького дому «Дивосвіт», клубу авторської пісні «Ліра-Орфея» тріо «Ластівка».

Майстер-клас «Підводний світ»

Якщо подивитися на карту, на якій зображена наша планета Земля, то можна побачити багато блакитного кольору. Чому саме блакитного? Тому що блакитним кольором на карті позначають воду: океани, моря, річки тощо. Наші юні мандрівники вирушили у незабутню морську подорож на майстер-класі «Підводний світ» .
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку "Персона"».

Запрошуємо переглянути книжкову виставку «Збережемо Землю для життя»

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, людей та довкілля. Абонемент ЦМБ запрошує переглянути книжкову виставку «Збережемо Землю для життя».
Пам’ятаємо, що Земля – це неоціненний скарб, подарований нам природою, це – наш спільний дім, то ж берегти її – наш священний обов’язок.

Присвята талановитій землячці

20 квітня виповнюється 85 років з дня народження відомої павлоградської поетеси Ганни Світличної, чиє ім’я носить Центральна міська бібліотека. Це відео з дитячими віршами Ганни Павлівни зі збірки «Доброго ранку, яка зберігається у фондах бібліотеки, ми присвячуємо пам’яті нашої талановитої землячки.


четвер, 18 квітня 2024 р.

Ізотерапія «Світ відносин»

Чи було у вас відчуття, що вас не чують? Люди підвищують голос, навіть кричать, але це зовсім не сприяє порозумінню. Ви не маєте бажання говорити з цією людиною, не хочете її слухати і автоматично блокуєте все, що вона каже. Тут шансів порозумітися небагато. Допоможуть час і бажання усунути причини, які заважають нормальному діалогу. А ще допоможе медіатор. Саме така можливість виникла у відвідувачів Центральної міської бібліотеки 18 квітня на ізотерапії «Світ відносин» і допоміг знайти порозуміння нашим читачам Іван Новіков – медіатор, який вже не вперше щедро ділиться своїми навичками і знаннями. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації "Центр інноваційного розвитку "Персона".

четвер, 11 квітня 2024 р.

«НЕЗЛАМНІ звички» – вже в бібліотеці!

Сьогодні книжкові полиці ЦМБ ім. Г. Світличної поповнилися черговою чудовою збіркою авторки письменницького проекту «Бібліотека гарного настрою» Кіри Дегліної. Бібліотека отримала у подарунок книгу «НЕЗЛАМНІ звички» від учасниці «Авторської майстерні», співавторки збірки Вікторії Бузовері. Це корисні розповіді від 48 незламних жінок про життєві цінності, про те, що допомагає саме зараз у повсякденному житті підтримувати в ресурсі свій емоційний та фізичний стан.

У бібліотеці відбувся майстер-клас «Квітує весна»

Які у вас асоціації з весною? Напевно, сонечко і квіти. Так, це не випадково, бо весняну красу хочеться відчувати завжди, навіть вдома. Тому сьогодні до Центральної міської бібліотеки завітали дітлахи на майстер-клас з 3D-моделювання «Квітує весна». Майстер-клас зарядив юних майстрів позитивною енергією, подарував гарний настрій та допоміг кожному учаснику задіяти свої творчі здібності і фантазію під час виготовлення 3D-моделі весняної природи.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку "Персона"».

середа, 10 квітня 2024 р.

Бібліоогляд. Книга з львівським колоритом

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Юрія Винничука «Груші в тісті».
Автобіографічний роман Юрія Винничука «Груші в тісті» видавався неодноразово і завжди мав великий успіх. У ньому автор розповідає про Львів кінця 1970-х — початку 1980-х років, тобто про свою молодість: коли він фарцував (цікаво, чи всі молоді зараз знають, що це), вчився в інституті, служив у лавах армії і... любив. Любив усе — дівчат, друзів, поезію, пригоди... тобто саме життя. Тому у «Грушах...» — безліч історій, наповнених шаленим гумором, деколи майже вар’ятством, львівським колоритом і навіть пікантними подробицями життя львівської богеми 70-80-х років минулого століття.

пʼятниця, 5 квітня 2024 р.

Бібліотека отримала нові книги

Павлоградська ЦБС отримала книжки в рамках проєкту «Books for Ukraine / Книги для України» від благодійного фонду «Бібліотечна країна» (керівник Люсьєна Шум). Не перший раз ми отримуємо книжки від цього фонду. На цей раз це здебільше художні книжки польською та англійською мовами. Після технічної обробки вони будуть доступні користувачам Центральної міської бібліотеки.

четвер, 4 квітня 2024 р.

Ігротека «Про здоров’я дбаю – сильним виростаю!»

«Доброго здоров’я!» – так зазвичай вітаються люди, а коли прощаються, кажуть «Бувайте здорові!», тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються, скільки сенсу закладено у цих словах. На початку квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я. 4 квітня до Центральної міської бібліотеки завітали діти на Ігротеку «Про здоров’я дбаю – сильним виростаю!» Діти з захватом грали у рухливі ігри, поділившись на команди. А перемогла, звичайно, дружба! Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 3 квітня 2024 р.

Відбулося чергове засідання клубу «Українська цивілізація»

3 квітня в бібліотеці відбулося засідання клубу «Українська цивілізація» за темою «Князь Святослав і його доба». Зустріч була присвячена постаті видатного правителя і полководця князя Святослава, клубівці згадували сторінки історії, які десятиліттями приховувались від громади, загадки і версії, міфи і легенди, наукові факти і дослідження, які відкрили легендарну постать великого князя.

вівторок, 2 квітня 2024 р.

Бібліо-мікс «Світ один на всіх»

До Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм спільно з Інклюзивно-ресурсним центром у Центральній бібліотеці ім. Ганни Світличної відбувся Бібліо-мікс «Світ один на всіх», на який завітали разом з батьками маленькі вихованці центру. Діти з задоволенням ознайомились з літературою, пограли у настільні ігри, склали пазли та подивились мультфільм. А ще з захватом пограли у рухливі ігри, адже це так весело та цікаво!

понеділок, 1 квітня 2024 р.

А що ви знаєте про книжкові закладки?

1 квітня до Бібліомайстерні завітали діти на майстер-клас «Bookmark», приурочений до Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання.
Книги – символ мудрості та знань у всі часи. А чи знаєте ви, що перша закладка для книги була подарована англійській королеві Єлизаветі І у 1584 році друкарем королівського двору Кристофером Баркером? Спершу в якості закладок використовували вузькі шовкові стрічки, які були поширені в XVIII і XIX століттях, їх закріплювали на обкладинці і робили більшими, ніж висота сторінки. Перші знімні закладки почали з'являтися в 1850-х, їх виконували, як правило, з шовку або оздоблювали вишивкою. Здавалось би, така звичайна та знайома річ, а ховає в собі так багато таємниць!
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».