пʼятниця, 30 травня 2025 р.

У бібліотеці відбувся кінопоказ до Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження

30 травня в Україні відзначається День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Друкарська та видавнича справа має давню історію, адже перші друкарські верстати з’явилися в Україні ще у XV столітті. Щоб дізнатись про це свято, до Центральної міської бібліотеки завітали учні з Гімназії № 3 на кінопоказ з обговоренням у Вільному 3D-Кінотеатрі. Дітей зацікавила ця творча сфера діяльності. Адже її фахівці займаються різноманітною діяльністю - пишуть та редагують твори, складають макети, займаються версткою та друком, створюють книги, брошури, газети, журнали та іншу продукцію. Тож можливо саме сьогодні хтось вирішить для себе займатись цією, водночас складною і цікавою справою. А ми вітаємо всіх зі святом та з початком літніх канікул!

Свято з нагоди завершення навчального року

30 травня Центральна міська бібліотека ім. Г.П. Світличної з великою радістю приймала учнів 17-го ліцею та 3-ї гімназії з нагоди завершення навчального року. Це був по-справжньому теплий та святковий день для всіх!
Учні, що завітали до бібліотеки цього дня, брали участь у цікавих вікторинах про літературних героїв, а ще ділилися своїми планами на літо та обговорювали улюблені книги. Також вони отримали грамоти та подяки за свою старанність та досягнення протягом навчального року. Це було чудове завершення, наповнене гордістю за здобутки та радістю від спілкування. Діти були в захваті від атмосфери та можливості відчути себе частиною великої бібліотечної родини.
Ми щиро віримо, що бібліотека – це не просто місце, де живуть книги, а справжній острівець тепла, знань та дружби.

Майстерклас «Весняні мотиви»

Створювати щось своїми руками – це завжди цікаво та захоплююче. У центральній бібліотеці пройшов майстерклас з 3D-моделювання «Весняні мотиви». Наші читайлики за допомогою 3D-ручки створювали квіти, метеликів, яскравих ящірок та інші весняні мотиви. Творчу атмосферу й натхнення відчули всі, хто завітав на майстерклас.
Майстерклас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку "Персона"».

Онлайн-читання «Веселі історії для дітлахів». Казки про Маленького Вовчика

Вітаємо, малята! Сьогодні ми познайомимося не з однією, а одразу з кількома дитячими книжечками! Це цикл казкових пригодницьких повістей про Малого Вовчика та його друзів, які створив британський письменник Іан Вайброу


середа, 28 травня 2025 р.

Бібліоогляд. Для тих, хто має силу вірити

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Володимира Регеша «І в штиль, і в шторм».
Це книга, що відкриває найпотаємніші, підфарбовані та замасковані сторони двох протилежних світів. Роман-сповідь Чоловіка і Жінки, написаний у форматі особистих щоденників, з майже документальною точністю подій та вразливою відвертістю приватних листів. Історія про те, як війна може забрати і зруйнувати все, а потім повернути з відсотками. Для тих, хто зневірився, і хто має силу вірити.

вівторок, 27 травня 2025 р.

На «Балачках» говорили про чайні традиції світу

Чергова зустріч в українському розмовному клубі «Балачки» вийшла дуже спокійною і медитативною. І це не дивно, бо основною темою її був чай. Клубівці дізналися кілька цікавих фактів про походження найпопулярнішого напою у світі, про традиції чаювання, які існують в різних країнах, а також про те, чому ми називаємо цей напій «чай», а англійці – «tea». А ще – відгадували мовні загадки і знайомилися з цікавим мобільним застосунком – грою «Кобза», створеною українськими розробниками, яка допомагає покращувати словниковий запас. На завершення зустрічі переглянули відеоролик про японську чайну церемонію, і ці чверть години стали для усіх присутніх часом спокою та релаксу.

понеділок, 26 травня 2025 р.

Творець гумору для дітей та дорослих

Террі Пратчетт – один з найпопулярніших британських письменників, автор гумористичних романів у жанрі фентезі. Найбільш відомий за серією книг про Дискосвіт, яка налічує більше 40 творів, перший з яких було видано 1983 року. Проте Пратчетт – це не тільки гумор та насмішки над класичним фентезі. Через жарти він намагається донести до нас важливі речі, на які ми можемо не звертати уваги. Автор ділиться з нами своїм баченням суспільних проблем та просто дає ненав’язливі життєві поради. Багато ідей, які він висловлював у своїх творах, актуальні й зараз, хоча деяким романам майже 40 років. З цього можна зробити висновок, що творчість Пратчетта випередила час. Комусь цікаво? Тоді запрошуємо вас у відділі абонементу ЦМБ для перегляду книжкової виставки «Творці гумору для дітей та… дорослих. Террі Пратчетт». Читайте Пратчетта, він дійсно класний та дотепний автор, і ми бажаємо , щоб в Україні письменник набув тої популярності, якої заслуговує.

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Віртуальна подорож «Слов’янська писемність і її витоки»

Писемність, мова – то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. В мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання.
Щорічно 24 травня в Україні й інших країнах Східної Європи відзначають День слов’янської писемності і культури та вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. Запрошуємо разом з нами здійснити віртуальну подорож «Слов’янська писемність і її витоки».


 

середа, 21 травня 2025 р.

Школярі завітали на кінопоказ до Дня міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття

Україна завжди була прикладом гармонійного співіснування різних культур, мов і традицій. 21 травня ми відзначаємо День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Сьогодні до Центральної міської бібліотеки завітали учні з Ліцею № 17 на кінопоказ з обговоренням «Різні, але єдині! » у Вільному 3D-Кінотеатрі. Діти з задоволенням переглянули мультфільм та ознайомились з літературою, представленою на виставці. Поговорили про те, що це свято покликане підкреслити важливість взаємоповаги, толерантності та єдності в багатонаціональній державі. Цей день у календарі стає символом миру та діалогу між народами. Отже нехай це свято нагадує кожному з нас, що справжня сила нації полягає в її єдності та багатогранному розмаїтті.

вівторок, 20 травня 2025 р.

Створюємо весняний настрій разом!

Весна в самому розпалі — усе навколо зеленіє, квітне. Кожен промінчик сонця наповнює нас теплом, а свіже повітря додає енергії. І ми вже мріємо про літо, але так хочеться зберегти натхнення та яскраві барви весни у своєму серці! 20 травня на майстер-клас «Травневий настрій» до нас завітали дітлахи. Маленькі майстри не лише творили красу, а й розвивали фантазію. Кожен зробив своє унікальне панно з повітряного пластиліну, яке стане чудовим доповненням декору домівки.
Майстер-клас був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку “Персона”».

пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Інформаційна панорама «Нас погнали назустріч вітрам…»

18 травня 1944 року – трагічна дата в нашій історії. В цей день радянська влада насильно виселила з Криму понад 190 тисяч кримських татар. За кілька днів цілі родини були позбавлені домівок, відірвані від рідної землі та відправлені у віддалені регіони Середньої Азії. Напередодні річниці тих подій інтернет-центр нашої бібліотеки підготував інформаційну виставку-панораму «Нас погнали назустріч вітрам…» Ця виставка — данина пам’яті жертв депортації, а також спроба розповісти про силу духу народу, який попри усе зберіг свою ідентичність і повернувся додому.

четвер, 15 травня 2025 р.

Майстерклас «Вишиванка – національна святиня»

Крізь віки несе український народ любов до вишиванки та зберігає традиції її створення. 2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки, і з того часу щороку проходить флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі. Приєднується до цієї ініціативи і Центральна міська бібліотека разом з відвідувачами. 15 травня до нас завітали учні з Ліцею № 3 на майстерклас «Вишиванка – національна святиня». Діти дізнались про традиції святкування, зробили брелок-вишиваночку та пограли в ігри. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 14 травня 2025 р.

Бібліоогляд. Непростий роман про сьогодення

Сьогодні в рубриці «Book time» – книга Іріс Ганіка «Властиве».
Цей роман розповідає про німецьке страждання від нацистського минулого. Тож це аж ніяк не історичний твір, а роман про сьогодення. Звідки береться це страждання, прекрасно відомо, однак форми, яких воно може набувати, вельми різноманітні. Тим-то це одночасно роман про середні роки життя, про час, коли зникає певність, що йдеш по світу правильним шляхом, а також роман про самотність і дружбу.


понеділок, 12 травня 2025 р.

Ігротека «Щаслива родина – душа України!»

З сім’ї починається життя людини. Вона – джерело любові, поваги та прихильності, те, на чому будується суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку країни. Напередодні Дня родини до Центральної міської бібліотеки ім. Ганни Світличної завітали учні з Ліцею № 3 на ігротеку «Щаслива родина – душа України!», щоб разом цікаво провести час та дізнатись про традиції святкування. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

пʼятниця, 9 травня 2025 р.

Країнознавчий квіз «На побачення з Європою»

9 квітня Україна разом з усім світом відзначає День Європи — свято єдності, спільних цінностей і культурного розмаїття. З цієї нагоди ми підготували для вас країнознавчий квіз «На побачення з Європою» - вікторину, яка познайомить вас із цікавими фактами про європейські країни. Перевіримо, наскільки добре ви знаєте нашу європейську родину! Готові? Тоді — вперед!

четвер, 8 травня 2025 р.

Майстерклас «Весна і мама – дві краплини сонця»

День матері відзначається щороку у другу неділю травня у 85 країнах світу, включаючи Україну. У цей день прийнято дарувати матусям символічний подарунок і квіти. Тож напередодні свята до Центральної міської бібліотеки завітали семикласники з Ліцею № 2 на майстерклас «Весна і мама – дві краплини сонця», щоб власноруч виготовити брошку у вигляді квітки, а ще позмагатись в ерудиції, брати участь у творчих конкурсах та розгадуючи тематичний кросворд. Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

середа, 7 травня 2025 р.

Молодь завітала на квест-мандрівку «Відкриваємо Європу разом»

У суботу, 9 травня, в Україні відзначається День Європи.
Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення українців жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. Інтерес до реалій життя в країнах Євросоюзу в нашому суспільстві зростає.
Напередодні свята гості нашої бібліотеки мали змогу стати учасниками квест-мандрівки «Відкриваємо Європу разом», присвяченої святкуванню Дня Європи в Україні. Молодь змагалася на знання фактів про Європу та Європейський Союз, а підказки могли отримати на станціях з тематичним наповненням. Це свято нагадує нам про те, що Європа починається в серці кожного з нас.
Захід був проведений завдяки підтримці Громадської організації «Центр інноваційного розвитку «Персона».

Запрошуємо переглянути книжкову виставку «Вікно в Європу»

День Європи, який в Україні відзначають 9 травня, є символом започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Абонемент ЦМБ підготував книжкову виставку «Вікно в Європу», яка об’єднує геніїв слова за географічною ознакою.
Мета виставки – відкриття різнобарв’я найкращих письменників Європи, знайомство з історією, культурою, національними цінностями та традиціями країн Євросоюзу.

вівторок, 6 травня 2025 р.

Уклін живим, загиблим слава

8 травня ми згадуємо найтрагічніші сторінки нашої історії – події Другої світової війни. У ній Україна зазнала великих і болісних втрат. Найбільш страшними та шокуючими були людські жертви. Друга світова війна забрала життя кожного п’ятого українця. Фактично немає української родини, якої б не торкнулася ця страшна трагедія.
Не менш спустошливими були і наслідки цієї війни для України. Територія нашої держави була перетворена на справжнє поле бою. Чимало українських міст та сіл були вщент зруйновані. Тисячі будинків – знищені. За ці страшні роки дах над головою втратили мільйони людей.
Трагічні події Другої світової – це рана, яка назавжди залишиться в пам’яті нашого народу.
З нагоди цих пам’ятних днів у відділі абонементу ЦМБ оформлена книжкова виставка «Уклін живим, загиблим слава». На виставці представлено видання та фотоматеріали, які висвітлюють причини та перебіг подій Другої світової, трагедію й подвиг перших років війни, спогади учасників бойових дій.
Подяка та шана ветеранам Другої світової війни та вічна пам’ять загиблим!