понеділок, 31 травня 2021 р.

Наші бібліотеки комплектуються по-новому

Є привід порадіти! Павлоградські бібліотеки знову серед кращих 100 бібліотек України, які отримають 1100 книг. Саме стільки книг було зібрано в рамках благодійної акції “Найкращі книги – найкращим бібліотекам”, яку започаткували KBU AWARDS та Благодійний фонд “Бібліотечна країна”.
Одними з перших акцію підтримали Academy DTEK та інтернет-магазин Kniga.biz.ua. До них долучилися видавництва, «Корпоративні медіа. Вейсберг та партнери», «Наш Формат», «ArtHuss», «Клуб Сімейного Дозвілля», «Вiхола», «Лабораторiя» та «Bookchef». А також – фінансовий консультант та письменник Любомир Остапів, директорка компанії AXIS EC Тетяна Піхота, письменниця Галина Буділова та багато невідомих, але щиросердних українців, які купуючи книги для себе, “підвішували” книги для бібліотек. Абсолютно усі книги нові, сучасні, цікаві та корисні, здатні прикрасити будь-яку бібліотеку.

Інтерактивний плакат «Драма новели Василя Стефаника»

14 травня 2021 року виповнилося 150 років від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новатора модерністської техніки письма, новеліста, тонкого спостерігача людської душі, гуманіста і просвітителя Василя Стефаника. Надзвичайний лаконізм, драматично-трагічне напруження психологічних конфліктів, дух співчуття автора людині, яка страждає під тягарем соціальної несправедливості, - такі характерні особливості індивідуального стилю Стефаника. Ось як писав про його творчість Олесь Гончар: «Саме ця, доведена до граничної стислості, міцністю схожа на сонет, драма новели виникла не довільно. Народність дає сили його новелам».
Пропонуємо переглянути інтерактивний плакат «Драма новели Василя Стефаника», присвячений 150-річному ювілею майстра соціально-психологічної прози.

неділя, 30 травня 2021 р.

Арт-хвилинка «Талановиті в усьому»

Сьогодні на абонементі дітлахи з матусями створювали арт-газету. Випуск газети присвячений нетрадиційному виду мистецтва – малюванню пальчиками. Діти переглянули яскраві видання з графіки, розпису, вишивки. На згадку створили своїми руками рекламний будиночок «Ми поряд!»
Незабаром канікули! Влітку ви можете добре підготуватися до наступного навчального року. В допомогу ми підготували рекомендаційні списки літератури як шкільної, так і позакласної програми. Гарного відпочинку та захопливого читання!

В БібліоМайстерні діти малювали пальчиковими фарбами

30 травня в БібліоМайстерні сімейного дозвілля відбувся майстер-клас з малювання пальчиковими фарбами. Разом з дітьми та матусями з числа внутрішньо-переміщених осіб ми створювали вітальні листівки до Міжнародного Дня захисту дітей.
Цей спосіб малювання – чудова арт-терапія. Яскраві кольори фарби допомагають дитині не тільки розвивати творчу уяву, дрібну моторику а й позитивно впливати на настрій та поведінку.
Захоплюючі творчі заняття в нашій БібліоМайстерні подобаються не тільки дітям, а й дорослим. Завжди чекаємо на вас.

четвер, 27 травня 2021 р.

Ще одна цікава книга :)

Сьогодні в рубриці «Знайомство з книгою» ми продовжуємо розповідати про цікаві видання, котрі можна почитати в нашій бібліотеці.


Відбувся методичний ланч «Бібліотека як комунікативний простір»

У четвер, 27 травня, у Бібліотечній майстерні сімейного дозвілля ЦМБ відбувся методичний ланч для співробітників ЦБС. Тема – «Бібліотека як комунікативний простір: сучасні виклики та бібліотечні сервіси».
Відкрила захід директор Павлоградської МЦБС Ліліана Бондаренко. Цікавими, змістовними та корисними були виступи методиста Тетяни Борисенко та заступника директора по роботі з дітьми Лариси Бабічевої. А бібліотекар БібліоМайстерні Світлана Чичирко запропонувала колегам дещо нове: тренінгові вправи щодо профілактики емоційного вигорання.

середа, 26 травня 2021 р.

Університет третього покоління. Продовжуємо досліджувати інтернет

На факультеті комп’ютерної грамотності в «Університеті третього покоління» триває навчання павлоградців поважного віку. Чергові заняття відбулися 20, 24 та 26 травня. Наші «студенти» продовжують досліджувати всесвітню інформаційну мережу. Вони відкриті для нової інформації, під час тренінгів ставлять цікаві питання, тож цікаво на заняттях всім. :)

четвер, 20 травня 2021 р.

Година цікавих повідомлень «А українська вишиванка – диво»

Щороку у третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Вишиванка – символ щасливої долі й родової пам’яті, символ, який єднає українців. Цього року бібліотека запропонувала павлоградцям годину цікавих повідомлень «А українська вишиванка – диво». Книжкова виставка, літературне асорті та перегляд фільму «Спадок нації» допомогли присутнім більше дізнатися про вишивку та пов’язані з нею традиції.
Запрошуємо павлоградців переглянути книжкову виставку «Вишивка – твій генетичний код», а для всіх, хто цікавиться вишивкою, кожну першу неділю місяця працює бібліотечний клуб «Чарівниця».

середа, 19 травня 2021 р.

Університет третього покоління. Мандруємо інтернетом

Тривають заняття на факультеті комп’ютерної грамотності при «Університеті третього покоління». Чергові уроки відбулися в інтернет-центрі нашої бібліотеки 17 та 19 травня. І хоча, як ми зазначали, наші групи зараз вивчають різні теми, та заняття проходять цікаво та з користю. А ще наші допитливі «студентки» полюбляють ставити питання, щоб ще більше дізнатися про сучасні технології.

понеділок, 17 травня 2021 р.

«Санскрит і Україна»: засідання клубу «Українська цивілізація»

16 травня у читальному залі бібліотеки говорили про cанскрит. На сьогоднішній день існує численна кількість версій походження української мови, яку ми знаємо і користуємося зараз. Відомий український мовознавець Олександр Потебня також займався цим питанням, вивчав народну творчість, яка допомогла йому визначити витоки української мови, які, на його думку, вперше простежувалися приблизно 40 тис. років тому. І, безумовно, українська мова має унікальну схожість із санскритом, наразі мертвою мовою. Про це під час зустрічі говорили учасники клубу «Українська цивілізація».

Колекціонери обговорювали історію поштової листівки

Історія сучасної поштової листівки, яка видається масовим тиражем, продається і розсилається поштою, починається в XIX столітті. Перші випадки надсилання поштою листівок, спочатку саморобних, а потім розмножених друкарським способом, відносяться до 1840-м років. Ключовою віхою в історії листівки стають 1860-70 роки, коли майже одночасно в Старому і Новому світі з’являється поштовий відкритий лист. Про це та багато цікавого йшла мова на зустрічі клубу «Колекціонер».

середа, 12 травня 2021 р.

Поетичний альбом «Тих днів у пам’яті не стерти»

Після невеличкої карантинної перерви учасники літературної студії «Культурне єднання» знову зібралися в бібліотечних стінах. Студійці переглянули літературну сторінку газети «Рідний край», поділилися спогадами про воєнне дитинство та почитали свої вірші, присвячені Дню Перемоги.

Святкова перерва «Діти – квіти життя»

12 травня до бібліотеки на святкову перерву «Діти – квіти життя» завітали другокласники ЗОШ № 17. А яка ж перерва без веселих розваг і щирого дитячого сміху?!


Університет третього покоління. Рухаємося далі!

На факультеті комп’ютерної грамотності «Університету третього покоління» тривають заняття. Через певні обставини наші групи зараз вивчають різні теми. Хтось ще продовжує опановувати текстовий редактор Word, хтось вперше долучився до Всесвітнього, павутиння, а хтось вже досить впевнено шукає інформацію в інтернеті. Але незалежно від теми ми стараємося, щоб наші заняття були не тільки корисними для наших слухачів, але й цікавими. Тож рухаємося далі! Найцікавіше ще попереду!

вівторок, 11 травня 2021 р.

Підтримайте наш проект у програмі «Бюджет участі»!

В Павлограді з 11 по 24 травня проходить голосування за проекти, що були надані в рамках міської програми «Бюджет участі». Серед цих проектів є і наш – «Вільний 3D-кінотеатр у бібліотеці». 
Підтримати його можна ТУТ  (реєстрація через Приват24), або заповнивши бланк у бібліотеці.

четвер, 6 травня 2021 р.

Відбулась презентація виставки «Пам’ять буде жити вічно»

6 травня у Центральній бібліотеці відбулась презентація виставки «Пам’ять буде жити вічно», присвяченої Дню пам'яті і примирення, який щороку відзначають 8 травня. На виставці представлено безліч літератури, яка висвітлює події буремних 1939-1945 років на території України. Виставка діятиме до 10 травня.

Запрошуємо відвідати виставку «Я у маминих обіймах»

Ніжність, підтримку, віру, спокій, впевненість, захищеність, ласку та здоров’я – усе це нам дарують з першого подиху мамині обійми. І де б ми не були, скільки б років нам не виповнилося, сила їхнього впливу на людину не змінюється!
На абонементі діє виставка «Я у маминих обіймах». На ній представлено літературу з сімейної педагогіки, дитячої психології, родинних стосунків, поради для всебічного розвитку дитини. А також селфі та фото різних сімей. Фотографуйтесь і ви в колі своєї родини та даруйте гарний настрій один одному.

середа, 5 травня 2021 р.

В бібліотеці відбувся майстер-клас «Цвіт маку – цвіт пам’яті»

Наближається 9 травня – день, значення якого в історії людства важко переоцінити. Саме тому напередодні цього свята, 5 травня, у Бібліотечній майстерні сімейного дозвілля відбувся майстер-клас з виготовлення броші з фоамірану «Цвіт маку – цвіт пам’яті». Діти з великим задоволенням власноруч виготовили дуже гарні прикраси у вигляді квітки маку – символу пам'яті та примирення. Майстер-клас вийшов цікавим та пізнавальним. Дітлахи залишилися задоволені своїми творіннями і тепер з нетерпінням чекають святкування Дня Перемоги та нагоди продемонструвати друзям свою унікальну та індивідуальну брошку.